Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

Co myślicie o takim sprzęcie?

http://www.chainreactioncycles.com/vitus-bikes-dee-city-bike-2017/rp-prod147644

 

Chodził mi po głowie Pompino czy Inbred, a tu w cenie ramy z PX dostajemy cały rower  :woot:

 

Rama ma mocowania pod linkę do piasty wielobiegowej na przyszłość, widelec stalowy, zmienić hamulce na jakąś przyzwoitą hydraulikę i chyba idealny rower na zimę. Zastanawiam się tylko, czy dałoby się z niego zrobić monstercrossa - w rozmiarze 16'' ma 575 ETT, tylko z kolei wtedy zaledwie 406 podsiodłowej, to chyba zbyt ambitny pomysł.

Edytowane przez Prz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambol'u! Na wstępie spieszę pogratulować kontynuacji druciarskiej metodologii  :thumbsup:  A następnie ostrzegam iż powrót z czehcaly jest strasznie trudny mentalnie i wizualnie. Właśnie wrzuciłem nibyniki 2.6" do Zżółtka i wyglądają krosiarsko, słabo mi się na nich jeździ. Niefajnie. Zdjęcia na tle cegieł jeszcze nie posiadam. Posiadam natomiast nieodpartą pokusę powrotu do Knardów, NN przyszłym tygodniem trafią gdzie indziej. 

 

A co do obręczy, żarówkowatości i takichtam: wg mnie 35mm wewnętrznie to absolutne minimum a 2.4 też dadzą na nich radę (trzeba sobie doliczyć czego brakuje):

 

asimpleguideontheessentials05.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tomek, a jakbyś miał koniecznie zachować kompatybilność z 2.35 cala i szykować się na 3.0, to brałbyś obręcz 35mm czy 45mm?

 

Myślę, że 45mm może być za wiele dla 2.35.

 

Dwa komplety kół nie przejdą w moim przepadku. Plusowe docelowo będzie tylko koło przednie.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Schwalbe zaleca takie szerokości obręczy do wielkości swoich opon:

https://www.schwalbe.com/en/reifenmasse.html

 

Ja rok temu pojeździłem na plusach podczas dni testowych Scott'a, i spodobało mi się na tyle że postanowiłem złożyć dodatkowy komplet kół plus do Sparka 29". Trochę z powodu że opony 3.0 jednak muliły, ale bardziej z ograniczeń roweru zdecydowałem się na Schwalbe RoRo 2,6". Tutaj napisałem o nich kilka słów:

https://www.forumrowerowe.org/topic/213070-oponashwalbe-nobby-nic-29x26-pierwsze-wrazenia/page-2

 

Teraz, po półroczu, podpisuję się wszystkimi kończynami pod tym co napisałem. Jeżeli opis pomoże podjąć właściwą decyzję, będzie fajnie.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rambolu, w Puffinie na zadku siedzi ardent 2,4 cala na obręczy 45mm. Utyło mu się dzięki temu do 2,55 :) pogorszonych właściwości jezdnych nie stwierdzono, obręcz również nie ucierpiała, a nie jest to rower oszczędzany pomimo tego, że noce spędza w salonie koło kaloryfera ;)

 

Wysłane z mojego MI 4i przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Rambol: toż to oczywistość iż potrzebujesz złotego kompromisu 40mm ;)

Swego czasu śmigałem po nawierzchniach bitumicznych w kapciach 25c na rawkach 19mm. Wyglądały kozacko, choć niektórzy pukali się w czerep patrząc z politowaniem, ale mi było dobrze! No ale to inne ciśnienia...

A może zatem obręcz 35mm i gumy 2,6” albo 2,8”? Bo z tego co pamiętam to w Twym widle miejsca na czycale niewiele...

 

 

aO3bdoTIAURxSYnfEORb1h-fKD-nB-YhBxT2EEV3

 

Surly Knard na WTB i23

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ach ... bo teraz Genowefa HLorendż TM ma nosek równo o 42mm niżej i wideł mieści już 90mm laczka  :thumbsup:

 

Także mogę sobie pozwolić na lekką frywolność z gumą z przodu bez obawy o to, że do wsiadania na rower potrzebować będę drabiny.

Edytowane przez rambolbambol
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Na żonglowanie 2.3-3 obręcz wewnętrznie 35mm jest z gatunku optymalnych. Dla węższych opon nie robi dramatu a dla szerszych ma to już sens i dodatkowo rozmiar nie odbiega zbytnio od tego na obręczy 45-50mm.

 

 

Dodatkowo mieści sie to-to z niewielkim zapasem w Cromoto.

 

 

Nawet lekki plus za 15 patroli zamula.

 

Jak się nim jeździ po asfalcie to tak, ale to nie jest zestaw na asfalty i szuterki.

 

Każdemu oczywiście w/g potrzeb i oczekiwań, ale arbitralne stwierdzenie "zamula" niespecjalnie pokrywa się z moimi doświadczeniami i oczekiwaniami...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Maciejasowa 29x3.0 Chupacabra na obręczy 35-40mm mieściła się spokojnie w Charge a tam 80mm prześwitu było.

W Cromoto jest 90mm prześwitu, więc zakładając że obręcz też będzie 35mm, to mam głowę spokojną.

 

Cromoto jest niesamowite. Jak się trzyma to w łapach, to jest to całkiem gruba rura. Rurki Charge przy Cromoto sprawiają wrażenie anorektyków. Niemniej jednak jak już się puści rower na korzenie i kamloty, to lata to przód-tył bardzo ładnie. Bałem się, że krótsze AC mocno upośledzi jazdę, niepotrzebnie. Skrętność i manewrowość fajnie, podjazdy o wiele fajniej się robi. Trzeba jednak pamiętać, że przy BB na wysokości 30cm częściej młóci się korbą o glebę niż przy 32cm. Coś za coś. Jak dla mnie zmiana na plus.

 

Uprzedzając pytania (które już się pojawiły na PRV), rozważam sprzedaż swojego sztućca Charge ... ale w nowym roku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o takiej oponie ktoś, coś słyszał? Idzie to kupić w Polsce? Wygląda, jak ciekawa Knardo-alternatywa i nie jest pierońsko droga.

CST BFT 29x3.0

http://forums.mtbr.com/26-27-5-29-plus-bikes/review-29-x-3-0-cst-bft-1017909.html

https://www.amazon.com/Cst-Premium-Tire-Cstp-29x3-0/dp/B01K86SR2S

https://www.csttires.com/int/tire/bft-c1752/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakiś czas temu pytałem o manetki, dziś dostałem przesyłkę z Pyrkiewicz components. Krajowa myśl techniczna. Wykonanie samej manetki ok, tyowy druk 3D. Wystarczy przelecieć papierem ściernym by wyrównać powierzchnię. Klamka to Tektro RL520. Myślę że jak za tą cenę nie ma tragedii. W sobotę montaż i relacja z jazdy.

Kierownica to Syntace Racelite 46 cm.

 

 

3.jpg?screen4.jpg?screen1.jpg?screen

2.jpg?screen

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...