Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

 

 

Albo chociaż cokolwiek co ma 45° i ma miejsce na drugi chwyt bliżej środka, trochę jak na baranie..

My dochodzimy do podobnego po ostatnim wypadzie. Szczególnie jak masz szeroką kierownicę to jazda ciągle z wiosłem w ręku może jest dobra na przewianie pach ale nie komfort jazdy. Na prostych odcinkach, asfalcie, gładkim szutrze czasem człowiek mimowolnie kładzie dłonie w okolicy zacisku klamek... 
Pomyślałem, że kupię na początek takie coś (żeby było ego i miękkie) i po usunięciu "zatyczki" nawlekę na środek kiery:
czesci_rogi_bbb_ergosticks_7bba0.jpg

ale żeby było ciekawiej poszperałem w necie - część osób robi podobnie, a część nawet próbuje coś takiego sprzedawać. Trzy przykłady:
Jeden minimalistyczny TOGS :)

 

TOGS.jpg

 

Drugi bardziej wyprofilowany i rozbudowany Spirgrips

Weelz-test-Spirgrips-corne-appui-guidon-

I trzeci SQ-lab
(chyba najbliższy moim wyobrażeniom na temat takiego ustrojstwa)

a_1774_otsi2.jpg



 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Kierunek Jonesa co jakiś czas wypływa to tu to tam. Nawet raz już na paypalu byłem zalogowany jednak (na szczęście) nie było pokrycia dla 120 dolków (z wysyłką do Polski) :)

 

A rogów "nie tam gdzie wymyślono" mój Wujaszek używa i chwali od chyba już dwóch lat z kawałkiem :)

nPKq8Rv.jpg

 

Śmiga tak na fintessie cuba spore dystanse i nie da się przekonać do baranka ani ani :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No no, mniej więcej, tyle że ze jak kiera jest wygięta to środkowy chwyt będzie bardziej wysunięty do przodu, przez co można się bardziej wyciągnąć na długich prostych. Niewiele, ale akurat :) Najlepiej jeszcze jakby ten chwyt był pod kątem, a nie prostopadły, trochę jak w wygiętych drop barach typu woodchipper.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Pojeździłem trochę na wydumce Wujka i dodatkowe dwa chwyty dochodzą.

Nawet trzy jakby się ułożyło rogi bardziej poziomo, wtedy można położyć się prawie jak na lemondce.

Sam dosyć często na płaskich dojazdach Romanem jeżdżę z rękami na manetkach albo zaraz przy mostku.

Musiałem kierę taśmą okleić bo szybko ręce ostatnio przemarzały :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...
  • Mod Team

..uprzedziłeś mnie  z tym foto ;)
Tak, szerokie kiery zrobiły swoje i odbijają piętno na wąskoramiennych, długo-zmienno-dystansowych


Hajnrich, weź tylko jedno pod uwagę - kolana. Jak będzie teraz jeździł zobacz ile masz realnie miejsca między nogami na wysokości tej rury. Niektórzy to prawie ocierają o ramę.
Podepnij na taśmach no bidon i zobacz czy ocierasz. I już masz wyznacznik max szerokości torebki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To zwykły specialized. Szukaj u przedstawicieli. Ale uważaj bo tu w dużej mierze płacisz za to małe S a nie dopracowany produkt ;)
Aha, jedno małe dla przypomnienia - zamki bryzgoszczelne dużo szybciej się psują niż zwykłe, a i samo "uszczelnienie" lubi zejść.
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...