Skocz do zawartości

[Historia Twojego nicku na stronie] Nick


Rekomendowane odpowiedzi

@MD11, a ja, sądząc po awatarze, myślałem że to od Meridy :)

W moim przypadku jest banalnie, pierwsze litery imienia i nazwiska. Używam tego nicka w całych internetach od lat, np. na Allegro, eBay'u, OLX, czy wcześniej na nieistniejących już forach rowerowych np. Bike Marathon czy Gryf Maraton, czasem dodając jakieś liczby gdy podstawowy nick jest już zajęty. Bo z jednej strony nick daje jakąś anonimowość, ale z drugiej nie chcę się chować za setką różnych nick'ów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skywalker - bo lubię gwiezdną sagę, której chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. 

Mike - z racji chemicznych zainteresowań, Ivy Mike to kryptonim pierwszej na świecie eksplozji termojądrowej. Co ciekawe - współtwórcą bomb y wodorowej był Polak, Stanisław Ulam - uzdolniony polski matematyk pochodzący ze Lwowa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Waza
Też tak myślałem o forumowym koledze :icon_wink:

Mike
Kontynuuj...
PS
Jako ciekawostkę dodam, że początkowo też miałem być Skywalker, tyle że Luc, a nie Luke - jak zobaczyłem Twój nick, to po raptem 4 dniach i kilku postach, założyłem nowy profil, żeby to tak głupio nie wyglądało :icon_cool:

Niektóre nicki nadal pozostają zagadką - np. ZbyszekZmysichKiszek ;)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Historia złożona.  Mój codzienno-koleżeński nick to Kaziu, Kaz i pokrewne wariacje odnazwiskowe.  Dżejkop, koleś poznany ponad dekadę temu, podsumował moje zabawy rowerowe krótko: kaz'a faza. Tak zostało i może być. ;)

Fajny temat, gratsy!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, KrissDeValnor napisał:

Jako ciekawostkę dodam, że początkowo też miałem być Skywalker, tyle że Luc

Czego to się człowiek nie dowiaduje :)

27 minut temu, shotgun napisał:

Rozumiem, ze posmutniales, jak zmienilem avatar ze szturmowaca na aktualny

Ja zawsze po drugiej stronie mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MD11 tęsknię za nim. :( Kilka lat temu, gdy pracowałem jeszcze w Warszawie, widywałem go codziennie ok. 6 rano przez okno w łazience szykując się do roboty.

A co do genezy nicka: "The" - w większości czytane jako "De" + JW = Dejw, ponieważ @Dejw już istniał na forum. ;) To moja ksywa. Z dopiskiem _PL używam również w grze WarThunder, coby ruskie wiedziały, kto ich leje. ;))))

Wątek ciekawy, ale trzeba uważać, żeby nie napisać za dużo. ;) Bardziej ogarnięci w temacie cyberbezpieczeństwa zrozumieją, co mam na myśli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie było podobnie jak u Hanjin'a, nie miałem pomysłu na nicka, wzrok padł na leżący na biurku katalog uszczelnień i tak zrobił się Garlock.

A z avatarem było prościej, miał być avatar to go wstawiłem. A że forum rowerowe, to dałem mu rower (starego poczciwego Mistrala, bo serwisowanie bardziej technicznie zaawansowanych rowerów na  Pandorze mogłoby być trudne).

AVATAR mniejszy.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak mialem z 8 lat i gralem na PC w X-Winga (a pozniej w Tie-Fightera) to postanowilem wymyslec sobie jakas xywke brzmiaca kosmicznie. No i powstal verul. Niektorzy ignoranci myla go z velurem ale kto by sie tam przejmowal analfabetami nieumiejacymi czytac ;) A ze nick wymyslony od poczatku do konca to zawsze na wszelkich forach itd jest wolny. Choc nie zawsze go uzywam - czasem mam inny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick powstał około 16 lat temu, kiedy potrzebowałem czegoś na coś w rodzaju grupy dyskusyjnej. Punk - bo uwielbiam tę muzykę, xtr - ponieważ od samego początku rowerowej przygody chciałem mieć najlepsze części, a XTR był wówczas dla mnie takim topem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mój nick to gdzieś tak w 1998 około - dokładnie nie pamiętam, potrzebny był do irca ( taki chat starodawny ) i na szybko coś musiałem wymyśleć. Akurat lecial film "Solo"

https://www.filmweb.pl/film/Solo-1996-30367

Więc wziąłem Solo. Kilka lat później były nowe Gwiezdne Wojny i każdy myślał, że to Han Solo z GW, więc dodałem TM.  I tak powstał SoloTM ( chyba od około 2005 roku od grania w Ogame.pl )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hehe...ja tez klikalem na ogame,ale po 15 latach skasowali mi konto bo zapomnialem sie zalogowac :) pierwsza rejestracja na uni 15,pozniej uni 27...a po fuzji przenioslem sie na uni 1

Ale by nie bylo off topa - moj nik nie ma histori powstania - ot kumpel nazwal mnie tak w 4 klasie podstawowej i tak juz zostalo na nastepne +/- 28 lat :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Lezia
No fajnie - 5 liter zamiast 6 -ciu :icon_lol:

Punkxtr
Nie miej mi za złe, ale w Twoim przypadku trudno się nie domyślić o co kaman :icon_wink:
W sumie to trochę dziwnie by wyglądał np. Punkaltus ;)
Nie myślałeś o zmianie na PunkNicholas, albo PunkTuareg :icon_question:  :icon_cool:

mrovka
Kumpel nazwał Cię pewnie "mrówka", a ty zmieniłeś na "mrovka", tak :icon_question:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, KrissDeValnor napisał:

Lezia
No fajnie - 5 liter zamiast 6 -ciu :icon_lol:

Punkxtr
Nie miej mi za złe, ale w Twoim przypadku trudno się nie domyślić o co kaman :icon_wink:
W sumie to trochę dziwnie by wyglądał np. Punkaltus ;)
Nie myślałeś o zmianie na PunkNicholas, albo PunkTuareg :icon_question:  :icon_cool:

mrovka
Kumpel nazwał Cię pewnie "mrówka", a ty zmieniłeś na "mrovka", tak :icon_question:

Mnie by sie podobala wariacja- "Punkerfaust".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...