Skocz do zawartości

[blog enduro MTB] 1Enduro.pl


Wooyek

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy wpis: Test: Dartmoor Primal Pro 27.5+ 2017   Jeśli zastanawiacie się, jak wypadł nowy półtłusty Primal w długim zimowym teście, to zapraszam na bloga  

 

 

Michał  :) ... to kiedy test roweru Kross Grist. ( Ten rower na kołach 27.5 + ) Wspominałeś na swoim blogu, że będziesz chciał przetestować ten rower. 

Kross Grist ( rama ) Przewody puszczone pod ramą. Kiedyś takie przewody ( pod dolną ramą ) były fajne w latach kamienia łupanego  :D Co za Żenada !!! 

Gdyby jeszcze puścili przewody na górze (  pod spodem górnej rury ) tak jak ma Dartmoor Primal 27.5 + , to można by się już tak powiedzmy... (  nie czepiać )

No i z tyłu to samo... przewód od przerzutki tylnej... na wierzchu ( wyje ) a co !!! 

Czepiam się, bo za taką kasę ( gotowe rowery ) to raczej można się czepiać. I to nie, że się czepiam, tylko należy się czepiać.

 

Tak coś przeczuwałem, nazwijmy ( Dartmoor Primal 27.5 + do testów ) ma coś nie ten tego z amortyzatorem. To znaczy, już wcześniej widziałem, ale teraz napisałeś na blogu. 

Ja w Życiu nie kupiłbym / nie założyłbym amortyzatora ( rozmiar Boost !!! )  z takimi lagami.

 

Zobacz ...  (  Rock Shox Revelation 32 mm VS Rock Shox Pike 35 mm Boost  ) 

 

( To jeszcze za czasów składania roweru. Wtedy jeszcze nie miałem wszystkich części )  " Dartmoor Primal 27.5 / Dartmoor Primal 27.5 + "  

 

P.S. 

 

Zrób test  :thumbsup: tego nowego roweru ( NS Bikes Snabb Plus 1 ) 2017  

http://43ride.com/bike-fashion/2016/ns-bikes-snabb-plus-2017/

 

 ( Będzie dostępna rama do kupienia ? ) Oj żeby była... :wub:   ( A jak będzie do kupienia, sądzę że będzie w okolicach powiedzmy.... 5.000 zł do... maksymalnie... 6.000 zł )

 

W tym roku złożę sobie fulla... Na kołach 27.5 + ( Chyba, albo na pewno, bo tak dalej nie mogę ganiać tylko na sztywniaku )

 

Coś mnie plecy napierdzielają. Posłuchałem się jednej osoby... Zrób sobie rower sztywny. Zobaczysz...Wystarczy Tobie amortyzator z przodu.

A że mam troszku problemy ( z ramą ) to wcześniej ganiałem sobie na fullach, i było w porządku. Na początku było wszystko dobrze.

Po jakimś czasie dopiero poczułem, (  to znaczy moja rama )... że jednak chyba muszę wrócić do fulla.  :)

 

 

post-199271-0-26927000-1486500020_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Kross Grist ( rama ) Przewody puszczone pod ramą.
Co jest złego w przewodach pod ramą ?

 

 

Zrób test  tego nowego roweru ( NS Bikes Snabb Plus 1 ) 2017  

 

 

Michał   ... to kiedy test roweru Kross Grist.

Niech jeszcze zrobi test całej nowej kolekcji Rometa, Gianta, Meridy i test opon do Jelcza.

 

 

W tym roku złożę sobie fulla ( chyba, albo na pewno, bo tak dalej nie mogę ganiać ) ... Na kołach 27.5 +     Coś mnie plecy napierdzielają. Posłuchałem się jednej osoby... Zrób sobie rower sztywny. Zobaczysz...Wystarczy Tobie amortyzator z przodu.
Na plecy polecam dobry bike fiting ....
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach


 

Dzisiaj wpis typowo użytkowy - lista wszystkich rowerów zdatnych do jazdy po górach w cenie od 3000 do 15000 zł, czyli bardzo przydatne narzędzie w pierwszej fazie kupowania nowego roweru ;)

 


 

rowery-suare800.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Nowy wpis: Rowery enduro i trail - wszystkie modele 2017

 

Fajny temacik.

 

Michał sprawa jest. Obczaj filmik. Dotyczy roweru, a raczej ramy... (  NS Bikes Snabb Plus 1 )

 

Na filmie " ludzik " pokazuje rower. Będę pisał jak najprościej żebyś zrozumiał : ) Ja jestem jak SzajBajk ... Wszystkiego się czepiam.  U mnie jest tak. ( Cena =  wymagania )  

 

Koledzy z forum też mogą pisać... 

 

Po stronie, gdzie nie ma napędu ( blisko dampera, na dole ) jest wolne gniazdo. To jest " opcja " puszczenia przewodu hamulcowego w ramie. Żeby przewód nie " wył " po całej długości na zewnątrz. ( Widać na filmie )

Wszystko by się zgadzało, tylko " ludzik " który robił ten film,  :huh:  nie pokazał na filmiku czy blisko sterów też jest wolne gniazdo. Wtedy bym wpuścił przewód hamulcowy do ramy. 

Przewód już by sobie leciał po całej długości wewnątrz ramy i wychodziłby wtedy blisko dampera. 

 

Sądzę że ( na pewno jest ) górne gniazdo do wpuszczenia przewodu wewnątrz ramy. Na Polskiej stronie dystrybutora NS Bikes nie ma zdjęcia !!! jak wygląda druga strona blisko sterów. 

 

Jak sądzisz Michał : )... Jest górne gniazdo po drugiej stronie blisko sterów, do wpuszczenia przewodu hamulcowego...

 

Filmik...

 

 

A jeszcze jeden wrzucę.. Mogę ?    :thanks:

 

 

:)

 

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

PS. O takie rzeczy zawsze warto zapytać producenta - zwłaszcza, że prowadzenie przewodów czasem jest lekko zmieniane względem ram pokazywanych na targach. 

 

Dzięki.

 

Może ktoś jeszcze napiszę w temacie.  Na zdjęciu widzę " dolne gniazdo " przewodzik wpuszczony do wewnątrz ramy...  

I na górze coś jeszcze widać. Bardzo niewyraźnie, ale widać że " coś " wystaje. Oj czyżby gniazdo do wpuszczenia przewodu. Tylko nie wiem czy jest już wykorzystane, czy wolne. Hmm...  :mellow:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jutro mój znajomy z forum (nick: Shadow3m) ma na 99% testować ten rower w Gdańsku. Napisz do niego (najlepiej od razu), a może uda Ci się ustalić jak wygląda w realu ta rama.   Pozdro

 

Dzięki... 

 

Ale jak ja mam znaleźć tego Pana. Mam grzebać po wszystkich tematach...  :)  ( Kiedyś chyba taki nick widziałem na forum, tylko nie wiem gdzie ) 

Jeżeli Twój znajomy ma zamiar przetestować rower, napisz proszę do niego. Niech wrzuci recenzję / test roweru na forum. Bardzo chętnie zobaczę ( jeżeli można ) zdjęcia. 

 

A jeszcze lepiej gdyby zrobił filmik na... You Tube. Tytuł filmu powiedzmy...  NS Bikes Snabb Plus 1 " 2017 " mini test,  :)  żeby każdy kto zainteresowany jest tym rowerem, lub ramą, mógł znaleźć film.

Taki dłuższy film pokazujący rower z każdej strony. Plus dodatkowo " jeżeli można " krótka opinia na temat roweru.  Ogólnie...Wolę sobie obczaić rower na You Tube... ( jeżeli filmik jest fajnie zrobiony ) 

 

Pozdro   :)  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki... 

 

Ale jak ja mam znaleźć tego Pana. Mam grzebać po wszystkich tematach...  :)  ( Kiedyś chyba taki nick widziałem na forum, tylko nie wiem gdzie ) 

Jeżeli Twój znajomy ma zamiar przetestować rower, napisz proszę do niego. Niech wrzuci recenzję / test roweru na forum. Bardzo chętnie zobaczę ( jeżeli można ) zdjęcia. 

 

A jeszcze lepiej gdyby zrobił filmik na... You Tube. Tytuł filmu powiedzmy...  NS Bikes Snabb Plus 1 " 2017 " mini test,  :)  żeby każdy kto zainteresowany jest tym rowerem, lub ramą, mógł znaleźć film.

Taki dłuższy film pokazujący rower z każdej strony. Plus dodatkowo " jeżeli można " krótka opinia na temat roweru.  Ogólnie...Wolę sobie obczaić rower na You Tube... ( jeżeli filmik jest fajnie zrobiony ) 

 

Pozdro   :)  

 

Klikasz na forum nowa wiadomość. Wklejasz/przepisujesz ksywkę, która podałem i piszesz wiadomość.  Im szybciej to zrobisz tym większa szansa, że zwróci uwagę na to o co pytałeś na forum. Kto wie czy właśnie nie wypisuje umowy najmu roweru i zmierza do lasu ;)  Możesz poprosić o fotkę, aleaczej nie ma co liczyć na filmik lub inne materiały. Kolega chce się po prostu przejechać, ponieważ chce sobie kupić nowego fulla i ciągle szuka odpowiedniego roweru. To nie będzie jazda testowa w celu recenzji roweru ;) Po prostu bez przymiarki ciężko coś wybrać za taką kasę. Takie randki w walentynki to ja rozumiem! :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...