Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Tosz to Myszata, czyli On-One Midge

 

Figiel wyglada ZUPEŁNIE inaczej, gdyż jest to płaska kiera z ujemnym wniosem i gieciem przód-tył.

 

HBOOFG_P1-1729149625.jpg

Ponowie widać bulbe w kierach bez ergo przeciw giecia. Albo lecisz na ryjofon trzymając za klamki albo rece ześlizguja się w dolnym chwycie...

 

Long live Hiszpańskagejoza i Trawionko :D

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Figiel wyglada ZUPEŁNIE inaczej, gdyż jest to płaska kiera z ujemnym wniosem i gieciem przód-tył.

to ten figiel (zresztą na moim foto 3 wpisy temu ech..) ode Tła Ivanu jakiś anormalny bo płaski jak diabli, ani w górę ani w dół  (a pasowało by mnie co by się na 15 mm wznosił)
Co do myszy święta racja, na gojiry nie stanął ale w rękę zlapałem i poczułem ten problem "ślizgającej" dłoni (cokolwiek to znaczyć może w waszych poronionych umysłach;) )
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

OOooooo to by była wieść...

 

... ale patrzac na Kaffa2, 456EVO2 i inne niby poprawione wersje nie wstrzymuje oddechu jak się tu u mnie mawia... :icon_confused:

 

Szacunek...

I.

 

PS

 

Właśnie sprawdziłem na stronie On-One i faktycznie, Figiel jest tylko gięty tył 15/przód 20 st... Kurteczka... A zawsze mi się wydawało, że jest lekko w dół kojfniety :whistling::sweat:

 

Heh... Człek żyje w nieświadomości :icon_mrgreen:

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

może to będzie dziwne pytanie, ale co ten (jak by nie było zacny) rower robi w tym wątku? 
biegów ma aż nadto, amora ma, nawet myk-myka, oba koła takie same i chude a do średniej kiszki nawet sprzedawcy w realu się przyzwyczaili...
(może w rometowym miał wylądować ..?)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obiecałem napisać jak tylko Kona dojdzie, to piszę bo jest u mnie.

 

Miejsca sporo - prawie wchodzi Conti Race King 29 x 2.0" :) Na szerokość prawie 6cm,

na wysokość jeszcze dobre +2cm w stosunku do obecnej opony (jakaś tania Schwalbe 37-622):

 

XtCSAeHl.jpg TKgzq99l.jpg

 

Czy rozmiar 53 jest ok na moje potrzeby/wymiary - tak, wstępnie wydaje się w porządku, zwłaszcza że na pewno

mostek do wymiany (jest 80mm, myślę o 90-100) i kierownica (jest 420mm, chcę 440+ i o nieco innym kształcie gięcia).

 

Waga prosto z pudła ~12.15kg, po doliczeniu zwykłych spd-ków ~12.5kg.

W miarę tanio zjadę o ~3kg i wystarczy, nie będzie żadnego ataku na barierę 9kg ;)

 

Wstępne obserwacje:

* to co wyżej - kierownica i mostek do zmiany,

* koła robią raczej negatywne wrażenie (piasty zwykłe tanie kulki, obręcze na poziomie tanich modeli Remerxa),

* siodło wydaje się być dziwnie wygodne - ale to do sprawdzenia na jakiejkolwiek dłuższej trasie,

* napęd - blat 50 jest mi całkowicie zbędny, 46 to i tak za dużo, ale pewnie taki założę, kasetę zakładam jedną z zapasów

(kończy się na 28, zaczyna od 12 lub 13),

* tylna przerzutka - na pewno krótki wózek, mam starą 105-tkę, mam nadzieję, że uda mi się zreanimować,

* pancerze i linki nie najtańsze - w paru miejscach logo Jagwire,

* w kartonie znalazłem tubkę/buteleczkę z lakierem w kolorze ramy, w zakrętce pędzelek - podoba mi się takie podejście ;)

Edytowane przez rzymo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

rzymo a to foto z jaką oponą zrobione?

No i dałbyś jeszcze jakiś pogląd z bardziej terenową oponą (ku dobru ogółu :) ), zwłaszcza jak to na dole, przy suporcie wygląda.

U mnie, właśnie tam najciaśniej było z V-Clawem (700-41c).

Edytowane przez adamos
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na zdjęciach jest Schwalbe Road Cruiser 37-622 (realnie 35-36mm po nabiciu na max).

 

Nie mam na razie żadnej terenowej gumy w okolicach 1.6". Kilka na które patrzę, które chciałbym założyć to 150+ zł / szt.

A nie wiem czy chcę tyle wydać na gumki ;)

 

Faktycznie na dole jest najgorzej - o ile sam wideł i widełki u góry to prześwit > 25mm przy obecnej oponie,

to na dole ledwo co 20mm. Jest też bardziej wąsko, niewiele, bo z pół centymetra mniej, ale zawsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrzę na zdjęcia i raczej wielkiej różnicy nie będzie, a może i to samo...

Zwłaszcza że różnica w grubości rur jest niewielka - spodziewałem się grubszych, a tu chude aluminiowe rurki.

 

W każdym razie 2.0" nie wejdzie ani do jednej, ani do drugiej. Za to 1.6" do obu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z gięciem w górę jest OG®, nawet w wersji karbą:

HBOOOG_P6.jpg

 

Z  relacji bezpośredni użytkującego wynika, że bardzo wygodna w ruchu miejskim.

 

Posiadam takową, tyle że w wersji alu i złego słowa powiedzieć nie mogę. MEGA wygodna, nie tylko w mieście :) Nie miałem jeszcze okazji na testy podczas całodniowych tułaczkek po górach, ale na krótsze wycieczki w teren albo szutro-asfalty - bomba!

 

Pod ręką mam tylko fotkę z montażu, poszukam docelowych..

 

e8ac9d46716f.jpg

 

I widok "od tyłu", w wersji turistiko:

 

de833b41250f.jpg

 

 

Mogłaby być ciut szersza, ale nie można mieć wszystkiego, szczególnie w tej cenie - z przesyłką zapłaciłem około 180zł. Podobna, jeśli chodzi o parametry (mniejszy wznios, ale szersza) jest Salsa Bend 2, ale z przesyłką wyszłoby może i ponad 300zł.. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Ja na MARY (podobne kąty ale chyba węższa) zjechałem tylko raz  w konkretnym terenie i mi przeszło, albo za nisko była albo źle ustawiona (albo pilot nic nie wyszło ), na stromym miałem wrażenie, że zaraz ręce mi zjadą. Za to podjazdy na stojaka - bajka! Cały czas mi chodzi po głowie czy do kuwahary nie pasowała by, plus taki, że zwykłe klamki mtb można i Vki zainstalować. Ale jaki to wtedy rower?

Karol, że tak zapytam - co tam chowasz na przedzie za uprząż? Na tyłku używasz bikepacka a na przodzie? Wygląda na stabilną.

Adamos, co tam miał i ile to ważyło :) No i jak wyglądają mocowania po sezonie takich lotów ;)

A odnośnie ram, wczoraj zajrzałem do Darka z Synkrosa (Szczecin) no i w tym roku avol już będzie dostępny w Pl! Całość koło 6500zł  i podobno 115kg (jak wypatrzyłem w ich tajnych zapiskach) a rama z widelcem 2250zł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

115 kilo bo to stal, a "stalowe rowery są ciężkie" ;)
Testów szukał bym za Wodą i to tą dużą
Chyba od tego roku dopiero ma być na Eu, a przynajmniej wschodnią i centralną, bo do tej pory był tylko na stronach USA z tego co kojarzę
Moim skromnym rama świetnie wykonana (wysoka główka, niezłe haki, pewne geo), jedynie jak ktoś uczulony na duże S to może dostać wySypki ;) No i tam z grubym kapciem był problem, a potem nie było (?), nie śledziłem aż tak bardzo...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

A tak w ogóle - jeździł ktoś na tem i może się podzielić wrażeniami?


Tutaj, to raczej nikt, ale ta dwójka przejechała AWOL'ami z Londynu do Istambułu i wrażeń powstała z tego cała masa. Było już tutaj wrzucane.



Poza tym, jakbyś chciał więcej poczytać, to zajrzyj tutaj. :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...