Skocz do zawartości

[amortyzator] Jak i czym smarować?


Rekomendowane odpowiedzi

Siemka, mam amortyzator Sr Suntour XCM i  chciałbym go utrzymać w porządku. Szkoda mi kasy na Brunoxa. 

Za to mam w garażu olejarkę do łańcucha oraz olej Hipol. Po każdej jeździe wycieram golenie amortyzatora ręcznikiem papierowym na mokro, a następnie na sucho. Czy mogę używać któregoś z ww. środków do smarowania amortyzatora?

Jak to robić?

Z góry dzięki za pomoc  :thumbsup:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dobra widzę, że nie ma sensu dalej ciągnąć tematu, bo spytałem o użyteczność oleju Hipol 85W90 oraz oleju do łańcucha w przypadku amortyzatora, ponieważ innych środków nie posiadam.

Dzięki wszystkim za pomoc :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

spytałem o użyteczność oleju Hipol 85W90 oraz oleju do łańcucha w przypadku amortyzatora, ponieważ innych środków nie posiadam.



Hmm, moim zdaniem lepiej nie eksperymentować, chociaż różne rzeczy ludzie czynią :)
Ale poczekaj na więcej opinii :)


W sumie amorek XCM jest z najniższej półki, więc możesz spróbować. Łatwo go rozebrać, więc nic tam raczej nie zepsujesz :)
Gdyby jego praca Cię nie zadowalała zawsze możesz się pobawić w lanie innego oleju.

 
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A moim zdaniem nie warto, różnica będzie tak mało odczuwalna, że IMO szkoda zachodu. Ja tam teraz zakatuje do końca tego sezonu i zmieniam na coś normalnego, a grzebanie w nim i smarowanie to według mnie strata czasu. Uginacz nadal będzie uginaczem. ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to wczoraj kapnąłem się, że to pokrętło od naprëżenia wstępnego sprężyny kręci się aż do momentu zatrzymania. Dałem pokrętło na maxa na - i przy wczorajszych 5 stopniach, amortyzator nawet fajnie chodził, więc czekam tylko aż będzie ciepłej żeby zobaczyć jak to będzie pracowało :) a i wiecie może czy do XCMa pasuje sprężyna od XCRa?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...