Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, wkg napisał:

Kółka jak kółka - na pewno mają znacznie większe opory n oryginalne z XT

A miałeś na oku jakieś inne o których wiadomo że się kręcą bez dodatkowych oporów? Ceramiczne pod tym względem powinny być lepsze czy raczej się nie zauważy różnicy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, shotgun napisał:

Naprawde wyczujesz to na nodze?

Jedno moje już się właśnie nie kręci, a czy wyczuję to nie mam pojęcia, myślę że nie bardzo ale zawsze mniejszy opór jest mile widziany. Poza tym skoro są różne odmiany tych kółek to muszą się czymś różnić a przez to wpływać na komfort pracy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, michalr75 napisał:

A miałeś na oku jakieś inne o których wiadomo że się kręcą bez dodatkowych oporów? Ceramiczne pod tym względem powinny być lepsze czy raczej się nie zauważy różnicy

Ja znam tylko te od XT, faktycznie kręciły się jak głupie od  dmuchnięcia ... ale sądzę, że to absolutnie nie będzie zauważalne. Zresztą sądzę, że opory łożysk w kołach i suporcie też są do pominięcia. BB-52 poprzez swoją uszczelkę wargową ma znacznie większy opór od Accenta - to widać kręcąc korbą na zdjętym łańcuchu a różnicy w szybkości nie zauważyłem.  Kółka od przerzutki to jakiś smieszny ułamek Wata. Jak chcesz mieć święty spokój że nie spowalnia j ą bierz Shimano - za kilka - kilkanaście tkm sobie wymienisz :D

A ceramika jest wrażliwa na zanieczyszczenia. 

 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlatego wziąłem Tacx bo tańsze i łożyska uszczelnione 2RS. Zobaczymy ile polatają.

PS: Z tym kręceniem Shimano to po namyśle nie wiem jak to jest do końca. Nawet nie zwróciłem uwagi jak to jest łożyskowane - to, że kręcą się w palcach bez obciążenia wcale nie oznacza, że tak samo jest po obciążeniu. Przecież mogą mieć po prostu spore luzy i wtedy bez obciążenia zawsze się będą kręcić. 

Edytowane przez wkg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie, dostałem odpowiedź od Vittorii, to taka sama mieszanka co TNT. Trochę cieńsze boki ale i tak się świetnie mleczą. Peyote jeszcze nie założyłem, Barzo bardzo terenowa jak na XC - tak między ścieżką a XC. Świetna opona, nie doszedłem do granic jej możliwości na razie. 

Gentile Witold,

Thank you for your interest in Vittoria.
Yes, all of them use 4C compund.

Cordiali Saluti,
Vittoria Customer Care

Dears,
Do Mezcal, Peyote and Barzo TLR XC-Race versions use 4C compound ?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja nic nie kupiłem ale mam zamiar kupić komplet opon i będą to Maxxisy Ardent i Crossmark II. Mam teraz przymusowo Crossmarka I z tyłu i ło matko jak to lata po twardym.

A nie, jednak kupiłem bandanę pod kask a z części to nakrętki na wentyle Presta z amelinium i tytanowe śrubki do mostka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...