Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Przeglądając ofertę DT na 2015 (polecam popatrzeć na obręcze!), co by nie było - do tej pory mocno zachowawczego w dziedzinie szerokości ogólnej (podobnie ma mavic-czy to jakaś naleciałość?) trafiłem na ich tłustą wersję na (być może) 2015.
Wyszukiwarka i moja pamięć nie przypomina sobie bytności takowych tutaj. Zatem DT BR 2250. I jak to bywa u Szwajcarów liczby w nazwie (podobno) mają odzwierciedlać wagę. Przy felgach alu. WOW!
Gwoli ścisłości - 76mm w środku.

1409954747679-1dxooiq1let11-1960-540.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

może nie w wersji tłustej ale dla przykładu na 2015 z budżetówek od najchudszych (wszystko 29"):
X392, 440gr, 20mm w środku, 110zł(!) oczkowana :) idealna do przełaju? MXa?
M442 (ciekawsza), 22,5mm, 495gr, 145zł, oczkowana
E512 (jeszcze ciekawsza), 25mm, 560gr 145zł, oczkowana (!)
jakoś nigdy mnie dt obręcze nie kręciły... ale teraz?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ostatnio wisząc kolejny wieczór nad niedomalowaną gojirą i łapiąc za midge (w poszukiwaniu tzw lepszych myśli) zastanawiałem się po co te kiery są tak "głębokie"?
Przecież na chłopski rozum - zjeżdżasz ostro łapiesz za szeroki dolny chwyt, no i z racji kątów i amortyzacji (braku) dupsko za siodło a tu kiera głęboka (znaczy się wysunięta mocno do przodu) klamki gdzieś na dzioba horyzoncie. Jakaś kompletna pomyłka.
Powinno iść to tak: półeczka pozioma dla wygody, potem zakręt do przodu raptem 2-3cm co by rękę było gdzie położyć i od razy w dół i do tyłu "ergo". Tak żeby dolny chwyt był bliżej siodła niż górny na klamach.

Shandowe siodła? Do tych ich pięknych ręcznie rzeźbionych ramek? Podejrzanie mi to pachnie chińskim żarciem.... żeby to choć wyglądało jak u Busymana, Superbau czy Carsona Lecha to bym zrozumiał..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zatem DT BR 2250. I jak to bywa u Szwajcarów liczby w nazwie (podobno) mają odzwierciedlać wagę. Przy felgach alu. WOW!

 

Teraz do mnie dotarło, że te DT są łudząco podobne do fabrycznych obręczy w Fatboju Szpeca. Ciekawe kto je klepie.

 

P1010245.jpg

Edytowane przez ishi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Teraz do mnie dotarło, że te DT są łudząco podobne do fabrycznych obręczy w Fatboju Szpeca. Ciekawe kto je klepie.

bo Szpec od dawna zaopatruje się w komponidła Dt w swoich kołach, żadna to tajemnica... 

Ivanie, rozwiązanie jest ale wymaga .... giętarki, dobrej stali i spawarki
Ęwętualnie: midga, klasycznych rogów mtb (najlepiej retro), brzeszczota i odwagi  :devil:
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten kolega od KGHM wciąż szuka ciekawego rozwiązania? Może tak do samodzielnej budowy rama od Hemingwaya "Stary człowiek I może". Prześwit w ramie 2,1'' w sztućcu 2,3''. Pełnowymiarowe 50 mm wchodzi na luzie, więc od razu szczupły 29er. No i najważniejsze, to można trzepać na nim dywany - nic nie zjeżdża i się nie zsuwa. Wewnętrzne prowadzenie, przygotowana pod Di2, wchodzą dwie litrowe butelki. Na aliexpress jest ta sama rama o £20 taniej, ale już bez napisu "i może". Biorąc pod uwagę, fakt że ten Hemingway to główny producent wunglla w Chinach, to daje to jakąś gwarancję jakości. Do tego można dołożyć koła za £150, tanią kierownicę, sztycę i siodło i można się zastanawiać, Czy się przypadkiem nie chce zamontować Di2 XTR z tyłu i przodu oraz klamkami Alfine, Wychodzi budżet ok £1200-1300... i zapomniałem o hamulcach... ale po co komu hamulce w takim rowerze?

Edytowane przez Tofi
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ślicznotka, najładniejszy w tym wszystkim chyba jest wideł, Szczecińskie Stowarzyszenie Łuczników (ale nie tych maszyn z Radomia) im RobinaHooda w pełni aprobuje wybór..
Ale by ogień trzaskał w kominku, uhuhu!
No i ten zestaw - chiński wyngiel i Di2 - kwintesencja smaku. ja bym dorzucił mostek amoeby ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Klaniam,

 

No ale WD40 pomiedzy cyckami to raczej antyreklama. Ma przeciez slizdzic, a tu ewidentnie nie...

 

Inaczej by bylo jak by pani z reklamy poprostu sobie siedziala obu poldupkami na glebie :P

 

Kotki i paski to gejoza. Tylko koraliki i karta w szprychy. To jest zestaw dla prawdziwego menszczyzny...

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...