Skocz do zawartości

[Kierownica] Pomoc w doborze szerokości kierownicy


plitea

Rekomendowane odpowiedzi

Witajcie!

Potrzebuję pomocy jak w temacie. W rowerze Giant Reign One mam oryginalnie założoną kierownicę o szerokości 800mm, którą uważam za zbyt szeroką. Szerokość ramion u mnie to około 450 mm, więc różnica spora. Jakiej szerokości powinienem założyć kierownicę?

Pozdawiam,

plitea

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Taką żeby tobie było wygodnie. I niekoniecznie "założyć" a po prostu skrócić. Możesz więc ciąć po kawałku i testować do momentu kiedy będzie ok

 Na temat cięcia słyszałem różne rzeczy. Przy okazji zmiany rozmiaru, wymieniłbym też na węgiel. Możesz coś polecić? Znajomy zachwalał BXT, ale podejrzanie tanie mi się to wydaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

Na temat cięcia słyszałem różne rzeczy.

Jakie?

Cytat

Znajomy zachwalał BXT, ale podejrzanie tanie mi się to wydaje...

Zwykły chińczyk, 90 złotych na ali. Ja tam takich rzeczy unikam, wstawianie zębów jest za drogie.

BTW nie ma sensu kupować innej kierownicy kiedy nie wiesz czego potrzebujesz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tani chińczyk jest droższy niż dobry protetyk.  Przemyśl to.

Nie odkrywam hameryki - @Mihau_ o tym wspomniał - tnij kierownika po cencie z każdej strony aż będzie Ci pasić.  Jak się zsychnronizujecie co do szerokości to wtedy idź w wungjel jeśli tak Ci się widzi 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Mihau - nie każda kierownica się do skrócenia nadaje, w szczególności węgiel. BXT odpada, faktycznie taniocha z Aliexpress.

Znalazłem na Allegro fajną kierownicę 72 cm, w poprzednim rowerze miałem 65 cm i było ok. Myślę, że w tym kierunku pójdę.

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam,

plitea 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, plitea napisał:

@Mihau - nie każda kierownica się do skrócenia nadaje, w szczególności węgiel. BXT odpada, faktycznie taniocha z Aliexpress.

Znalazłem na Allegro fajną kierownicę 72 cm, w poprzednim rowerze miałem 65 cm i było ok. Myślę, że w tym kierunku pójdę.

Dziękuję za podpowiedzi i pozdrawiam,

plitea 

Ja ci nie mówię żebyś ciął węgiel tylko to co masz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

...a poza tym to jak "nie każda kierownica się do skrócenia nadaje, w szczególności węgiel"?  Dopóty jest miejsce na montaż manetek i chwytów to w czym rzecz?  Niektórzy producenci podają minimalną/najwęższą pozycję klamek, mam tak w kierze 3T, ale generalnie piłuje pan ile wlezie. 

I wydaje mi się że kupno 72cm jeśli na 65cm było spoko to dobra opcja ALE może lepiej uciachać co masz niż kupować w ciemność?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wpierw trzeba się przyzwyczaić, ewentualnie ciąć stopniowo. Ja od razu po zakupie przyciąłem kierownicę w poprzednim rowerze córki (bo jako stary góralowiec uważałem, że jest ekstremalnie szeroka). Obecnie dziewczyna ma 780 i innej by już nie chciała. Jak sam usiadłem na nowym rowerze, to byłem w szoku, a teraz jak siądę na starym, to mi się wydaje, że mam kciuki obok siebie. Po zmianie generacji technologicznych najpierw trzeba popróbować, potem ciąć. W enduro ważniejsza kierownica w jednym kawałku, niż 50g. Reign jest stworzony do szerokiego steru albo nie jest używany zgodnie z przeznaczeniem. 2-4 cm cięcia to już dużo,

Edytowane przez Wojcio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 23.04.2022 o 22:26, kazafaza napisał:

Dopóty jest miejsce na montaż manetek i chwytów to w czym rzecz? 

Część - te przyzwoite a przy okazji wylajtowane (chociaż oczywiście nie wszystkie) plastikowe kierownice mają wzmacniane miejsca pod mocowanie gripów. Nie każdą więc można, a na pewno nie na dowolną długość ciąć bez znaczenia dla jej wytrzymałości.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kilka lat temu przesiadałem się z kierownicy 600 na 750, był to lekki szok, uczucie jakby mi wiosło od kajaka wsadzili.

Do pewnego stopnia się przyzwyczaiłem ale ciągle mi brakowało możliwości zmiany ułożenia dłoni, więc koniec końców dołożyłem rogi, tak samo jak miałem w poprzednich rowerach. Padło na Pro Anatomic Ergo, nie do końca to jest to co chciałem ale przy okazji chwyty przesunęły się bliżej środka (w normalnym chwycie teraz to mniej więcej 720mm), więc to też jest opcja do rozważenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...