Skocz do zawartości

[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych


Rekomendowane odpowiedzi

@Dokumosa Jak wszystko. :) Nie mam czasu na szukanie na Aliexpress (i nie potrafię, tak głupiego portalu jeszcze nie widziałem) i czekanie kilku(-nastu) tygodni na dostawę.

@Sobek82 siodło mu się przekręciło...temu roweru.

Edytowane przez TheJW
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, TheJW napisał:

Myślałem nad tym 2-10Nm, ale jest kurczę długi... Chciałem coś jak najmniejszego, żeby mi się do przenośnej skrzynki narzędziowej zmieściło.

No to prawda, jest, co nie zawsze, a właściwie na ogół jest mało wygodne przy rowerze. Plusem jest to, że dołączone potwierdzenie kalibracji wygląda nieco lepiej niż "papierek" wrzucony do tanich kluczy, oraz fakt że bez problemu można dokupić części zamienne.

Zaletą Twojego jest że zakres pozwala na dokręcenie korby HT2. Ja mam do tego drugi "tani" klucz którego kiedyś używałem.

Żeby nie było offtopu, mój ostatni zakup to:

Stery Token TK035A

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@TheJW właściwie to nie chodziło mi jedynie o koszty a podkreślenie, że to tania chińszczyzna, którą przed pierwszym (być może każdym kolejnym) użyciem należałoby kalibrować. Kiedyś pisałem o tym - każdy egzemplarz klucza danego typu od majnfriendów ma kropka w kropkę to samo świadectwo wzorcowania (każdy egzemplarz dokładnie te same błędy w tej samej próbie...). Jeśli więc nie kupujemy klucza.z prawdziwego zdarzenia a musimy/chcemy taki mieć to mniejszym złem jest klucz wychyłowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem manetkę na Allegro. Przednia lewa 3 biegową ( przynajmniej tak myślałem). Dzisiaj odebrałem z paczkomatu rozpakowałem zadowolony ze wreszcie jest . Moje pytanie skierowane do bardziej zorientowanych. Jeżeli jest napisane 3 RZĘDOWA to powinna przeskakiwać tylko poprzez 3 "pyknięcia" a ta przeskakuje o 12. 

Czy ja czegoś nie rozumiem? Poniżej link do tego art.

https://allegro.pl/oferta/manetka-przerzutki-shimano-3-revoshift-lewa-linka-7766378398?utm_source=notification&utm_medium=statusChanged&utm_campaign=seller-orders-notification-campaign&snapshot=MjAyMC0xMC0wMlQxNToxNTowMC43MzBaO2J1eWVyOzFkY2M2NTQ1OGEyZTA5YzI2ZmZhNjc2ZTBmMDM1MWM2MTQ5MDM0MzZjMWJlNzk2MGYzN2Y5MzY0ODVjYzdlMjc%3D#zadaj-pytanie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem manetkę na Allegro. Przednia lewa 3 biegową ( przynajmniej tak myślałem). Dzisiaj odebrałem z paczkomatu rozpakowałem zadowolony ze wreszcie jest . Moje pytanie skierowane do bardziej zorientowanych. Jeżeli jest napisane 3 RZĘDOWA to powinna przeskakiwać tylko poprzez 3 "pyknięcia" a ta przeskakuje o 12. 

Czy ja czegoś nie rozumiem? Poniżej link do tego art.

https://allegro.pl/oferta/manetka-przerzutki-shimano-3-revoshift-lewa-linka-7766378398?utm_source=notification&utm_medium=statusChanged&utm_campaign=seller-orders-notification-campaign&snapshot=MjAyMC0xMC0wMlQxNToxNTowMC43MzBaO2J1eWVyOzFkY2M2NTQ1OGEyZTA5YzI2ZmZhNjc2ZTBmMDM1MWM2MTQ5MDM0MzZjMWJlNzk2MGYzN2Y5MzY0ODVjYzdlMjc%3D#zadaj-pytanie

Cytat

To jest manetka nieindeksowana i ma tzw. połówki a nawet ćwiartki. Przednią 3-rzędową korbę i przerzutkę spokojnie ogarnie.

Ok, bardzo dziękuje za podpowiedź. Czyli po zamontowaniu i regulacji pomimo kręcenia będzie przerzucało tylko w trzech trybach ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Manetki będą miały nadal te 12 kliknięć, ale na 0 łańcuch będzie na 1 przełożeniu, około 6 będzie na środkowym, a na 12 na 3.

Nieindeksowana manetka ma swoje plusy, bo w przypadku większego przekosu łańcucha możesz poprawić manetką położenie przerzutki, tak by nic nie ocierało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...