Skocz do zawartości

[Koła i Opony 650b] dostępność części, marek i modeli


durnykot

Rekomendowane odpowiedzi

  • 2 tygodnie później...
  • 1 miesiąc temu...
Witam Państwa serdecznie jako nowy użytkownik forum :) 
Skłaniam się ku zakupie roweru Giant Talon 27,5 (1999 zł). Standardowo do niego są założone opony GIANT Sport 27.5x2.1". Jednak ze względu na rodzaj trasy jaką pokonuje (około 40% lekki teren, 60 % asfaltowe nawierzchnie) wydaje mi sie, ze te opony nie będą dobre. Są po prostu za bardzo nastawione na teren. 
Czy ktoś z użytkowników mógłby mi polecić jakieś semi-slicki, które mają rozmiar 27,5 ? 

Pozdrawiam, Artur
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...
  • 3 tygodnie później...
  • 3 miesiące temu...

Witam

 

Poszukuję opon Rocket Ron 27,5 w wersji performance, swego czasu można było znaleźć w granicach 90zł/sztuka, teraz za chiny ludowe nigdzie ich nie ma, tylko wersje po 150-170zł. Ma ktoś może jakiś kontakt gdzie znajde te opony? Przeszukałem już chyba wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Budżetowa obręcz Accent Rockrider - wie ktoś coś?

Pytam, bo wagowo i cenowo wygląda za dobrze - 425g za niecałe 70zł.

 

 

http://velo.pl/czesci/obrecze/accent/rockrider

Witam.

Złożyłem koła właśnie na tych obręcz ach. Piasty novatec a . Wagowo bardzo pozytywnie a jak z wytrzymałością i sztywności mogę się wypowiedzieć dopiero jak pojezdze. Moja waga 65kg. Zobaczymy co są warte.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, mam też koła na tych obręczach ale na ciężkich piastach shimano jako budżetowe koła "treningowe" i bede składał na ten sezon raczej na tych obręczach nowe koła na jakiś novatecach pewnie, niestety nie miałem możliwości zważenia samych obręczy ale spisują się pode mną (65kg) bardzo fajnie :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...
  • 2 tygodnie później...

A ja konwertuję Mondrakera z 26 na 650b i wymyśliłem sobie taki o to zestaw
piasty Hope pro 2 evo 40T
obręcze Spank oozy evo
szprychy płaskie sapimy
zaciski DT swiss rws
nie wiem jeszcze jakie nyple i opony
Z oponami to nie moge szaleć bo większe jak 2,0 cięzko upchnąć. Ważne by była lekka , szybka i w rozm 27,5x2,0 ;) a o takie ciężko. Mój ulubiony SB8 jest tu nieosiągalny ;(
Zastanawiam się nad doborem kierownicy Czy 700 nie bedzie za długa i nie pozostać przy 680 Obecnie mam kijka 580mm :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Temat już ma trochę czasu, zmieniły się ceny i modele kół, może coś podpowiecie.

Chcę wymienić Żonie koła z Meridy BIG 7 100 na coś lżejszego. Dokładnej wagi kół nie znam, ale pewnym przybliżeniem są koła z BIG 7 900 - komplet wg BikeBoard waży 2214 g. Na szybko wyskoczyły mi Shimano WH MT35 - za 500 zł (+ nowe tarcze pod CenterLock) będzie 1970 g. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrobiłem lepszy manewr. Zamieniłem seryjne opony na Rocket Rony. Za 320 zł zrobiło się na dwóch kołach 600g mniej (760/szt na ~480/szt). Szok.

Przy okazji zważyłem też koła i za 600 zł nie naszaleję - mogę zbić około 200g na kole. Koło przód wychodzi 1020-1050g, koło tył 1260-1300g (bez zacisku, tarczy, tył bez kasety). Na razie sobie daruję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze przejście na bezdetki i tez dużo w dol za rozsądne pieniądze.

 

Oj nie zawsze. Czasami bezdętkowe opony zalane mlekiem ważą więcej niż zwijane z dętką :) poza tym musisz zainwestować też w odpowiednie obręcze.

ale fakt faktem że na komplecie kół można zredukować najwięcej wagi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...