Skocz do zawartości

[gravel] sram eagle i klamkomanetki np. do gravela


p4trykx

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe czy jest możliwość dobrania jakichś klamkomanetek współpracujących z przerzutką np. Sram GX Eagle  12 ?

Wiem, że jest np. sram Apex ale tam największy blat ma 42 zęby, przy Egaleu mamy większy zakres 500% 

Czy taka kaseta zmieściłaby się na szosowej piaście? Najlepiej jakby była to wersja 10-50

Podejrzewam, że z jakiegoś powodu takie rozwiązanie nie będzie zbyt dobre bo nie znalazłem nic takiego w internecie. Jedynie spotkałem się z gravelem Breezer Radar na Deore 9 rzędowym z tyłu i 2 blatami z przodu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jeszcze nie, ale oczka się kleją....

Pytam z ciekawości, bo dla mnie w gravelu idealnym będzie zestaw :

na bardziej płaskie - korba 42T ( Rival lub Force ) z kasetą XG-1150 ( 10-42 )

na mniej płaskie - korba 38T z tą samą kasetą

Lub 2x11 w układzie 46/30 ( lub coś podobnego) z kasetą 11-32/11-34.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodzi o to, żeby mieć uniwersalny rower jednocześnie na płaskie i mniej płaskie tak aby mieć podobny zakres jak 2x11 bez niewygody przedniej przerzutki. 

Czy ta kaseta XG-1150 będzie współpracować z przerzutką szosową SRAM? Poza tym 10 zębów potrzebuje już chyba innego bębenka.

EDIT

Będzie. Do tego trzeba 

https://www.sram.com/sram/road/family/sram-rival-1

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Na razie nie mam żadnego roweru czy ramy dopiero się rozglądam co kupić.

Widzę, że max co można wyciągnąć to 10-42t na Sram Force 1 ale to już konkretne koszty lub 11-42 na Apex 1.

Mam jeszcze pytanie o szerokość tylnej piasty. Czy w gravelach stosuje się 130 (szosowe) czy raczej MTB (135)?  Wspomniana Merida ma 142x12mm sztywną oś ale  z tego co rozumiem to odpowiednik QR 135.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.06.2019 o 20:11, durnykot napisał:

Można wiedzieć, po co w gravelu taki zakres przełożeń?

Myślę, że w gravelu właśnie potrzebna jest duża rozpiętość ... chyba, że traktuje go się jako rower na krótkie przejażdżki. Ja np. myślę o gravelu jako uzupełnieniu 29 tak, abym mógł na nim jeździć w okolicach Warszawy i na ścieżkach rowerowych, wałach itd ale czasem założyć sakwy i nawet w górach nie martwić się zbyt twardymi przełożeniami. 

Tzn traktując ten rower jako endurance i wyprawowy w jednym.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...