Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

..tylko ja właśnie czekam na dostawę digitala na próbę..
Z camo trzeba ostrożnie - lewicowcy i wiele dziewcząt nie bardzo chcą kamuflaży para/militarnych ;) 
(choć Prezesowa oglądając na żywo wahała się czy nie wziąć dla siebie)
No i ponad wzór liczy się dla mnie jakość tkaniny. A cordura cordurze nierówna i to bardzo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To oczywiste, ze jakość jest nadrzędna. Już 20 lat temu pisałem ze swoimi pomysłami do jednej z polskich firm outdoorowych co mogliby zmienić. Zbiegiem okoliczności pewne rzeczy zostały wprowadzone....bez słowa -thanks. Torba co pokazałes, ma dla mnie kilka kluczowych punktów. Dla mnie.

- ma być silna i dobrej jakości - widzę ,ze zdjęcia..., nie chwalę, nie mam interesu, nie użytkuję, nie mam profitów, po prostu kibicuję

- ma być ładna - dla mnie jest.

- ma mieć wyraźne logo - ma, tym też się w końcu kieruje przy kupnie- używam coś, lubię, chce więcej, noszę logo....:]

- ma patki w innym kolorze -na  co między innymi zwracałem wtedy  uwagę. To już nie chodzi o kolor, że jakiś drobny kolorowy smaczek, ale człowiek ma czasem taki stan wyje....a z sił po tripie, że szukając czegoś - otwierając - zamykając, nie chce szukać tej patki, zamka, tylko ma to być sprecyzowane, widoczne i robione  czysto mechanicznie. Rzecz dla przeciętnego zjadacza nie ważna, ale jeśli ktoś dochodzi do stanów upodlenia na wyprawie, może się przydać. Nawet upodlenia alkoholowego.......

Lewaki powiadasz....a co to jest ;] ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaaa i takie luźne spostrzeżenie człowieka, który nie miał nawet produktu w ręku. :icon_cool:

Wiem, że przy patkach za  te elementy plastykowe fajnie się łapie, ale mnie w to czasem przeszkadzało jak dyndało, nie wiem, może występować zjawisko obijania się o ramę i wtedy wszyscy zwolennicy ciszy będą przeżywać katusze. Myślałeś nad takimi patkami? Może nie dokładnie te, ale w tym "silence" stylu?

big_1271931984.jpg

Ja w czarnym plecaku wywaliłem wszystko i zszyłem pętlę repsznura 5mm idealnie tą samą nitką i wyszło mi coś takiego jak na zdjęciu. Cisza doszczętna, nawet w szarówce bez problemu odnajdowane, w grubych rękawicach spoko rozpinałem. Wada- brudzi się. 

Edit - pętle była z koloru wściekłego....

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Standardowo używam zwykłego (może nie repsznura) ale sznura czerwonego plus węzeł  -sznurka na tyle długiego żeby złapać i na tyle krótkiego żeby własnie nie obijało i za bardzo dyndało. Na pierwszym foto było założone "wstępnie" i może dlatego tak to wygląda, na drugim już widać skrócone.
A te plastiki tutaj są wyjątkowo pierwszy raz na próbę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Trójkąt (może wrzucę za dwa tyg) dobry ale na co dzień i lekkie wyrypy leniwiec plus bidon.. ładniejszy? :) I nie masz pustych przebiegów. W sumie ze starym prototypem leniwca jeżdżę cały rok non stop nie odpinając-podręczne bydle.
Ten zamek jest wyjątkowo pode mnie stąd taki układ. Wolę otwierać od rogów torbę do środka z lewej lub prawej żeby reszta się "nie wysypywała". Ale każdemu wg potrzeby.
W środku tradycyjnie podszewka i możliwość podziału ściankami na mniejsze części żeby pomidory nie mieszały się z rohloffem.
A jak ktoś chce to nawet rzepy pod sufitką na stelaż (jeśli tylko wchodzi)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@anarchy

A możesz coś więcej napisać o Roo? Koncept takiej torby na kierownicę, co to potem zawsze można mieć pod reką, bardzo do mnie przemawia jako alternetywa plecaka na codzienne dojazdy do pracy. Planowane jest coś większego i z wersją a'la torba na ramię a nie biodrówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ROOBAG czeka na dopracowanie właśnie możliwości dopinana bezpośrednio do kiery bez packmana. Wtedy byłby ideał na krótkie trasy i na długie. Jak na razie wychodzi mi za dużo taśm z tyłu ;)
A taśma przez ramię jest w zestawie ;)A pas chowany z tyłu w specjalnych kieszonkach na czas jazdy.
aaaa i choć może nie wygląda jest naprawdę pojemna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A może dało by radę tak zrobić, żeby ten sam pasek mógł być używany jako ten "na pas" i "na ramię" a w Roo zrobić po prostu oczka w innych miejscach na jego wpięcie. Albo zmienić delikanie mocowanie tego paska "na pas", żeby torba miała środek ciężkości niżej? Gdzieś na Aliexpress jedna z toreb na kierownicę, ma to dość fajnie zrobione. Jeden pasek jest używany jako biodrówka, na ramię i poprzez takie oczka mocowane do kierownicy na stałe tym samym paskiem się ją do roweru mocuje. Na zdjęciach to widziałem, nie miałem tego w łapach, ale jak znajdę to ci podeślę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ale to nie sprawdza się idealnie Marcinie. Dobrze uzupełniają się oba pasy. Idziesz, jedziesz - zatrzymujesz się, odpinasz pas biodrowy i torba nie leci na ziemię, nie musisz jej trzymać. Obracasz wokół ramienia do przodu, sięgasz co tam chcesz, szminka, lustereczko, ajfonik osiem. Zamykasz, torba do tyłu, zapinasz pas, wsiadasz na rower. Jest stabilnie, fajnie.
Haczyki do mocowania kieszeni na packmanie są tymi samymi co do mocowania pasa przez ramię. A pas biodrowy, żeby choć trochę był pasem a nie jego imitacją musi mieć szerokie połączenie z torbą. On na szczęście po schowanu w swoich schowkach nie przeszkadza

Można dodatkowymi pętelkami łapać za te haczyki do kierownicy. Ale nie sprawdza się to w przypadku szosy bo tam na ogół leżą dłonie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Obracasz wokół ramienia do przodu, sięgasz co tam chcesz, szminka, lustereczko, ajfonik osiem. Zamykasz, torba do tyłu, zapinasz pas, wsiadasz na rower. Jest stabilnie, fajnie.

Nasuwa się pytanie - czy jakaś rasowa torba kurierska dołączy kiedyś do produktów czy nie planujesz iść w tę stronę?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to jeszcze jedno słowo o hamakowaniu i polski, ultralekki (330g) Lesovik Duch z systemem Smuk na tapecie.

 

http://www.tosieprzyda.pl/2016/08/3-pierwsze-noce-w-hamaku.html#more

 

 

 

 

430 g (z linkami), 45 zł:

https://www.decathlon.pl/hamak-id_8330394.html

Spałem w nim jedną noc w terenie jak na razie, powiem tak - świetny stosunek jakości do ceny. Miałem swego czasu kiepskie doświadczenia ze spaniem w hamaku, kupiłem "po taniości" żeby zobaczyć czy mi się coś pozmieniało, tymczasem okazało się że szmatka z deca naprawdę fajna jest. 

 

 

probably nope :] ale co tam, moze jest lyda z zelaza

 

Można zostawić 22'kę bez przerzutki - nic to nie waży, a wygoda - sikret łepon na długie, harde podjazdy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

No to jeszcze jedno słowo o hamakowaniu i polski, ultralekki (330g) Lesovik Duch z systemem Smuk na tapecie.

http://www.tosieprzyda.pl/2016/08/3-pierwsze-noce-w-hamaku.html#more

Mam whoopie sling od Rafała: strasznie ułatwiają wieszanie hamaka w terenie. Nie wiem, czy postawiłbym na hamak w dłuższych trasach, ale jednodniowe wyrypy z godzinną drzemką w hamaku już mi się zdarzały :) Lepsze niż kawa z rana :D
Na wypad do parku z Córą też fajna sprawa, a szyk zadany wśród dzieciaków z dzielni: bezcenny :D
Na wyprawy IMO zbyt skomplikowane i o zbyt wielu rzeczach trzeba pamiętać i zabierać. O konieczności posiadania odpowiednich drzew pod ręką nie wspomnę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja tam swoje wiem ze +/- 10 kg tobołów diametralnie zmienia mozliwosci podajzadowe.

 

Przykład poniżej. Rowokół, święta góra kaszebe. Średnio 10-20%. Na lekko bułka żre to na jaju 32T. Kilka dni później z tobołami i tym samym napędem w połowie wyplułem płuca :]

 

ihfdt6575dfh.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...