Skocz do zawartości

[pytanie] Drętwienie "krocza" podczas jazdy


Dzejjkobo

Rekomendowane odpowiedzi

Siema , od zawsze jeździłem na rowerze w normalnych stoju sportowym i pedałach platformowych. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem SPD'ów i specjalnych spodenek kolarskich. Stopy drętwieją ale jak temu zaradzić znalazłem na forum ale jest inny problem mam 2 pary spodenek : na szelkach B'twin około 160 zł zapłaciłem i jakieś bez szelek dałem 60 zł i w obu jest problem i mam pytanie czy to normalne i czy się muszę po prostu przyzwyczaić do drętwienia krocza. Cała "zawartość spodenek" po prostu mi drętwieje podczas jazdy i w ogóle jej nie czuje. Nie czuje bólu ale jest to dość uciążliwe. Czy to problem ze spodenkami ? Może wina jest stare siodełko ? Jeśli ktoś miał podobnie i uporał się z tym licze że mi pomoże :) Pozdrawiam !  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przychodzą mi do głowy trzy powody:
Siodełko nie jest poziomie. Dopuszczalne jest minimalne opuszczanie dziobu (ale bez przesady, by się nie ześlizgiwać bo będzie problem z drętwieniem dłoni)
Brak wytłoczenia lub dziury w siodełku (lub zbyt twarde w tym miejscu ucisku)
Zmniejszenie kąta pochylenia - daj wyżej kierownicę - wówczas też będzie mniejszy ucisk. Ważniejsze jest zdrowie i wygoda a nie aerodynamika.

Nie należy się do tego stanu przyzwyczajać. To nie jest zdrowe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siema , od zawsze jeździłem na rowerze w normalnych stoju sportowym i pedałach platformowych. Od jakiegoś czasu jestem posiadaczem SPD'ów i specjalnych spodenek kolarskich. Stopy drętwieją ale jak temu zaradzić znalazłem na forum ale jest inny problem mam 2 pary spodenek : na szelkach B'twin około 160 zł zapłaciłem i jakieś bez szelek dałem 60 zł i w obu jest problem i mam pytanie czy to normalne i czy się muszę po prostu przyzwyczaić do drętwienia krocza. Cała "zawartość spodenek" po prostu mi drętwieje podczas jazdy i w ogóle jej nie czuje. Nie czuje bólu ale jest to dość uciążliwe. Czy to problem ze spodenkami ? Może wina jest stare siodełko ? Jeśli ktoś miał podobnie i uporał się z tym licze że mi pomoże :) Pozdrawiam !  

 

rozumiem że w spodenkach sportowych problemu nie było - więc może opuść trochę siodełko (zmniejsz wysokość) - wkładka jest grubsza niż to jak do tej pory jeździłeś i wywiera większy nacisk, a może też wkładka przesuwa się do przodu? Siodełko powinno być wypoziomowane. I oczywiście wiesz że jeździ się bez bielizny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za odpowiedzi , tak jeżdżę bez bielizny ale problemem może być to że siodełko się tak jakby wyrobiło tzn ta bruzda po środku się zmniejszyła. Spróbuje wypoziomować i lekko obniżyć tak jak radzicie ,a jak nie pomoże to zmiana siodełka :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Siodełko ma byc w poziomie i tyle,to jest naturalne jego przeznaczenie i tak zostało zaprojektowane.Wsiac sobie w tych fatałaszkach na jakis inny rower i sprawdź czy ci sie tez tak dzieje,nie jest normalna rzeczą ze masz zdrętwiałe to i owo,zazwyczaj wszelakie odrętwienia sa spodobamy jakimś uciskiem na nerwy.Jesli okaże sie ze twoje nowe nabytki nie krepują jakis części twojego ciała a i zmiana ustawień tego nie wyemilinuje pozostaje pójście do neurologa.Jednak przychylam sie do tego ze cos nie tak z geometria w ustawieniach roweru+drobny uścisk na to i owo!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cała "zawartość spodenek" po prostu mi drętwieje podczas jazdy i w ogóle jej nie czuje. Nie czuje bólu ale jest to dość uciążliwe. Czy to problem ze spodenkami ? Może wina jest stare siodełko ? Jeśli ktoś miał podobnie i uporał się z tym licze że mi pomoże :) Pozdrawiam !  

 

Znacznie ograniczasz sobie dopływ krwi do krocza - tak nie może być. Może po zmianie butów na takie z cieńszą podeszwą oraz dołożenie "gąbki" w spodenkach spowodowało, że efektywnie Twoje nogi są "krótsze" i wystarczy lekko opuścić siodło? Jeśli to nie da rady, to mnie na taki sam problem pomogła wymiana siodła na takie z dziurą: https://www.centrumrowerowe.pl/czesci/siodelka-rowerowe/miejskie-trekking/p,siodlo-garda-man-gel-flow-l-flow-trekking-czarne-sportourer,3335.html

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak koledzy wcześniej pisali: ustawienia lub niedopasowanie siodełka, ale mam dwie pary spodenek B'twina z niebieską wkładką i na początku czułem się w nich dziwnie. Nic mi nie drętwiało, ale wkładka uciskała, nie czułem się w nich komfortowo. Po kilku jazdach i praniach uleżała się i dogadała z moim tyłkiem. Teraz jest ok.

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem ten sam problem z drętwieniem "krocza" na starym HT.

Problem leżał w twardym siodełku bez otworu. Pampers w spodniach niewiele pomógł.

Po wymianie siodełka na takie ze specjalnym otworem i ciut miększe problem minął.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...