Skocz do zawartości

[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.


Puklus

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. 

W takim razie zostaje kupno blatu 36t lub wymiana napędu.

Mój rower to cross, jeżeli teraz mam przerzutkę do korby 48x36x26 to mogę ją zmienić na korbę alivio MTB 44x32x22 - SHIMANO Alivio FC-MT210? Czy będzie wszystko pasować np. Suport, przerzutka. Łańcuch skrócę.

Jeżeli źle kombinuję to jakie dobre rozwiązanie można zastosować?

Edytowane przez Grzech76
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Suport nie będzie pasować, jeśli tak zmienisz korbę. Przerzutka takoż nie będzie pasować. Albo zmieniasz korbę na taką o identycznym stopniowaniu i wtedy pasuje, albo zmieniasz korbę i suport dobierasz pasujący do niej długością. Potem modlisz się, żeby wyregulować przednią przerzutkę na innej korbie. Albo i przednią przerzutkę też wymieniasz pod korbę. Jak chcesz,  pisz na priv, akurat mam dobrą korbę do crossa i dedykowany suport do tego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ultegra 6800 i Shimano 105 - korba. Panowie czy można podmienić lewe ramię ( to na pewno można bo HT2) ale i prawe z 6800 do 105 r7000.
Mam pomiar w starej korbie ultegry na 172.5 nowa 105 przyszła na 170mm. Z tego co widzę BCD się zgadza pytanie czy kształt tego pająka na prawym ramieniu ultegry spasuje i nie będzie dziur na zębatce dużej z 105 ? Według Shimano i rozpiski kompatybilności, pasuje cala korba. Chciałbym zostawić nowe tarcze z 105tki i wrzucić lewe+prawe ramię z 6800

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cześć,
Mam problem z doborem korby. Rower szosowy, ale niestety mufa suportu 73mm. Do tej pory była Ultegra FC-6800 z ramieniem 175mm, która miała oś długą na 118mm, dzięki czemu pasowała do suportu. Próbowałem włożyć korbę 105 FC-R7000, jednak ma za krótką oś i lewe ramię nie zachodzi na nią całym otworem. Następnie zdecydowałem na zakup używanej Ultegra FC-6800, myśląc, że przecież to ten sam model, który był założony - kupiłem taką z ramieniem 172,5 i niestety również okazała się za krótka ośka. Czy da się tutaj coś wykombinować?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witajcie moi mili, po 5 latach jazdy w moim rowerze crossowym zaczyna przeskakiwać łańcuch na największej zębatce z przodu, jak widzę takiej nowej korby już nigdzie nie kupi i mam prośbę co byście doradzili, w moim rowerze siedzi SR suntour XCT 48/38/28

Pewnie wystarczy zmienić samą największa zębatkę tylko nie wiem jaka będzie dobrze pasowała oraz łańcuch, akurat z łańcuchem żadnego problemu nie widzę.

Bardzo często korzystałem z tej najcięższej zębatki i stąd prędzej się wyrobiła o ile to nie wina tylko łańcucha.

Jeszcze mam pytanie czy wymiana całej korby na jakaś inna lepszej jakości miała by sens? nawet nie potrzebuje az 3 przełożeń z przodu bo i tak mega rzadko jeździłem na najlżejszej.

Tu opis całego osprzętu

Dziękuje za pomoc

ERIES-CROSS-EVEO-SZARY-20-5-DISC-HYD-ALIVIO-Rozmiar-ramy-20-5-cala.thumb.jpg.fafcd7a53622a0ca76b925e441e9b2e8.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dobra... Rondo zaczyna mi się podobać. Niby miałem nie kupować nic do końca sezonu a zimą zmienić cały napęd na GRX-a. Ale korci mnie zacząć wcześniej. Pomyślałem, że zacznę od korby. I teraz pytanie, czy to zadziała. 

1. napęd 1x11 SRAM APEX 1, 
2. korba FSA OMEGA EXO 40T z podkładkami pod tarczą. 
3. suport press fit 19mm Spindle RB3033

Interesuje mnie zmiana korby na jednorzędowe SHIMANO GRX FC-RX600 

Mam dwie wątpliwości:

1. czy taki miks zadziała do czasu wymiany reszty grupy?
2. co z linią łańcucha, zakładam, że wpadnie press fit shimano albo skręcany token, 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

W rowerze Merida Speeder 500 posiadam szosową przerzutkę Ultegra GS i kasetę  Shimano CS R7000  11 rzędzowa  11-32 zęby

Brakuje mi miękkich przełożeń na strome podjazdy. 
Mogę wymienić kasetę na inną? Jaki model? Najbardziej by mi odpowiadała taka 12-42 zęby.

(łańcuch chyba jest dostatecznie długi bo wózek przerzutki jest daleki od wyprostowania na kasecie 32zęby.

Czy np kasety Deore są kompatybilne?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, TurboRower_18 napisał:

Mogę wymienić kasetę na inną? Jaki model? Najbardziej by mi odpowiadała taka 12-42 zęby.

Teoretycznie możesz. Do wymiany kaseta, przerzutka i łańcuch. Poza tym różnica między 32 a 42 jest kosmiczna, dziury w stopniowaniu ogromne.

Ogarnij sobie raczej inną korbę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, Greg1 napisał:

Powyżej 9 rzędów komponenty mtb i szosowe już nie są kompatybilne. Spróbuj z jakąś przedłużką haka przerzutki - widziałem na przerzutce grx 10 rzędowej i kasecie 11-42T i działało. Był jakiś filmik bushcraftowego o tym

Haha. Dopiero teraz widzę w czym problem. Tam sie poprostu nie zmieści kaseta do 42T bo przerzutka jest zbyt blisko.

 

Chyba latwiej będzie korbę zmienić. Na co zwrócić uwagę? Co kupić? Są różne szerokości? 

Edytowane przez TurboRower_18
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam,

chciałbym wymienić napęd w moim rowerze X-Caliber 7 2018 (stary napęd Deore M400+Acera M3000+ Kaseta Shimano HG200) na 1 rzędowy. Trafiła mi się okazja dać napęd z roweru Trek Marlin 6 2023 (napęd Deore M4100+Deore M5120+Kaseta  Deore M4100). Czy będzie to kompatybilne oraz czy napęd z Marlina nie jest gorszej klasy niż ten w Calibrze? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...