Skocz do zawartości

[Przełajki - galeria] Inspiruj, chwal, dziel się wrażeniami


Rekomendowane odpowiedzi

SPAM jest o tyle lepszy że można pożenić dropowe klamki z tyłrzutką i kasetą MTB co baardzo podnosi zakres biegów.

10-50 na zadzie? Bardzo proszę ;)

Inna sprawa że mi osobiście nie leży ruchoma dźwignia hamulca w Szymano...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja nie moge być tutaj obiektywny bo to mój pierwszy w życiu rower z baranem i klamkomanetkami, na którym robie realne kilometry :). Macałem kilka razy w życiu klamkomanetki Shimano i te machanie klamką hamulca tez mi nieco nie siadło. 

Jakości pracy SRAMa w tej konfiguracji nie mam nic do zarzucenia. O dwufunkcyjnej dzwigni manetki zapomniałem po kilkunastu km mimo że internety wołaja że jest to nieintuicyjne.  Jedna k trzeba mieć na uwadze że trudniej sie przesiada z innego systemu niż na nim zaczyna przygodę z baranem. 

No i tak jak pisze KAZAFAZA amerykana możesz bez żadnych negatywnych konsekwencji mieszać między jego grupami MTB i ROAD ... Za mało ci 42T które oplata Rival 1 ... Zmieniasz kasete na 50T wrzucasz zmieniarkę np GX i nie musisz dotykać owijki bo ogarniasz to z tej samej manetki  ;).

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz mój pinnacel arkose. Torebki inne, mniejsze. Przyjąłbym szerszą gumę, choćby z przodu na trudniejsze, piaskowe tereny, ale na tyle szybką żeby nie stracić za wiele na asfalcie. Aktualnie kenda flintridge 700x35c. Co byście polecili? ponoć wlezą do 45c z blotnikami (nie potrzebuję). Muszą być na mleko. Może coś co można spuścić do 1.2bar ale i nabić do 4-5bar na szose z wysokim profilem? istnieje w ogole coś takiego?

35464430_2014741271900728_1131751533495451648_o.jpg

Edytowane przez MikeDozer
  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panaracer Gravelking SK. Mam w rozmiarze 35C i 43C. Aktualnie założone te drugie i zalane mlekiem. W terenie jeżdżę na na 25 psi przód i 30 tył. Na szosie odpowiednio: 38 i 40 psi. Oponki świetne właściwie w każdych warunkach. Jeśli jeździsz więcej po szosie/szutrze to weź 35C. Jest spora różnica w oporach toczenia pomiędzy tymi rozmiarami. Wagowo też są lżejsze o około 130 - 140 g na sztuce.

Edytowane przez panpromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też polecam Panaracer Gravelking SK. Mam wersję 35c i naprawdę dobrze się tym jeździ (są bardzo szybkie, ale i dobrze się trzymają na szutrze) - tak na mleczku jak i na dętkach. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@woojj: MEGA Galaktyka! Piknie bardzo  :thumbsup:

 

...a co do gumek - też mi pasują grawelkyngi, ujeżdżam 43c i sprawiają wrażenie "czepniejszych" niż ściągnięte Knardy 41c. 

DAt3xtST3PFOOeXy8cPxU8CfoBJ5ok8t89EOJch9

 

...a przy okazji przeobraziłem przełajaja i dodałem wincyj czerni - siodło Fabric, sznurek KyMyCy oraz mostek. Tu jeszcze Bontrager w -7 stopniach ale właśnie założyłem zerówkę tomka i zdawa się być idealnie(j).  Jak coś jeszcze wpadnie to apdejtnę. 

A tymczasem bardzo dziękuję za Wasze foty!  :thanks:

  • +1 pomógł 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wrzucam moje obecne cacko.

'Szara Mara' czyli Focus Mares chyba 2013' - nabyłem używany. Ma matowe wykończenie, oryginalnie wyglądał dość smutnie, więc wstawiłem mu niebieskie wstawki coby go rozweselić :)

Rama i wideł alu
Klamki i zadnia zmieniarka Tiagra 4600
Przednia FD-CX70, czyli górny ciąg

Korba FSA - wcześniej było 50/34, teraz 46/36 - super zakres IMO
Hample BR-R517 - oryginalnie były Tektro Lyra i trzeba było je wymienić to to szajs był
Od niedawna sztyca węglowa FSA, wcześniej miałem amortyzowaną RockShox
siodło mega wygodne, ale ciężkie Selle Royal Respiro
koła na oryginalnych piastach zaplecione nowe na łobręczach DTSwiss R460db i może nie widać, ale są też wesołe niebieskie nyple ;)
Pedały XT
Opony Schwalbe CX Pro 700x30C
Owijka pro sport contact chyba się zwie

Foto z dziś:

Szara_Mara1.thumb.jpg.6da44ac5c363ede50c280d4918ffa30e.jpg

 

Foto w wersji "majówka 2017 na ciężko" przed zmianami:

Szara_Mara_treking1.thumb.jpg.f693cccdd02bbbb40df9c3492eddad70.jpg

 

  • +1 pomógł 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napisz koniecznie. Mnie się bardzo podoba ta kierownica. Do tego typu roweru to chyba świetna sprawa. A rower jest przedni :) Spec to spec, zawsze wygląda świetnie. 

PS. Jedyne, co nie bardzo pasuje do tej maszyny, to korba. Siakaś taka duża i dwie zębatki  ??? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, dankams2 napisał:

Nie za mała ta rama. Jakoś tak  nisko do klamek. Ostro wyścigowa pozycja ;)

 

Rama 57 na moje 184 CM i 89 przekrok. Nie ma opcji że za mała. Mostek dość długi dałem 110mm i mało podkładek. Pozycja mi odpowiada bo dużo na szosie tez jeżdżę na drugim komplecie kół. Dyskomfortu brak.

Teraz, maxwel napisał:

Zwłaszcza siodło jak w fixie.

Ustawienie siodla do korekty jest na pewno. Testuje rozne opcje.

 

Ogolnie wielkosc ramy, odleglosc siodlo - kierownica, wysokosc siodla obliczone na podstawie kalkulatora Eddy fit z competitve cycling i mi pasuje. Zrobilem juz trase ponad 100 km i zadnego bóu nie zaobserwowalem. Jedynie z siodlem lekki problem, bo troche obciera, a mam je przelozone z poprzedniego roweru i tam problemu nie bylo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, maxwel napisał:

Napisz kilka info o rowerze- osprzęt, koła, szerokość opon.

Rama: Kinesis Tripster AT - Arran Blue, roz. 57

Widelec: Kinesis full carbon

Stery: Fsa zintegorwane

Koła: wersja szosa: Mason x Hunt 4 seasons + Schwalbe Pro One 28c załozone tubeless

         wersja gravel: Hunt 4 seasons gravel + Panaracer gravelking 35c załozone tubeless (planowana wymiana na coś szerszego w przyszłości, chociaz e i tak mierza na ych obreczach 37-38mm)

Kaseta: wersja szosa: 105 5800 11-32

             wersja gravel: cs-hg800 ultegra 11-34

Tarcze: wersja szosa: Ultegra SM-RT800 160mm

             wersja gravel: SLX SM-RT66 160mm

Korba: 105 5800 50-34 172.5mm + miernik mocy 4iiii

suport: Ultegra

Klamkomanetki: RS505 - hydrauliczne

Przerzutka tył: 105 5800 GS

Przerzutka przód: 105 5800

Łańcuch: KMC X11

Hamulce: Ultegra BR-RS785 Post mount

Mostek: Ritchey comp  110mm

Kierownica: Ritchey Wcs Evo Max 420 mm

Dzwonek: Knog Oi

Koszyki na bidon: Lezyne Flow Cage x3

Sztyca: Deda zero 100

Siodło: Selle Italia Max Flite Gel Flow

Owijka: Supacaz Super Sticky Kush

Mocowanie komputerka:  Wahoo Elemnt Bolt

Pedały: Look Keo Easy

 

W konfiguracji szosowej razem z wszystkimi koszykami na bidon, mocowaniem wahoo oraz dzwonkiem rower waży około 9.7kg. W wersji gravelowej troszkę ponad 10 kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, dankams2 napisał:

Dynamicznie to wygląda dlatego pytanie. Siodło warto zacząć ustawiać od wypoziomowania. Przy takim pochyleniu może sprubój coś węższego. 

 

To chyba perspektywa zdjęcia, tam nie było idealnie równo. W rzeczywistości siodełko nie ma az takiego spadku. 

Teraz, durnykot napisał:

GrzeHu- ładny ten Kinesis. Jakbyś kół nie potrzebował to przyjmę :)

Sztyca w kosmosie- ładnie tak z wypiętym tyłkiem jeździć?

A mi się wydawało, ze to jeszcze małe wyciągnięcie, bo to sztyca 350 mm i jeszcze sporo zapasu zostało a w poprzedniej ramie miałem 400 mm bo rura podsiodlowa byla jeszcze krótsza. Po prostu długie nogi. Taka uroda, co poradzisz, a dodatkowo nic nie wyszło szeroka :)

 

Tu wersja szosowa, tylko z niezmienionym jeszcze mostkiem 80 mm który został z poprzedniego roweru:IMAG0256.jpg

 

Edytowane przez GrzeHu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...