Skocz do zawartości

[Koronawirus] Zakaz wychodzenia z domu a jazda na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Wygląda na to, że zakazy przemieszczania wkrótce znikną a pojawi się przymus noszenia maseczek. W miarę rozwoju zagrożenia/ siania masowej paniki mogą pojawić się kolejne dużo drastyczniejsze środki, tj markery temperatury, narzędzia masowej kontroli i geolokalizacji - wszystko dla naszego dobra w walce z groźnym wirusem. To co mówi Gadowski nie jest optymistyczne.  Od 10minuty.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dziubek napisał:

To akurat najgłupsze rozporządzenie z godzinami dla seniorów i sklepy ponoć biły na alarm że w tych godzinach mają straty bo ludzi najzwyczajniej w świecie nie ma. Starsi i tak latają do sklepu o każdej porze więc przepis więcej utrudnia niż pomaga. Dodatkowo PP czynna od 10 do 14, czyli realnie dla znacznej większości osób jest od 12 do 14 a wężyki do okienek solidne u mnie. Szczęście że na rynku to nie obowiązuje, przynajmniej w Łodzi na Bałuckim (rynek otwarty, gdzie są stragany) to jakoś nie działa.

Wg mnie to też idiotyczne. Chodziło mi o to, że Biedronka jest w stanie zaryzykować dla zysku mandat. Chyba, że wie że te działania są bezpodstawne.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
2 godziny temu, KrisK napisał:
W dniu 9.04.2020 o 18:06, durnykot napisał:

Zakazy wychodzenia dla wielu osób zmieniły mieszkania w więzienie ( słyszałeś o zjawisku przemocy domowej ze strony alkoholika?)  . Mam nadzieję, ze tego nigdy nie doświadczysz. 

 

Zawsze jest policja.   Trwanie przy alkoholiku, który dopuszcza się przemocy i opieranie się na tym, że można wyjść jest patologią samą w sobie. Pisanie, że obecny stan jest winny traumie tych ludzi jest kuriozalne.  Ucieczka z domu, bo sie jest tam zastraszanym to nie jest rozwiazanie. Rozwiązaniem jest zdanie sobie z tego sprawy i zadziałanie. Może to skłoni trochę ludzi do zmiany swojej decyzji o trwaniu w patologii. 

Wbrew pozorom nie jest to takie proste jak piszesz - czy w Twojej opinii kilkulatek słuchający wrzasków pijaka ma wybór? Czy żona z 3 dzieci siedząca w mieszkaniu ,którego właścicielem jest On ma wybór? Nigdzie nie napisałem, że winnym jest wirus i obecne zakazy- mocno tu uogólniłeś. Policja też niewiele może. 

W internecie wszystko jest proste- dopóki nas to nie dotyczy ( nie, nie mam i nie miałem opisywanych problemów, ale mam z nimi styczność ) . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Dostał 10 k, które i tak pokryją wierni - chcieli mszy, to teraz muszą płacić :icon_wink:

A to nie od zawsze tak działało :D ?

System oceniania kar u nas zawsze leżał i w zasadzie to widzimisię władzy która Cię złapała. Jedno i to samo wykroczenie może mieć różny skutek. Jak widać, trwa to w najlepsze.

@KrisK Też nie wnikam za bardzo. Jest tyle newsów powiązanych z koroną że nawet nie czytam 1/1000 tego bo to niemożliwe. Ile w tym fakenewsów to druga sprawa. Jednak w tym przypadku mogę uwierzyć w to że niektórzy narzekali, i jest to całkowicie uzasadnione. Durny zapis i tyle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, dawid22 napisał:

Można wreszcie jeździć na tym rowerze czy nie ?

Zgodnie z tym co powiedział ostatnio rzecznik Policji, można o ile nie będą to miejsca typu park, bulwar itd. Co nie oznacza, że nie uda ci się trafić na patrol, który będzie po swojemu interpretować przepisy. Ja dzisiaj zostałem wyprzedzony przez policję poza obszarem zabudowanym w miejscu gdzie spokojnie mogli mnie zatrzymać gdyby chcieli. Ale nie wykazali mną żadnego zainteresowania. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj to nawet z kolegą jechaliśmy we 2 obok siebie ( asfalt przez las ) i jak zobaczyliśmy  jadący z naprzeciwka radiowóz to przyspieszyłem, wiadomo, gęsiego 2 metry. Wszystko na bank widzieli. I nic. Ale jak wyżej. Trafi się hipochondryczka w mundurze ( na dodatek przed menstruacją ) to może być różnie. ( kobiety 30-40 lat ) to grupa z największą koronapsychozą ;)  Albo facet - szeryf.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja w ramach kontestowania cynicznych zakazów "władzy":

Przebieżka 22 km po centrum i przedmieściach miasta. Napotkanych sześciu rowerzystów i dwóch biegaczy. Jak widać, ludzie są nadal zastraszeni:(

Przez nikogo nie niepokojony, ciesząc sie dubeltowo z przepięknej aury, wróciłem do domu. Sporo rozsądku życzę - wesołch Świąt!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dorzucę kilka moich spostrzeżeń co do zaistniałej sytuacji.

-gdybym wyjechał na rower, Dorota57 wyskubała by mi resztę włosów

-pracowała w laboratorium i zna temat do tego stopnia że przychodzę z piwnicy i mycie rąk

-z władzą nie ma dyskusji, są równi i równiejsi co mogliśmy się przekonać

-od 27.03 - 25.04 zwolnienie lekarskie, jestem w grupie ryzyka "astma"

-trenuję na trenażerze,myślę że kondycja będzie zachowana na lepsze czasy

-również korzystam z dostępu do witaminy "D" także wyjazd na wczasy zbyteczny

-

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, daihat napisał:

Wygląda na to, że zakazy przemieszczania wkrótce znikną a pojawi się przymus noszenia maseczek. W miarę rozwoju zagrożenia/ siania masowej paniki mogą pojawić się kolejne dużo drastyczniejsze środki, tj markery temperatury, narzędzia masowej kontroli i geolokalizacji - wszystko dla naszego dobra w walce z groźnym wirusem. To co mówi Gadowski nie jest optymistyczne.  Od 10minuty.

Czytałem, że B.Gates mówił m.in o tym, że ludzie chcąc podróżować do innych krajów, będą potrzebowali certyfikat szczepień. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, JWO napisał:

Widać ze kolega jest wiernym widzem TVPiS

nie wiem co widzisz ale powinieneś zmienić okulary.  Telewizji od dobrych 5 lat nie mam a propagandy w publicznej nie oglądałem nawet jak miałem  (tak to zawsze była tuba rządzących i jak teraz się PO ciska o to to aż śmiech na sali bierze). Zresztą propaganda w TVN jest dokładnie odwrotnie proporcjonalna do tego co w tvpis masz.   Więc co nie włączysz prawdy się tam nie masz wielkich szans dowiedzieć.  Do tego stopnia to jest żałosne, że potrafią z konferencji jedno zdanie/słowo wyciąć, żeby zaburzyć sens. (dotyczy wszystkich) Którąkolwiek ze stacji włączysz nie masz wiadomości tylko PRZEKAZ DNIA.

A wojna polityczna jest faktem. Najgorsze, że w tym wszystkim opozycja kompletnie się nie odnajduje. Bo brutalnie pis miał pomysł na wygranie i na rządzenie.  I co gorsza ma teraz pomysł na kryzys.   PO będąc partią rządzącą główny pomysł miała w straszeniu pisem. Teraz jako opozycja też to jest ich jedyna recepta na wszystko. PSL coś tam próbuje, ale w obliczu  kryzysu zbladł. Nie ma pomysłu na przekaz, ale przynajmniej za bardzo nie atakuje i tym zyskuje.  Lewica niemal znikła. Bosak nawet aktywnie próbuje, ale kilka razy z Konfederacji wyleźli socjaliści.... PO wciąż próbuje wywrócić stolik. Słabnie, ale cały czas fika. Nie ma tam już niemal nikogo sensownego, ale ciągle próbują wbijać szpile.  Tu nie trzeba oglądać tvpis. Wystarczy posłuchać Kidawy. Schetyna na szczęście się zapadł pod ziemię, ale Budka jak się odezwie to się człwiek zastanawia czy go w przedszkolu ktoś nie dręczył... A może on dręczył? 
To nie jest normalna polityka. To jest ciągły zmasowany atak.  Niestety nawet jak czasem mają rację to ona ginie w natłoku niepotrzebnej szczekaniny.   Pomijam, że klątwą opozycji są ludzie, którzy już rządzili. W Lewicy i w PSLu i w PO masz ludzi, którzy zawiedli.  Pomijam też że są śmieszni. Wiedzą, jakie mają możliwości a grodzki przed pierwszą tarczą wychodził i opowiadał jakieś abstrakcje.  Senat będzie dbał o to żeby nikt nie straciła pracy? :D:D:D  Co to było? Wystąpienie marszałka senatu czy kampania?
Przecież wiedział, że nie ma na to mocy w glosach, ale przede wszystkim, że jest to fizycznie niemożliwe, żeby uratować miejsca pracy. 
Naprawdę wystarczy słuchać opozycji  nie trzeba włączać tvpis.

 

4 godziny temu, durnykot napisał:

Wbrew pozorom nie jest to takie proste jak piszesz - czy w Twojej opinii kilkulatek słuchający wrzasków pijaka ma wybór?

Oczywiście, że nie jest. I nie napisałem, że jest. Ale to nie problem koronawirusowy a stały codzienny. Jest to przekaz propagandowy ze niby teraz to kaci mają łatwiej.  Bo niby gdzie ten 3 latek miał iść ?   Teraz przez zakaz nie może z domu iść na spacer?     

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Tymczasem w stolicy :

image.thumb.png.fca319e2e86d73e242750e0cb4a0a55a.png


Warto zwrócić uwagę na formę : "Prosimy o ograniczenie obecności" - źródło : https://lasymiejskie.waw.pl/index.php

Czyli ładowali nas w trąbę, bo już się gubię :unsure:, a jak się gubię, to zaczynam być agresywny, więc mogę pogryźć, a szczepiony dawno nie byłem :icon_wink:

PS
Do tej pory kombinowałem na zasadzie : "może tu, a może tam", a od jutra mam wywalone ;)
Proste :icon_cool:

Nie może być tak, że jest 100 różnych wersji i plotek, a skoro władza interpretuje po swojemu, to i społeczeństwo ma do tego pełne prawo :icon_exclaim:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...