Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Ishi, dobrze widzę że przy ugięciu amorka śpiwór(?) szoruje o oponę? Jechałeś na blokadzie, czy to tylko na zdjęciu tak wygląda?

 

Tak szorowała na ostrzejszych dałnhillach :( na szczęście ta membrana Event jest b. mocna i nic się nie przetarło tylko czarna od gumy jest.

 

Muszę znaleźć nowy drybag o średnicy w okolicach 7" bo przy 8" nie można zbytnio poszaleć. Jak ktoś zna takie lekkie i mocne to bardzo chętnie przyswoję taką informację. Średnica 17-18cm i długość po zawinięciu do 45cm.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

hej,witam wszystkich!

tak wygląda mój inbred, na ok.30 dniowej wycieczce,jeszcze ze starym framebagiem

(ale szykuje się nowy, świetny i bardzo funkcjonalny;) )

dodam jeszcze subiektywnie, że połączenie sakw, z torbami w ramę,na kierownicę jest najbardziej optymalnym rozwiązaniem:)

 

 

pozdrawiam

post-204545-0-26771300-1497867262_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

.. to może na dobry początek tygodnia mały pocisk z drugiego końca świata z polskimi akcentami i riderami
Była zapowiedź filmu, czas na całość. Warto na pełnym ekranie bo jakość jest bardzo dobra.

Film i i więcej niesamowitych zdjęć Piotrka Staronia z tego wypadu od wczoraj na PinkuBiku!

 

18820.jpg
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

od jakiegoś czasu nie używam licznika,ale myślę że ok.1500km

ciężko określić,zróżnicowana trasa,dużo pchania czasami po całych dniach

spotykałem miedzy innymi,sporo węży,w większości nie znam nazw

no ale jeden skurczybyk,cholernie mnie wystraszył,podczas podejścia w górach,mało na niego nie wlazłem,ostrzegł mnie-grzechotnik;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tu się do kolegów raczej nie umywam, ale też się pochwalę:

33u7gah.jpg

Wycieczka krótka, bo krótka, ale wiem jedno - do sakw powrotu nie będzie. 
Przód to Triglavowy Packman, załadowany pod kurek - poradził sobie fest. W ogóle super sprzęt, używam od roku praktycznie codziennie (z zimową przerwą) + okazjonalne wypady i oprócz tego, że jest w piachu i błocie to nie mam z nim problemów, ew. kwestia pakowania worka/ściskania go klamrami, bo mały prześwit kierownica koło w tym kaffenbacku jest.
Docelowo dojdzie fuel tank, podsiodłówka i leniwiec. Na razie bawię się tym co mam :)

A, pamiętajcie żeby brać ze sobą w dłuższe wyprawy trochę smarowidła do łańcucha. Ja o tym nie pomyślałem i napęd ostatniego dnia został zmaltretowany.

Jakby ktoś się zastanawiał na kaffenbackiem do takich zastosowań - tył przyjmuje tylko 32c. Przez co w troszke głębszym piasku mocno wierzga. Mi się to w sumie podoba (bo się nie nudzę), ale pewnie do pierwszej gleby. Kupując rame te 32c z tyłu jakoś przegapiłem.

Z racji, że są tutaj szpece od kierownic - szukam lekko giętej kierownicy, szerokość min. 600mm. Największe wyzwanie to mocowanie 31,8mm, które będzie na tyle szerokie żeby się dało obok mostka zamocować lemondkę. Teraz jest to zrobione na dętko-adapterze, ale wolałbym jednak się tego pozbyć. Jakieś pomysły, czy pozostaje mi zasypywanie pytaniami sprzedawców/macanko na miejscu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

A, pamiętajcie żeby brać ze sobą w dłuższe wyprawy trochę smarowidła do łańcucha. Ja o tym nie pomyślałem i napęd ostatniego dnia został zmaltretowany.

 

Czasami to niewiele pomaga :] Na przykład teraz ostatni dzień wyprawy na Hel lało non-stop! Napęd w Bułce po 25 km był w stanie agonalnym! Mokry piach na plaży to jest dopiero rzeźnia. Nie wiem ile razy mi łańcuch zaciągnęło bo po 20 razie przestałem liczyć, prawie urwałem przerzutkę. Straty? Chainstay cały odkorowany do glinu, pantograf w X7 zatarty w pi... + straty moralne ciężkie do oszacowania.

 

Dziś muszę wszystko rozebrać na części pierwsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@kazafaza: tak to u mnie wygląda: http://imgur.com/a/UvVzM

 

 

Jak widać: zwijam ten trok razem z końcem torby, po czym przewlekam jeden koniec pod siodełkiem i zapinam. 

 

EDIT:

Chociaż zacząłem się właśnie zastanawiać, czy ten pasek nie pracowałby lepiej, gdyby owinęło się go wokół sztycy...

post-197211-0-76506600-1497904821_thumb.jpg

Edytowane przez kapke
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sprytnie i zgrabnie!   :thanks:

 

Dzięki za fotorelację, mam nadzieję że kilku osobom pomysł ten poprawi stabilność zadtorby. 

 

 

EDit: wydaje mi się że sztywniejsze połączenie stanowią szeroko rozstawione pręty niż smukła, pojedyncza rurka. Ale teoretyzuję, najlepiej sprawdź i daj znać ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...