Skocz do zawartości
Kross Raty 0 procent

Rekomendowane odpowiedzi

Reapper

Cześć forumowicze. Zamierzam kupić nową piastę, mianowicie Nowatec d042sb 8/9.

Mam mały dylemat, ponieważ będę musiał zmienić również kasetę i zejść z 7 na 8 lub 9. Problem tkwi w tym, że nie wiem, czy przerzutka 7 będzie pasowała do kasety 8 lub 9 rzędowej. A kupowanie nowej przerzutki nie bardzo wchodzi w gre.

I teraz pytanie do was. Czy poszukać innej piasty, czy poczekać i kupić nową przerzutkę?

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

A jaką masz przerzutkę obecnie ? Model dokładny albo zdjęcie. Generalnie nie ma przeszkód by zostawić przerzutkę 7 rzędową, ( dla 8 czy 9 rzędowych napędów ) o ile obsługuje ona kasetę taką jak chcesz włożyć. Chodzi o pojemność. Np. kasety 11-34 ( raczej )  nie da rady, 11-32 już może być kłopot. 11-28 da radę a nawet 11-30. Zależy jaką masz przerzutkę.

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
Reapper

przerzutka to tourney

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta
SoloTM

Nie każdy tourney obsługuje koronki 11 zębów, ale np. przerzutka rd-tx35/51/71 inne dają radę 11-34. Musisz podać dokładny model - jest wybity na pantografie przerzutki.

Albo zdjęcie

Edytowane przez SoloTM

Udostępnij tego posta

Odnośnik do posta

Jeśli chcesz dodać odpowiedź, zaloguj się lub zarejestruj nowe konto

Jedynie zarejestrowani użytkownicy mogą komentować zawartość tej strony.

Zarejestruj nowe konto

Załóż nowe konto. To bardzo proste!

Zarejestruj się

Zaloguj się

Posiadasz już konto? Zaloguj się poniżej.

Zaloguj się

• Podobna zawartość

• sCzun
      Przez sCzun
      Cześć może temat już był ale nie było w żadnym sensownych odpowiedzi zatem chodzi mi o to czy oś 9mm bez problemowo będzie siedzieć w hakach 10mm (np czy nie będzie "luzu" jestem w tym temacie zielony więc proszę o pomoc)
    • Librenetti
      Przez Librenetti
      Witam. 
      Patrząc na moją nową tylną sztywną oś mam dylemat. Ma ona 12 mm i jest napisane na niej z jednej strony 5 Nm, zaś z drugiej 11 Nm CLOSE! 
      I na jaki moment mam w końcu przykręcić ją. Wiem, że niektórzy napiszą, że do momentu aż poczuję opór i nie za mocno, ale jeśli są te dwie cyfry na ośce, to która jest prawidłowa? 
    • Brombosz
      Przez Brombosz
      Witam forumowiczów.
      Przyszła pora pozbyć się mojego leśnego przecinaka 27,5". Poniżej link do ogłoszenia, pod którym wszystko jest dokładnie opisane. Kontakt przez Allegro, OLX lub PW na forum. 
      Rower zadbany, w pełni sprawny, kilka podzespołów od nowości wymienione. Bezawaryjnie nabijał spore kilometry pod moją słuszną wagą 100kg i dlatego też muszę pochwalić firmę Karbon za to, że obok rowerków dziecięcych i damskich, wypuścili całkiem dobrą maszynę w rozsądnych pieniądzach. Rower ma dosyć agresywną geometrię i zachęca do mocniejszego deptania. Posiada drobne ryski i otarcia, ale nie rzucają się w oczy. Waga 14kg. Polecam osobie wysokiej jako kompromis między transportem a zabawą. Sprzedaję bo mam inną maszynę na średnim kole, a w późniejszym planie jest gravel albo odchudzony 29er.

Pozdrawiam i zachęcam.
    • Gregorio99
      Przez Gregorio99
      Witam szukam opony WTB WOLVERINE 27.5X2.2 skąd ją kupię  bądź zamiennika innej firmy która szybko się nie zedrze i nie straci bieżnika. Obecnie mam z przodu tą oponę z dobrym bieżnikiem a z tyłu jakaś lipę którą kupiłem za parę złotych żeby zimę przejeździć. Zależy mi  żeby opona była dobra szybko się nie zużyła była antyprzebiciowa  i budżet ja wiem 100-120 zł max .