Skocz do zawartości

[650b] Pokaż swojego 650b i napisz o nim dwa zdania


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

~70km zrobione, niestety zmienił się rower i znów powrócił problem kolana+spd (muszę mieć b. dokładnie ustawione), ale będę z tym walczył, ew. w końcu zmienię pedały ;)

 

Co do samej jazdy - pierwsze spostrzeżenie to takie dziwne wrażenie miękkości (chyba odpowiednie słowo), słabiej odczuwalne drgania na kierownicy niż w poprzednim rowerze. Amortyzator ten sam, ciśnienie w oponach wyższe, zostaje rama...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stal ma to do siebie że fajnie tłumi drgania......ja po przesiadce z powrotem na alu odczuwałem to dość mocno.

cieszy mnie że OnOne sie rozpowszechnia.......

 

mam do was pytanie czy koła 27,5 sa dokładnie 1,5 cala większe od 26?

zastanawiam sie czy do mojej ramy by pasowały.

Edytowane przez lukaszs
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najbardziej miarodajny test - wycinasz z kartonu trapez. Wysokość 35cm (promień koła z oponą), jedna podstawa 135mm (jak tylna piasta), druga 60mm (jak balon opony + kilka mm luzu). Przymierzasz do roweru, jak nigdzie nie ociera, to znaczy że 650B z oponą 2.25" się zmieści.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Zrób 65mm u góry :)

To daje po 4-5mm luzu z każdej strony. Mniej jest zbyt ryzykowne, wystarczy lekkie bicie opony (co się często ludziom zdarza) i masz po lakierze na widelcu. O miejscu na jakiekolwiek błoto nie wspomnę.

Choc żeby by miarodajnym wysokośc trapezu daj koło 34,5cm - to tam jest najszersze miejsce opony. Niby drobiazgi a potem okazuje się, że dosłownie milimetry zabrakło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

-jak jest problemo z mieszczeniem sie oponki 650b w widelcu pod 26ki mozna sprobowac insertow po 3-4mm do hakow (jak wykonam wrzuce wiadomo gdzie - katownik alu bedzie dobrym materialem do obrobki, do tego klej);

 

-spd shimano to najlepsze co moga Twoje kolana dostac; wiekszosc innych systemow nie ma opcji regulacji blokow w takim zakresie (time to w ogole porazka pod tym wzgledem) - a spd: na boki, katy... Mialem gigantyczne problemy, Jarek z Veloart je rozwiazal; mozesz miec zle polozenie siodla (za wysoko, za bardzo w tyl), albo np. pd za wasko/za szeroko - to chyba najczestsze przyczyny bolow)

 

-waga waga, ale jak juz brac taka uniwersalna ramke jak Inbred to koniecznie z przesownymi hakami, 11-12kg jak na tak duzy rower w stali to jest w sam raz waga...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

... mam do was pytanie czy koła 27,5 sa dokładnie 1,5 cala większe od 26?

zastanawiam sie czy do mojej ramy by pasowały.

650B sa wieksze od 26" tyle ile kot naplakal :)

Wedlug moich informacji roznica na srednicy to nie wiecej niz 1 cal (2.5cm) a w przypaku jak na zdjeciu ponizej, tylko ok 1.5cm.

 

Od lewej: 650b z guma 2.25, 26" z guma 2.4, 29" z guma 2.2

 

 

p4pb8646672.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

zdjęcie ładne ale...no toś Koval porównał hehehe

równie dobrze mógłbym udowodnic, że 29" są krótsze i zwinniejsze od 26" (pierwszy wezmę XS a drugi XXL), na upartego można udowodnic, że stal jest lżejsza od carbonu a ful od szosy :)

 

A poważniej - żeby miec porównanie miarodajne trzeba by wziąc 3 sztuki tej samej opony w tej samej szerokości

Niby mógłbym przy wykorzystaniu kolegi Arka porównac wszystkie 3 w wersji rara evo2,25... ale najnormalniej w świecie-nie chce mi się :)

Zresztą porównania liczbowe a odczucia z jazdy to zupełnie różne rzeczy. Przyjąc że to około 700mm w średnicy i koniec kropka.

Czy do tej pory ktoś z Was mierzył sobie... wielkośc kół 26? no właśnie

 

TwojaStara - jak zjedziesz na tym swoim wynalazku z Wlk Raczy to wtedy pochylę się nad tym pomysłem :) (mam nadzieję, że nad pomysłem a nie Twoim połamanym widle)

Ja myślałem o usunięciu haków z goleni, przetoczeniu ich dołem i wykonaniu na frezarce haków skręcanych coś w stylu starych MACH5 czy RACa i innych DHowców starej daty.

Ale to uuu za 100 lat..

 

ps: Panowie-nie wiem jak Wy ale ja wyobrażałem sobie ten temat jak "galeria w stylu ostrego lub 29erowców" a robi nam się tu zwyczajny bajzel a'la rometowski.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Myślnik nr 2: przecież nie chodzi o możliwość regulacji, tylko o swobodę stopy w czasie pedałowania, a tu kranki i tajmy pozwalają na więcej

 

 

czyli widze, ze wiesz najlepiej i nie ma o czym gadac;] powodzenia w pozbywaniu sie bolu.podpisanonieszczesliwie 7 letni uzytkownik time'ow... (juz na szczescie z powrotem na shimano)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Nie od dziś wiadomo że w rowerowaniu raczej nie ma Jedynej Słusznej Drogi - i chwałaboguiallahowi za to.

 

Używałem i Szymków i Kranków a od 3 lat jestem wyznawcą Tajmów. Za każdym razem źle ustawione bloki, lub siodło powodowały sensacje kolanowe. Ustawiłem dobrze i było/jest dobrze.

 

Także nie ma co kłapać w klawisze jakie to jedne pedalce lepsiejsze od drugich bo każdy jest inaczej poskładany i nawet jak w najlepsiejszych pedalcach źle ustawisz bloki będzie bieda.

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pierwsze wrażenie po porzuceniu wielkiego koła - jadę na 26". Dlaczego? Widzę mniejszą oponę przed sobą, jestem bliżej ziemi. Po dłuższej jeździe - czuć że to nie 26, ale jednocześnie że nie 29. Bliżej której frakcji - nie jestem w stanie powiedzieć.

 

Na pewno będzie bliżej 26 po skróceniu tyłu - 430mm powinno być optymalne. Reszty ramy nie będę ruszać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lubie takie wątki, zakładane niby w dobrej wierze, ale od początku nakierowane na mocny offtop. Trzy strony i trzy rowery galeria jak się patrzy;).

'Bunkrow nie ma, ale i tak jest za*ebiscie' ;]

Edytowane przez kovaldesign
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...