Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

5 godzin temu, jaakko napisał:

Brzmi to z Twoich ust  palców na klawiaturze, czy tam innym urządzeniu mobilnym komicznie, biorąc pod uwagę Twoje odejście z forum i ponowny powrót

Po pierwsze, nie znasz powodów tej decyzji. Po drugie, jak się nie ma nic sensownego do napisania, to się wyciąga takie rzeczy. 

Zapytam jeszcze raz: co ja takiego złego napisałem? Że zwróciłem uwagę na typ opon i nawet trafiłem, bo @Eathan nawet nie wiedział że kupił gorsze?

Swoją drogą, to jak na 47 postów, to całkiem nieźle ogarniasz kim jestem, zwłaszca że tamten temat dawno temu został zamknięty. A może to drugie konto, użytkownika który nie był lubiany pod starym pseudonimem? Mmm?

Z racji że nie nie bardzo chce mi się toczyć takie dyskusje, sukcesywnie powiększam swoją listę ignorowanych. Mam szczerą nadzieję, że moje Forumowe wypociny Ci się nie przydadzą. No bo jak to tak? Czytać porady jakiegoś pajaca co odszedł z Forum, a potem wrócił? LOL.

A wracając do tematu:

Look Keo 2 Max

Continental GP5000 32c x2

Rękawice Giro Bravo Gel

Klocki SwissStop 34 E x2

RD-R7000 SS

Ostatnie dwie pozycje to kompletnie nietrafione zakupy. Rękawice na razie oceniam jako średnie.

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie. W komplecie z Explore 2 jest uchwyt mocowany na kierę za pośrednictwem gumek. Nie chciałem mocować go w ten sposób, bo miałem plan na torby właśnie. Oryginalny uchwyt Garmina jest dwa razy droższy od Shanren, a różnią się właściwie tylko znakiem firmowym. Poza tym Shanren można zamocować na dwa sposoby: poniżej mostka (z prawej strony) i nad mostkiem (lewa strona). 

20230610_144858.jpg

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cross90 cenę trzyma na poziomie 949 zł. Jak Amazon zejdzie z ceną, to inni też czasami zjeżdżają do podobnej. Czasami Decathlon na Allegro da dobrą cenę. Jednak cen jak kiedys ok. 730 zł, to nie ma co aktualnie jak sezon trwa. Może w końcu potanieją, ale życie jest za krótkie by czekać.  Obserowalem rynek na 530, 830 i Bolt 2, trafiła się 530 w dobrej cenie to kupiłem 🙂

Edytowane przez vincek
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 25.06.2023 o 22:56, vincek napisał:

@Cross90 cenę trzyma na poziomie 949 zł. Jak Amazon zejdzie z ceną, to inni też czasami zjeżdżają do podobnej. Czasami Decathlon na Allegro da dobrą cenę. Jednak cen jak kiedys ok. 730 zł, to nie ma co aktualnie jak sezon trwa. Może w końcu potanieją, ale życie jest za krótkie by czekać.  Obserowalem rynek na 530, 830 i Bolt 2, trafiła się 530 w dobrej cenie to kupiłem 🙂

Robiłeś pewnie research. Czy 530 sprawdzi się w prostym zastosowaniu: wgrywam gpx-a i mnie prowadzi, tyle? Żadnych funkcji treningowych nie potrzebuję. Czy coś tańszego w tym jednym use-case będzie równie dobre? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Qaroll nie wiem czy coś tańszego bedzie równie dobre, bo to moja pierwsza nawigacja🤷‍♂️ wgranie trasy i prowadzenie po śladzie działa bardzo dobrze. Urządzenie jednocześnie nagrywa Twój ślad i prowadzi Cię jako gps, tego głównie oczekiwałem into dostałem. Musisz wiedzieć, że bez czujnika prędkości się nie obejdziesz, bo bez czujnika garmin pokazuje aktualną prędkość jak mu się podoba. Z autopsji wiem, że nie warto kupować oryginalnych czujników,  są dużo droższe niż zamienniki, a działają tak samo. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z autopsji wiem, że dopiero zakup oryginalnych czujników rozwiązał u mnie problem pauz i startów mimo jazdy/postoju, do tego magene padły mi dwa z czterech... 

 

Do tego z mojej ocenie Garminy v2 mają mniejszego laga, szybciej i dokładniej gadają z komputerkiem (edge 530 właśnie).

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnie prowadzenia po wgranym śladzie to dobrze radzi sobie też tani bsc200 (za 273zł kupiłem swojego u chińczyka).

Nie rozumiem czemu org czujniki miałbyby wyeliminować jakiś problem. Protokól komunikacji ant+ jest jednokierunkowy i działa tak, że jeśli czujnik się kręci to co 1 obrót wysyłany jest jego nr seryjny z prefixem czego dot. info. Jak czuinik się nie kręci nie wysyła nic. Nic wiecej się nie dzieje. Licznik w przypadku czujników ant+ nawet nie ma świadomości z jakim czujnikiem pracuje. Inna sprawa jesli czujniki są sparowane po BT (niektóre alternatywne też tak można parować). Żre to znacznie szybciej baterię bo w tym przypadku jest wysyłane kilka x wiecej bitów a do tego sam licznik coś wysyła.

Edytowane przez Dokumosa
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ech, dylematy. Czy lepiej kupić smartfona (a i tak mnie czeka zmiana tel) z dużą baterią i np. używać z Locusem (tam jest jakaś opcja wygaszania ekranu chyba?), czy jakiś dedyk rowerowy. Dotąd jeżdżiłem ze słuchawkami i na podstawie komend głosowych z odpaloną Google maps albo locusem, ale już kilka razy pojechałem nie w to prawo czy lewo, co trzeba było. Zaczyna mnie to denerwować.

@Dokumosa jakoś niedawno kupowałeś? Masz może linka do aukcji?

 

Edytowane przez Qaroll
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...