Skocz do zawartości

[Ramy,Rowery 650b] nowe i przeróbki


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

ale Ty anarchy to byś wszędzie najchętniej widział suport szorujacy o ziemie

...no baa.....zimą od góry w spdy wpinam buty, a od spodu raki i pomykam pod górę na lodzie aż miło!

a na kopny śnieg podpinam rakiety śnieżne i żadne mi fatbiki nie potrzebne!

 

(a przy okazji wiesz kto hołubi jeszcze niskiemu BB? SZPEC!!!aaaa! haha!)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

EEee tam...

 

Ekstremalnie niskie suporty to trend ostatnich 2 lat i praktycznie wszyscy sie w niego wpisują.

 

Jak dla mnie wszystko jest OK, ale jak zwykle przesada jest wskazana w ogrodnictwie :)

 

Na uklepana ściezki lub do zjazdu suport poniżej 30cm może byc pomocny, ale jak mam sie zastanawiać przy każdym kamienistym lub pełnym kolein podjeździe w górach czy jeszcze dam radę, czy juz wykorbie to ja podziekuję za takie "przyjemności" :wallbash:

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

ale Szpec od lat pisze ramy wg zasady: krótki tył, niski suport (i nisko dampery w DH)a że inni z nienawiści kopiują...
Niskie BB ma swoje zalety! Największe z nich?
- raki i rakiety wspomniane wyżej
- pełna higiena stóp przejeżdżając przez strumienie
- mniejsze zmęczenie nóg (bo na kamienistym nie da rady pedałowac)
- lepsze foty (to chyba jest najważniejsze!) - bo rower można oprzec o pedał nawet na asfalcie
- i (efekciarskie do zdjęc na FB :) ) zakręty z kurzem - robimy to hamując pedałem po wewnętrznej o ziemię jeaa

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niżej suport większa stabilność, Suporty nie są jakoś "dramatycznie nisko" , są w normie, ilość uderzeń pedałami o przeszkody jest do przyjęcia, mi geometria Speca (a co za tym idzie prowadzenie) odpowiada, a jeśli komuś nie odpowiada to może kupić inny rower na którym producent zdziera nie mniej niż Spec.

To co mi u Speca nie odpowiada, to zafiksowanie na 29" - jakieś wg. mnie chore projekty Enduro 29", i jak na razie totalne "olanie" zainteresowanych 27,5" - do których się zaliczam ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dzisiaj On-One na swoim twarzoksiążkowym profilu udostępniła poniższy link, z takim oto dziwnym zapytaniem/stwierdzeniem do gawiedzi: "Imagine if we made some 650B swapouts. That would be silly wouldn't it."

http://www.peterverdone.com/wiki/index.php?title=PVD_650B

Sam nie wiem co tym myśleć, ale chyba coś w trawie piszczy... :)
 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

I dalej ciężki lub nawet bardzo cięzki łomot z Sea Otter:

 

Morpheus Cycles zaprezentował zupełnie nowy, węglowy sprzęt zjazdowy.

 

Morpheus DH Proto 650B

 

CDH2.jpg

 

Skok tylnego zawiasu 180-200mm, regulowane haki tylnego koła, waga 16.3kg, tylni widelec w najkrótszym położeniu haków 419mm [sic!]

 

Do kupy ichni ściezkowiec Loki otrzymał terapię 650B

 

Morpheus Loki

 

IMG_1359.jpg

 

Skok tylnego zawiasu regulowany trzystopniowo 116/121/126mm, zbudowany z amelinum 7005, płytki rocker'a z wungla wypełnianego pianką (hę?)

 

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

płytki rocker'a z wungla wypełnianego pianką (hę?)


sandwich znaczy się - taka kanapka jest dużo sztywniejsza gdy zastosuje się wypełnienie, nawet jeśli to jakieś spienione PUTPUe 
klasyczna metoda z budowy łódek, jakajaków i innych pływających maszyn (bardzo podobne do tzw metody przekładkowej)
Lata temu Trek w modelach 9.7 czy 9.8 stosował podobną technikę choc oni dawali usztywnienie z tzw plastra miodu
.....podstawy kompozytów się kłaniają, podesłac Biblię Królikowskiego,? :)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś się orientuje, czy obecny 2013 Kellys Mobster zmieści koła 27,5 cala? 

Ma BBdrop 38 mm, a więc idealnie pasuje na wsadzenie tam koła 27,5 jesli idzie o wysokość suportu. 

 

Jeżeli dla 26 cali BBdrop to zazwyczaj 25-38 mm,

dla 29er: 53-65;

to dla 27,5 cala wychodziło by: 35-48 mm. Więc te 38 mm jest ok.

 

Teraz tylko pytanie, czy tylne widły pozwalają na zmieszczenie tam 27,5 - ma np: łącznik rur u góry?  Ktoś widział, ma foty?

 

Wiem, że Sabotage zmieścił 27,5:

http://www.kellysbike.com/pl/nowosci/2013/04/05/test-modelu-sabotage-w-najciezszych-warunkach/#.UX2XprXIaWk

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W Hong Fu sa krosiarskie 650b HT w wersji superlajt o wadze 950 gramow i rozmiarze 17". B)

 

 

Z innej beczki. Poszukuje plastikowego sciezkowca FS pod srednie, skok 120-140. Moze wspomozecie sugestiami.

Cena... nieco bardziej rozsadna niz Santana czy Intense. ;)

Chinczynskie wyroby niby juz sa dostepne ale znajomosc zawiech jeszcze jest u mnie w fazie embrionalnej. :)

 

 

Sent from my 20hpuo3.jpg using wrxb2d.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

..czyli nie pytasz jaki rower ale jakie zawieszenie wziąć? Jest na to dobry temat:

http://www.forumrowerowe.org/topic/2380-tylne-zawieszenia-kompendium/

 

 

a jeśli pytasz o zdania prywatne : kiedyś dzielono systemy na dwa rodzaje : aktywne i nieaktywne.
Te drugie to jednozawiasy, cała reszta to te pierwsze. I tego warto się trzymać (znaczy się aktywnych).
Od podstawowego i najsampierwszego Ogniwa Horsta, przez wszelkie virtuale (VPP i mu podobne) po takie np GT I drive.
Ale, że to nie temat o amortyzacji .. amen

ps: ach, każdy wie lepiej więc ile tu będzie osób tyle uzyskasz odpowiedzi.
 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

kinematycznie jeden zawias - czyli po staremu "nie aktywne" :)
- pompowanie przy pedałowaniu (chyba że trafisz z dokładną tarczą zębatą z przodu to zminimalizujesz zjawisko)
- na zjazdach mniej czułe od czterozawiasu czy VPP
dobry damper ratuje sytuację jeśli chodzi o pedałowanie (zawsze jeszcze pozostaje blokada)

za to ktoś inny napisze tu:
- plus za sztywnośc (między kołem a suportem jest tylko jeden zawias)
- prosta konstrukcja

i takie tam inne dyrdymały

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Kłaniam,

 

Sugerowałbym się zapoznać z tym tematem:  http://forums.mtbr.c...ion-820784.html  Opcjonalnie jeśli nie wyczerpie Znamion Przestępstwa zadałbym pytanie tamże właśnie...

 

Albo tutaj:  http://forums.mtbr.c...ame-783906.html

 

Generalnie to-to samo co 29-er tylko pod mniejszą kiszkę. Jednozawias, którego bierze sie ze wszystkimi pożytkami i niedogodnościami jednozawiasu...

 

Szacunek...

I.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Rocky Mountain Altitude 650b z systemem Ride-9, który pozwala regulować kąty w geometrii ramy: główka - od 66.6 do 68.3 stopni i podsiodłówka - od 73.6 do 75.3 stopni.
Więcej do poczytania: http://reviews.mtbr.com/rocky-mountain-altitude-650b-trail-bike-closer-look
MG_0488.jpg

MG_0517.jpg

rocky-alt_specs.jpg

PS. Ups, kolega Ivan już o tym wspomniał, nie sprawdziłem - mea culpa... :icon_redface:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

Podejrzewam, że nie jest gorszy od Fezzari (również jednozawiasa) którego prezentowałeś kilka postów wcześniej ;) jednak dobrze gdyby jakieś geo podali ...

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...