Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Kupiłem bagażnik do Jaguara,  do przełajówek pasować będzie... Jest prosty bez dodatkowych śrubek mogę zmierzyć lub zdjęcie zrobić lepsze niż na aukcji.

Dolna dziurka do poszerzenia na hak krosso albo trzeba pętelkę zrobić pośrednią, cena dobra Logo Rak tajm, waga niska, łady dość wąski u góry.

Pod małe sakwy krosso do rozważenia,dużych nie mam do przymiarki haki małych mieszczą się idealnie między beleczkami bagażnika,  Patyczki montażowe klasyczne jak w Rak tajmie ...

 

http://allegro.pl/bagaznik-racktime-tubus-26-alu-i6745151076.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bajkprankerzy potrzebuję obniżyć koszyki bidonów w mojej grawelówce, tak aby zmieścić nad nimi niepełnowymiarową torbę apidura frame bag.

Chodzi o takie coś: 

mount-skidmore-4.jpg

 

Nawet shimano coś takiego robiło?: 

 

p-3446-shimano-cage-adapter.jpg

 

Ktoś przerabiał ten temat? Dostanę to gdzieś w Polsce? Czy pozostaje rzeźbić samemu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tobołek z czasów gdy nikt nie słyszał o bajkpakingu, tarcze nie były używane do zatrzymania rowerów a brody nosili ludzie morza:

 

N74Kq82IA4V59Ib6zZofz_QzSoxRE7N45IjMDSbL

 

 

Wyglada jak oldskulowy pokrowiec na spiwor.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiedzcie riebiata czy uskutecznialiście przysłowiowe picie z kałuż? Ja postanowiłem w tym roku spróbować i skompletowałem taki oto zestaw młodego prepersa...

 

roign4899r23jrefc.JPG

 

...całość waży tylko 180g i jest praktycznie płaskie (znaczy wejdzie pod bukłak w plecaku). W skład zestawu wchodzi:

  • torba na wode Ortleib 4L
  • filtr membranowy Sawyer Mini
  • folowa torba z zamknięciem strunowym 2L
  • tabsy do odkażania Jevel/Katadyn

Chce ograniczyć wagę targanej wody do minimum (2l bukłak w plecaku + 1L softflask) i uzupełniać na bieżąco zapas po drodze. Kupowanie Mazowszanki w sklepie odpada bo  chcę się poruszać jak najdalej od cywilizacji.

 

Sprawdziłem na razie w domu i jak napełnie całą torbę to grawitacyjnie te 2L przesącza się w 15 min. W sam raz na jakiś postój nad rzeczką  :whistling:

 

Jedyne czego się obawiam to żeby czegoś nie złapać. No właśnie czy filtrowanie + odkażanie zawsze będzie skuteczne? Brać stoperan? :]

 

Oczywiście mówię o zanieczyszczeniach biologicznych, bo żeby nie pić wody z kanału melioracyjnego biegnącego przez pola to mama już mi za młodego mówiła. 

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może stosować to w połączeniu ze skraplaniem rosy, wtedy jest szansa że jeśli w rosę nie narobi ptak woda będzie nadawać się do przegotowania :)

Moim zdaniem z piciem dziwnej wody to jest tak że w zasadzie da się, ale może się czasem coś stać, bo człowiek nie istota pastewna i spektrografu w oku nie ma i nie wie czy np kilometr od strumienia jakiś kapitalista nie trzyma w  pgr  w betonowej krypcie odpadów z 20 lat produkcji farb olejnych. Albo pestycydy czy inny napalm z okolicznego sadu zaatakują kosmki jelitowe....Także wywiad też ma znaczenie :)  To chyba zestaw na rozpaczliwą suszę po prostu, trzeba się prepersów zapytać,  stoperan stosujemy raczej już w przypadku upławnych objawów zatrucia a nie profilaktycznie  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pomyślałem nawet żeby go stosować profilatycznie :] hehe... masz pomysły.

 

Ogólnie to przy małych i średnich rzekach dość często znajdują się tabliczki "punkt poboru wody". I ja im chyba wierze. Ktoś miał jakieś akcje po spożyciu wody z takich miejscówek?

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piłem czasem za młodego takie scierwo ze większość by się porzygala...

Ten punkt poboru wody to często jest pobór wody pitnej i tyle. Wiem bo w moim rejonie jest tego od groma. Studnie z reguły są tak płytkie ze pobierają wodę powierzchniowa i tak ludzie żyją od dziesięcioleci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Filtr + tabsy powinny ogarnąć temat, ale jeżeli wcześniej nie używałeś tabletek to spróbuj jak woda smakuje po nich - jak dla mnie paskudnie. Nawet jak miałem świadomość że gdzieś wyżej mogą paść się zwierzęta, zawsze wolałem pić czystą wodę. Moja ameba daje okejkę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...