Skocz do zawartości

[rama MTB 26 carbon] FastFish carbon z Aliexpress


tymooteusz

Rekomendowane odpowiedzi

11.11 to tradycyjna data w kalendarzu, kiedy można znaleźć tańsze oferty na Aliexpress. W moje ręce wpadła oferta dobrze oceniana przez kupujących, carbonowa rama pod koła 26 cali o wadze 1240g pod osie qr. Główka ramy prosta pod rurę 1 1/8 cala, suport BSA68, mocowanie pod hamulce tarczowe. Dostępne są dwa rozmiary 16cali oraz 18cali. 

Aktualna cena na dzień dzisiejszych po wszystkich rabatach z wysyłką z magazynu z Polski wynosi około 700PLN.

Myślę o złożeniu roweru pod wzrost 175cm, (który rozmiar ramy będzie pasował?) do jeżdżenia po lesie (bez szaleństw), szutrach, drogach rowerowych oraz mieście. Jak myślicie, czy warto wejść w tę ramę, warta jest ona swojej ceny? Złożony rower nie miałby kosztować miliony monet. :)

https://pl.aliexpress.com/item/1005002486965615.html?spm=a2g0o.placeorder.0.0.737d1de1mntBuL&mp=1

 

rama2.JPG

rama3.JPG

rama4.JPG

rama1.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przesadzasz z tym, że prosta rura nie. Przy HT XC, bez jakiś wyczynowych jazd i QR i prosta sterówka spokojnie ogarnie.

Sam się nad tą ramą zastanawiałem, ale martwi mnie, że ten karbon może nie być najwyższych lotów.

 

P.S. Ta cena 147 jest bardzo często, stary myk chińczyków. Po kilku zakupach cena UP, potem znowu "normalnieje"

image.thumb.png.6cf73d201d32aab91eede3c77291f1ec.png

 

Z kodem: AEPROMO2021

masz za 168 usd teraz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na 26" ogrom to proste rury, a opony Hm... Schwalbe pomijając ich jakość, Conti w sumie na każdy teren od Race kingów, po x-krosa, WTB. 

Nie ma problemu z oponami, oczywiście póki co.

Nie ukrywajmy, że 26" dzisiaj jest dla tych co lubią to koło, nie dla wszystkich, bo dla wielu to jest BE. Ja kocham 26 i mam porównanie bo mam i 29. Ale to na 26 jeźdże częściej i obecnie na moje 26 wydałem więcej niż na nową Meridę 29" i nie mam zamiaru przestać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opon na tym naszym zadupiu to nie ma pod 29er czy średnie koło a 26er wbrew temu co wielu sądzi nadal jest wiodącym standardem globalnie. Ogólnie koszt tej ramy jest tak znikomy, że szkoda w ogóle pytać a takie rzeczy. Kupuje się i robi co tam pasuje. Rozpadnie się kupuje się drugą. Toż to mniej niż nie jedna kaseta do roweru... 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Q_u napisał:

na 26" ogrom to proste rury, a opony Hm... Schwalbe pomijając ich jakość, Conti w sumie na każdy teren od Race kingów, po x-krosa, WTB. 

Nie ma problemu z oponami, oczywiście póki co.

Nie ukrywajmy, że 26" dzisiaj jest dla tych co lubią to koło, nie dla wszystkich, bo dla wielu to jest BE. Ja kocham 26 i mam porównanie bo mam i 29. Ale to na 26 jeźdże częściej i obecnie na moje 26 wydałem więcej niż na nową Meridę 29" i nie mam zamiaru przestać.

Nie ma najwyższych wersji. Szukałem Race King Race Sport. Znalazłem w jednym sklepie. Z widelcami to samo. Nie ogranicza Cię budżet, ogranicza Cię to co jest na rynku. Kto ma takie widelce? Suntour?

@Tyfon79 zatrzymałeś się gdzieś w 2010 roku? Jeżeli jest taki wiodący, to dawaj rowery powyżej 2k zł, czyli pierwszych przyzwoitych na kołach 26'

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przysięgam robi się z tego druga elektroda. Bez Barzo nie podchodż, wszystko co poniżej Deore X nie nadaje się do założenia do roweru, a jak pedały to tylko SPD bo na innych kilometra nie zrobisz.

Wyobraź sobie, że da sie jeździć na dętkach w Race Kingach drutowych za 60 zł (dętki, co to jest, prawdziwe MTB leje mleko), widelec masz może na najwyższych lotów, ale działa (Raidon), jak poszukasz to i kupisz Shox, a Manitou Markhor bez problemu.

Halo, co jest nie tak, że jak się tu szuka roweru, którym chce się raz na miesiąc pojechać w 40 km trasę, a poza tym robić 10-15 przejaźdzki po kamyczkach w weekendy to zaraz okazuje się, że jak nie masz 7000 zł to do ciemnej D co najwyżej pojedziesz?

Robisz offtopa, nie po raz pierwszy. Pytanie brzmiało jak brzmiało, ale musiałeś się pojawić z odpowiedzią z drugiego frontu nie wiadomo po co i na co. Pytanie nie brzmiało, czy kupić 26", tak tylko przypominam.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Uwielbiam takie odnoszenie Polskiego a nawet Europejskiego grajdołka do globalnego rynku. To mi przypomina oferty katalogów wielu producentów gdzie u nas docierają śladowe ilości. Taki Zoom klepie też amory o Baradine to mało kto wie a samych tarcz mają więcej niż Shimano i tak dalej. Europa to jest zadupie globalnego rowerowego rynku. I samo słowo globalne jest tu sednem bo to nie jest tak, że większość z tych co w takiej tylko Azji mieli 26er pobiegło kupić nowego 29er. Dla takiej Kendy czy CST Europa to peryferia ich obrotów a o Polsce to może nawet nie słyszeli. Jak czegoś nie ma u nas to tam wala się pod nogami. Narzekanie, że czegoś brak to było z przed ery ściągania z Azji. Dowodzi tego choćby ta rama w plastiku bez qr i jeszcze 26er. Toż to wedle współczesnych prawideł nie miało prawa powstać nawet w najodleglejszej Azjatyckiej "kuźni". A jednak... Konkluzja jest zatem taka, że powtarzam globalnie w tym co tam się wala po magazynach, szopach to nadal najwięcej jest 26er. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem, czy zauważyłeś, pytanie było o karbon za 170 usd. Za tyle nie kupisz nowej ramy alu, a do 26" w ogóle zapomnij.

Sam się nad tą ramą zastanawiałem, dlatego tu jestem, ale po co Ty, skoro nic nie masz do powiedzenia o jakości tej ramy od strony użytkownika, kompletnie nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Q_u napisał:

Ja kocham 26 i mam porównanie bo mam i 29. Ale to na 26 jeźdże częściej i obecnie na moje 26 wydałem więcej niż na nową Meridę 29" i nie mam zamiaru przestać.

Brawo. Ja tez nie rozumiem fenomenu wielkiej kiszki. Sam posiadam 2 rowery na kołach 27,5 i nie mam zamiaru tego zmieniać. W temacie w/w ramy. Brak najnowszych standardów nie jest żadną przeszkoda skoro można nadal kupić pasujące do niej części. Koła 27,5 pewnie też do niej wejdą. Pytanie jaką ma geo i jaka jest jej jakość, wydają się kluczowe. A w temacie najnowszych standardów to najlepszym jest produkcja ram o rozmiarze np 15 cali pod wielką kiszkę. Ważne żeby było modnie 🤣

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jaka jest jej jakość

Od jesieni poprzedniego roku próbuje się czegoś dowiedzieć o tym modelu. Kompletnie zero info w necie. Kiedyś był do kupienia za 99 usd (w tamtym roku z kuponami), ale kupiłem już tyle rzeczy do rowerów, że szkoda mi było każdego dolara. Ale teraz na BF pewnie ją kupie i będę obserwował zachowanie jak poskładam. Kusi, bo nowej, albo w bdb stanie ramy nie kupię, bo nie ma, a jak są to ceny 2500-3500 zł co już było by absurdem, mimo, że mam w 26" siodełko, amor, hamulce za łącznie 3500 zł po aktualnych cenach rynkowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, Q_u napisał:

jaka jest jej jakość

Od jesieni poprzedniego roku próbuje się czegoś dowiedzieć o tym modelu. Kompletnie zero info w necie. Kiedyś był do kupienia za 99 usd (w tamtym roku z kuponami), ale kupiłem już tyle rzeczy do rowerów, że szkoda mi było każdego dolara. Ale teraz na BF pewnie ją kupie i będę obserwował zachowanie jak poskładam. Kusi, bo nowej, albo w bdb stanie ramy nie kupię, bo nie ma, a jak są to ceny 2500-3500 zł co już było by absurdem, mimo, że mam w 26" siodełko, amor, hamulce za łącznie 3500 zł po aktualnych cenach rynkowych.

Myślisz, że w 'czarny piątek' będzie dostępna w lepszej cenie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Q_u 

1. Jeżeli chodzi o robienie offtopu. Ja wrzuciłem post w którym zwróciłem uwagę na stare rozwiązania. Jeżeli to był offtop, to jak nazwać Twoje kolejne posty które nic nie wnoszą do tematu, oprócz stwierdzeń że też szukałeś i byś może przetestował. Kto bardziej offtopuje?

2. Widelec. Podałeś całe 3 modele, z dopiskiem że jak się dobrze poszuka. A jak autor pojeździ i zachce czegoś lepszego, to co wtedy? Nowe modele opon też raczej nie wychodzą na 26'.

3. Wracając nieco do pkt 1, gdzie zwróciłem uwagę na standardy. A skąd ja mam wiedzieć czy autor jest "starym wyjadaczem" i wszystko doskonale wie, czy zaraz będzie zakładał temat "Brak widelców 26' 1 i 1/8". Ty wychodzisz z założenia że wie, ja z założenia że nie wie i zobaczył tani karbon.

4. Jeżeli tak drażnią Cię moje posty, to polecam opcję "Ignoruj". Zarówno Ty jak i kilku innych użytkowników którzy piszą w podobnym tonie, już dawno wylądowali u mnie w tej sekcji. Od kiedy pojawiłeś się na forum, kojarzę się głównie z bicia piany, na co nie tylko ja zwracałem uwagę. Polecam tą funkcję.

Ja też miałem 26' jeszcze rok temu i bardzo żałuję że sprzedałem. Natomiast wiem jak to wyglądało z dostępnością komponentów i polecić tego z czystym sumieniem nie mogę.

@Tyfon79

Sprawdź sobie znaczenie słowa "wiodący". Wiodący i 26' w jednym zdaniu to chyba mocna przesada. Jeżeli w Polsce większość ludzi jeździ starymi Dieslami, to znaczy że jest to wiodący standard? Nie, wiodącym standardem są samochody hybrydowe i downsizing.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rama akurat mnie nie interesuje, ale mocno wątpię na temat obniżki ceny. Te wyprzedaży na ali robią się coraz bardziej fejkowe. Przykładem trwająca 11.11, alihelper pokazuję mi że u większości towarów co obserwuję ceny podnieśli w ostatnim czasie, żeby teraz obniżyć do normalnego poziomu. A niektórzy nawet nie obniżyli. :D Jakąś zniżkę głównie można uzyskać z kuponów ali lub sprzedawców. A za nimi trzeba polowac.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

@skom25 i @Q_u jeśli macie jakiś problem zachęcam do przejścia na PW. Ponadto jeśli ktoś się z kimś nie zgadza zawsze może nie odpowiadać na posty drugiej strony lub ignorować.

Nie ma przymusu. Na ten moment więcej zamieszania powodują wasze przepychanki niż opinia wyrażona przez każdego z Was. Myślę, że autor po przeczytaniu za i przeciw sam wyciągnie wnioski, a jak będzie miał wątpliwości zada kolejne pytanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@skom25

1. Stare rozwiązania w tej ramie są raczej znane. Pytanie było o to co  to warte i takie info od użytkowników mnie interesuje

2. I 3 modele nie wystarczą? Masz z Suntoura 2 - nowe, z RS masz sporadycznie jeden nowy, a na pewno dwa używane przewijające się (Recony nowe od od czasu do czasu są, reba używana często), Manitou - model Markhor do dostania bez problemu. Serio 5 amortyzatorów to mało? Jeszcze oprócz tego co najmniej 5 nowych sprężynowych jest.

3. widelców 1 1/8 jest akurat 90% na rynku, taperowanych  pozostałe 10%. Nietrafione szukanie problemów.

4. Masz PW od prywatnych wycieczek. Zapraszam.

 

Ogólnie nie wiem o c o chodzi z tą wieczną wojną 26 kontra 29. to jak Intel vs. AMD. Jak tylko pojawi się wątek o 26" jak wściekłe psy wylatuje horda anty 26". Wchodzisz na temat ramy, którą sam masz na oku, w nadziei, że coś poczytasz po roku poszukiwań a tu ZONK: modlitwy anty 26". I najgorsze, że admini/mody nie widzą problemów w tym zaśmiecaniu wątków, a tak jest w co piątym.

 

4 godziny temu, tymooteusz napisał:

Myślisz, że w 'czarny piątek' będzie dostępna w lepszej cenie?

Liczę na jakiś większy kupon niż obecne. A jak nie to kupię. Przez ZEN jest 7% cashbacku + kupon 25, czy 15 usd to już jest nieźle.

 

@bogus92 To nie jest off top - tylko kontynuacja, odpowiedź, która nie została skasowana, a więc dozwolona.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...