Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

To między słowami - retro, wspomnień czar i klunkierka pojawia się tu i tam.
Czy to będzie nowa fala na obrzeżach roweromanii? Takie mnie naszło po zobaczeniu informacji o nowej kierownicy stooga (!?)

Stooge-Moto-Bar-on-bike-640x480.jpg

Masakryczne 800mm, ale środek stały i szeroki -jak sami piszą - na liczniki, gpsy i packmany ;)
Więcej tu.

ps: tak, wideł też daje do myślenia...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Kto zwrócił uwagę na fork rake we wszystkich tych bicyklach łapka w górę?


W tamtych latach raczej norma...

http://davesbikeblog.squarespace.com/blog/2007/5/4/trail-fork-rake-and-a-little-bit-of-history.html

Trail30rake.jpg?token=XYGlsVok1jeSZs%2F% 

A'propos kierowników i pakunków - słowo o dirt dropach od SOMY:

 

http://somafab.blogspot.com/2016/05/dirt-drops-what-why-how.html?m=1

19585416234_ff243bd3e5_b.jpg

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Yarru, a to po części nie wrażeniówka - jak masz proste jak drut widły wychodzące w osi sterówki to potem nagle te 50mm musisz skądeś brać no i podginali że aż w oczy szczypie ;)
(ale zejdę zaraz do piwnicy i aż zobaczę ile tam tego wyprzedzenia mam w biku z 39 ;)


ps: bo niestety ale katalogi z tamtych lat tak istotnego parametru nie podawały :D
DSCN4620.JPG

DSCN4621.JPG

ps2: widzę po wpisie Adamosa, że jednak chłopcy mieli fantazję :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

(ale zejdę zaraz do piwnicy i aż zobaczę ile tam tego wyprzedzenia mam w biku z 39


W podlinkowanym artykule twierdzą, że najczęściej około 9cm...  

 

 

 

Bicycles built in the 1930s through the 1950s typically had as much as 3 ½ inches (9cm.) of fork rake resulting in very little trial, often zero. There was a theory at that time that trail made steering heavy and sluggish. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zatęsknił? No niekoniecznie...Skoro aż tak duże wyprzedzenie miało negatywny wpływ na prowadzenie roweru...
__________________________________________

Mnie jeszcze jedno zastanawia w tym pierwszym zdjęciu kolarzy. Co niemal wszyscy z nich pod koszulkami na torsie chowali? :)


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla mnie taki Trek to było by cudowne panaceum, startówka z przerzutką amorem i wąską kiszką,i  zlotówka z ostrym kołem i na zimę,  tylko na paprykarz zakaz wstępu....  Na szczęście ciut za mały... poza trym wciąż drogo, opony tysiąc, koła tysiąc, rama tysiąc widelec tysiąc,  a za trzy pozostałe kafle przerzutki deore?  okazja słaba jak za alumelinium... :D

ale kolor i satysfakcja z odtylniego trókąta -bezcenna

Dla warszawskich korpo-bananów oferta :)


ps  ... ciekawe cza jak się założy kasetę z max 42 to łańcuch zacznie drzeć lakier na widle?   ciasno tam  na oko ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powitoł

Oglądałem stasha w krakowskim mudserwisie i też zachodziłem w głowę o co ten cały fuzz about :)

Prawie 8 za s5, ponad 8,5 za 8... nie wiem, nie znam się, ledwo normalnego 29era ogarniam.

Chyba podatek od "bycia innym" :D

 

@itr - tu coś na paprykarz ;)

Edytowane przez porcelanowy
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...