Skocz do zawartości

[Gravel] Szukam roweru który nie istnieje? ;-)


r_michal

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,
to mój pierwszy post na grupie mimo iż przeglądam ją dość regularnie. Nadszedł ten moment kiedy po sprzedaży mojej szosy chciałem kupić coś nowego. Do tej pory jeździłem na Giant Defy rok 2012 (grupa 105) rozmiar M/L. Rama i jej geometria były świetne dla mnie. Brakowało mi jedynie możliwości "zejścia" z asfaltu. Pomyślałem o Giant TCX ale wczoraj w sklepie sprzedawca stanowczo mi odradzał ten model ze względu na dużo bardziej agresywną geometrię. Po dłuższej rozmowie stwierdził, że szukam roweru który nie istnieje :-)

Chciałbym coś takiego jak Defy (geometria i pozycja) ale z szerokimi oponami jak TCX. Czy w innych markach jest taki model który mógłby spełnić moje oczekiwania? Mój budżet to +/- 6k PLN.

Dzięki i pozdrawiam,
Michał

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprzedawca zapomniał dopowiedzieć, że owszem taki rower nie istnieje - ale w ofercie Gianta, którego sprzedaje..Cfaniaczek. :P
Tak na szybko bez szukania, sprawdź Marin Gestalt. Na pewno jest dużo innych modeli w tym momencie nie mam czasu poszukać 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rowery które nie istnieją składa się wedle własnych potrzeb :D .

A tak na serio jeżeli problemem jest tylko geometria to szukaj po innych markach. rynek graveli w ostatnie kilka lat stał się bardzo konkurencyjny pod względem wyboru. 
Taki Ronin od Authora w rozmiarze 560 ma zbliżone kąty i "górrurkę" do Defy w wersji SL jest blisko 6kzł.
Szerszy kapeć i stalowe rurki od Reynolds`a ... powinno być komfortowo. :)

Pozdrawiam   

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tyle że w przypadku Kony oferta graveli niczego nie urywa. Jest fajna Sutra LTD ale to coś więcej niż szosa do zjechania z asfaltu. Owszem, zmienić opony na węższe to nie problem ale sam model jest drogi, zwłaszcza teraz jak wyszła ze sztywnymi ośkami. 

Zwykła Sutra z kolej to sprzęt wyprawowy - geometria trochę odstaje od przeciętnej szosy  no i na wstępie trzeba zmieniać napęd albo same klamkomanetki bo jak sądzę autor nie polubiłbym się z tymi mocowanymi na końcach kierownic :P 

No chyba że Rove, chociaż to też idzie bardziej w kierunku sprzętu turystyczno-przełajowego niż szosowego. 

Niemniej jednak polecam podobnie jak @maciek190 wybrać się czy na Kabaty czy Prymasa Tysiąclecia na przymiarkę. A nuż geometria Rove przypasuje i pozostanie tylko wybrać odpowiedni model. 

Na pewno jest też wielu przedstawicieli Velo w stolicy - może akurat gdzieś stoi Ronin/Accent Furious do przymiarki. 

No i pewną opcją jest też wychwalany Rondo Ruut. Podstawowa wersja kosztuje 7,5 tysiąca ale jak dobrze pamiętam promocje dało się go kupić z rabatem 20% albo i większym. Czy się powtórzą ciężko powiedzieć, zwłaszcza widząc jakie mają wzięcie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, r_michal napisał:

Tak jak pisałem nie szukam pod kolor ale Anyroad to dla mnie taka Multipla tylko, że rowerowa ;-)

Popieram. Silex lepszy, ale też taki sobie. Pod względem specyfikacji Kelly's Soot jest dobry i wygląda normalnie. Może jego poszukaj. Jest jeszcze Specialized Diverge, ale u Speca przepłacasz za napis. O wszystkich wymienionych można przeczytać w dziale Nowościhttps://www.forumrowerowe.org/forum/231-nowości/.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 6.02.2018 o 10:21, r_michal napisał:

Witam,
to mój pierwszy post na grupie mimo iż przeglądam ją dość regularnie. Nadszedł ten moment kiedy po sprzedaży mojej szosy chciałem kupić coś nowego. Do tej pory jeździłem na Giant Defy rok 2012 (grupa 105) rozmiar M/L. Rama i jej geometria były świetne dla mnie. Brakowało mi jedynie możliwości "zejścia" z asfaltu. Pomyślałem o Giant TCX ale wczoraj w sklepie sprzedawca stanowczo mi odradzał ten model ze względu na dużo bardziej agresywną geometrię. Po dłuższej rozmowie stwierdził, że szukam roweru który nie istnieje :-)

Chciałbym coś takiego jak Defy (geometria i pozycja) ale z szerokimi oponami jak TCX. Czy w innych markach jest taki model który mógłby spełnić moje oczekiwania? Mój budżet to +/- 6k PLN.

Dzięki i pozdrawiam,
Michał

Jak kompletny rower to np

Superior x-road

Ramy do złożenia roweru:

Octane one gridd

Ns-bikes rag+

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.02.2018 o 14:38, ssslawecki napisał:

To pozostaje przymiarka na targach - w 2017 w Kielcach było stoisko:

ADVANCED SPORTS GmbH (FUJI Bike), Mutlangen, Niemcy/Germany E-26

Na targach Jari nie można było nawet dotknąć (rower wisiał kilka metrów nad ziemią).

Panowie ze stoiska nie wiedzieli gdzie można go zobaczyć, przymierzyć, kupić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...