Skocz do zawartości

[bikepacking] Podróże na rowerze


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki. I tak słabo to widzę. Teraz rozumiem, dlaczego często przy sztywnych ramach z klasyczną geo i hamulcami obręczowymi, zamiast torby podwieszanej jest przedni bagażni(cze)k. Taki jak ten np.:
http://www.treefortbikes.com/product/333222382337/1190/Salsa-Minimalist-Front-Rack.html

Mocowanie pod przedni bagażnik mam, tylko coś słabo z tymi bagażnikami. Ten Salsy pasowałby idealnie, ale już nie produkowany.

 


edit

 

znalazłem:
http://www.racktime.com/en/racktime-products/system-carriers/racktime-product/topit/


981984-vaya-builds-0417151956_1.jpg

 

Dokładnie o takim zestawie myślałem na weekendowe wycieczki  :) 

Przód: namiot, śpiwór, mata

Tył: jedzenie "twarde", kurtka/polar, kuchenka

Torba pod ramą: rzeczy podręczne, ew. jedzenie miękkie, woda w butelce pet

+2 bidony

 


i do tego cena normalna!
https://www.bike24.com/p216669.html

Edytowane przez danielson
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, a znacie wy jakieś rozwiązanie, bo by można było PLECAK (Deuter Cross Air 20) do roweru przytroczyć jakoś?

Czasem on po prostu waży zbyt wiele, żeby go mieć na plecach podczas jazdy. Myślałem o Klickfix Vario Rack mocowanym do sztycy, ale może są jakieś tańsze lub sprytniejsze patenty.

klickfix-vario-rack-sxara-thiki-sakidion

Rozwiązania w takim stylu uznaję za niekoszerne. wolałbym jednak, aby on był gdzieś pod siodłem.

IMG_0426_2.JPG

IMG_0424_2.JPG

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem wczoraj ten bagaznik  Lidla, jak z postu siimona.Ogólnie koncept jest fajny i słuszny. Wykonanie i waga akceptowalne. Plecak w ramce siedzi bardzo stabilnie i nie ma możliwości, żeby przypadkiem wypadł.

 

Cały ten bagażnik ma jednak jedną wadę konstrukcyjną, która całkowicie go deklasuje. Element, którym przyczepiana jest ramka, to pasek z ABS o grubości 5mm z wycięciem na zatrzask. Ten element ma za zadanie utrzymanie do 5kg ładunku, który na wybojach lubi pracować. Po 30 minutach jazdy, ramka z plecakiem nabawiła się takiego luzu, że całośc bujała się góra-dół 5-8cm. Po kolejnych 10 minutach kolor tego elementu w newralgicznym punkcie zmienił się z czarnego na siny i pewnie po kolejnych 10 minutach całość by się rozleciała. Na zdjęciu zaznaczyłem felerny element:

2-33812-nakladki-na-kierownice-661.jpg

Nie polecam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po 30 minutach jazdy, ramka z plecakiem nabawiła się takiego luzu, że całośc bujała się góra-dół 5-8cm. Po kolejnych 10 minutach kolor tego elementu w newralgicznym punkcie zmienił się z czarnego na siny i pewnie po kolejnych 10 minutach całość by się rozleciała. Na zdjęciu zaznaczyłem felerny element:

... to można było wywnioskować przed zakupem ze zdjęcia i z marki produktu. To się nadaje tylko na sweterek ;-))) Można się pobawić i zaczep z aluminium zrobić.... i jeszcze podeprzeć.... ale to już robi się bezsensowny zabieg. http://velo.pl/akcesoria/bagazniki/author/acr-160 i masz pewny produkt na lata i spokojnie nawet sakwę utrzyma.

Edytowane przez woojj
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Szkoda, bo miałem nadzieję, że sprzęt z LIDL w końcu zmonopolizuje moje około-rowerowe graty zaraz obok: światełek, klaksonu, rękawiczek, bagażnika rowerowego na dach, stojaka, kluczy, podkoszulków, skarpet, bidonu, kurtki-sauny, kasków, okularów ...

Większość szpejtu z LIDL jest naprawdę niezła, ale niestety zdarzają im się kardynalne faile jak ten bagażnik. On spełnił by swoją rolę, gdyby w miejsce zatrzasku zrobić otwór i ześrubować wszystko na stałe,

 

Ten Author ACR-160 to nie do końca to o co mi chodzi. Nie szukam bagażnika na sakwy, tylko czegoś dyskretnego, co stabilnie i zupełnie okazyjnie pozwoli na zamontowanie cięższego (5kg) plecaka na rowerze. Znalazłem jeszcze coś takiego jak Tout Terrain, ale wygląda mi na to, ze plecakiem może bujac na boki w tym czymś.

sherpack.jpg

tout-terrain-sherpa-1.jpg

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ready to roll!
Uprząż na kierownicę: Triglav (wielkie dzięki Prezesie za uszycie na czas)
Torba w ramie: Uraltour
Podsiodłówka: Bikepack
Waga całości: 23kg ( z jedzeniem na 10 dni, ale bez wody - będzie pewnie dodatkowe 5kg :icon_lol: )

Jeszcze wszystkie paski niedokładnie ponaciągane, trzeba poprawić kilka rzeczy, ale ogólny obraz jest.
 

1.JPG

 

4.JPG

 

5.JPG

 

6.JPG

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Torba będzie rolowana - zdjęcie robione na chybcika między jedną a drugą deszczową chmurą i przeoczyłem.
Jest sporo miejsca między nuts a statywem, ale i tak pójdzie na packmana. Kombinuję trochę z trokami. Akcja ma być szybka: migiem odpiąć - trzasnąć fotki - migiem przypiąć. A tu wszędzie te cholerne kable he he.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Troki z klamrami plecakowymi na pancerzach - tak mieli z F.b.W. Szybko odpinasz i szybko przypinasz.
Ech, gdybym wiedział...takie troki to 15minut roboty...

Ale nawet jak masz troki z regulatorem ja bym proponował kieszeń powiesić oczko niżej (strzałka niebieska) bo masz wielki pakunek i chyba nie będzie jeszcze wisiała nad oponą a odsłoni górną klapę.
A przez te zaznaczone w kolorze magenty (żaden tam fjolet czy róż) przewlec troki i do nich stelaż :) (przynajmniej tak to kiedyś sam kombinowałem)

packman.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To ja może tak bardziej oficjalnie się spytam. Czy wiadomo coś o torbie na kierownice, o której pisaliśmy w grudniu. Ta do codziennego użytku.

Czy wiadomo kiedy strona będzie działała bo cały czas czekam.

Kiedy można spodziewać się uprzęży podsiodłowej?

Fajnie by było jakby do lata dało sie tą torbe na kierownice uszyć albo chociaż jakiś termin ustalić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

anarchy:
Tak zrobię. Teraz tylko ostateczna ekstarminacja rzeczy, które "mogą się przydać" i może zejdę do 20kg :laugh:... Niestety, duży paprzykarz w puszce właśnie wrócił do kuchni...

Edytowane przez pitu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ready to roll!

Uprząż na kierownicę: Triglav (wielkie dzięki Prezesie za uszycie na czas)

Torba w ramie: Uraltour

Podsiodłówka: Bikepack

Waga całości: 23kg ( z jedzeniem na 10 dni, ale bez wody - będzie pewnie dodatkowe 5kg :icon_lol: )

 

Jeszcze wszystkie paski niedokładnie ponaciągane, trzeba poprawić kilka rzeczy, ale ogólny obraz jest.

 

 

 

4.JPG

 

5.JPG

 

 

 

Co to za kierownica? Jaka szerokość i jakie gięcie do tyłu? Możesz zrobić zdjęcie kierownicy od góry?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...