Skocz do zawartości

[rama MTB] Poszukuję nowej ramy na wzrost 194cm


mazaq

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

Proszę o poradę dotyczącą wymiany ramy. Przez 3 lata miałem Krossa Hexagona na kołach 26 cali o rozmiarze 23 cale (wzrost 194cm, waga ponad 100). Niestety pękła rama ponad spawem na rurze podsiodłowej. Zaspawałem, ale znów po miesiącu zaczyna pękać. Już mikropęknięcia powstają jak się przyjrzeć a przede wszystkim słychać charakterystyczne strzelania.

Wiem, że wypadałoby teraz wymienić na koła 29 itp itd, ale nie będzie to opłacalny krok. Podczas użytkowania roweru wymieniłem koła, widelec, cały napęd, nie zostawiając z oryginału zbyt wiele. I szkoda tych inwestycji. Szukam zatem ramy MTB pod zwykłą rurę sterową (nie tapered), fajnie jakby pod sztycę 27mm, rozmiar pod mój wzrost, hamulce tarczowe, mocowanie koła zwykłe. Raczej wolę pozycję pochyloną. Gdzie czegoś takiego szukać w obecnych czasach? Ktoś to produkuje jeszcze czy używki ;) ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

myślę że tylko używki, na allegro widzę jedną w takim rozmiarze, niestety inna sztyca - jakby udało się kupić za cenę wywoławczą , to moim zdaniem nic lepszego nie znajdziesz.

do tego sztyca pewnie ok 50zł i z przesyłkami zamykasz wszytko w okolicach 300zł

https://allegro.pl/oferta/rama-mtb-kellys-glock-23-8331413639

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...