Ranking
Popularna zawartość
Treść z najwyższą reputacją w 19.06.2026 w Odpowiedzi
-
Średnio 15%, maks 22% - kiedyś jak człowiek podjechał, to brawa słyszał od turystów na szczycie. Ba, nawet propozycje małżeństwa były. A dziś ledwo co spojrzą, a pod nosem słychać - elektrykiem też bym dał radę. Z tym że ów jegomość elektrykiem nie jechał. I weź tu teraz zrób wrażenie na niewiastach. Chłopak z gitarą nie, chłopak na rowerze nie...18 punktów
-
12 punktów
-
12 punktów
-
9 punktów
-
9 punktów
-
8 punktów
-
Myślę, że czas zamknąć i skasować, polityczne tematy na tym forum nie maja sensu.7 punktów
-
Tu mnie jeszcze nie było - punkt widokowy Róg. W dole Chełmsko Śląskie, w oddali Góry Krucze, Rudawy i Karkonosze.7 punktów
-
6 punktów
-
5 punktów
-
5 punktów
-
4 punkty
-
4 punkty
-
4 punkty
-
3 punkty
-
To opakowanie dało mi niespodziewany zastrzyk nostalgii, jakbym jeszcze raz szedł koroną Stadionu Dziesięciolecia szukając gier na Pegasusa @D1ckSteele Muc-off? Uff, wolałbym smarować łańcuch smalcem 🤮3 punkty
-
W tym budżecie sam raczej szedłbym w coś nowego. Pytanie tylko jaka geometria Ciebie interesuje i czy chcesz iść w di2. Na sportowo: https://szybkierowery.pl/produkt/merida-scultura-4000-105-nowy-w-super-cenie/ https://www.giant-bicycles.com/pl/tcr-advanced-2-pc-2025 (ogarniesz rabat na ok.9k zł) https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-giant-tcr-advanced-2-pc-2026-pd51197/ (tu idealnie w cenie, ale okrojona gwarancja bowiem z tego co wiem, Giant nie honoruje polskiej gwarancji dla rowerów kupionych w CR czyli masz dwa lata sklepu , a nie dożywotnią na ramę jak w przypadku zakupu z polskiej dystrybucji, rowery gianta z CR nie pochodzą ponoć z polskiej dystrybucji). https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-giant-tcr-advanced-1-pc-pd42518/ (jak wyżej, wersja z di2) https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-corratec-cct-team-pro-pd49252/ (szybki, sztywny, di2, karbonowe koła-kompletny rower lekko ponad budżet) https://szybkierowery.pl/produkt/bianchi-oltre-race-105-2026/ Endurancowo: https://www.giant-bicycles.com/pl/defy-advanced-2 (z rabatem raczej okolice 10k zł, najlepiej pytać w sklepach stacjonarnych albo jakieś sprintrowery, olimpiasport itp) https://www.centrumrowerowe.pl/rower-szosowy-lapierre-pulsium-5-0-2026-pd53407/ https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-giulia-gf-tour-105-2x12-disc-2026/ https://szybkierowery.pl/produkt/sensa-giulia-gf-pro-105-2026/ (markę znasz, wsadziłem do endurance, ale geometria nie jest wybitnie endurancowa). https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-szosowe/endurance-bikes/endurace/cf/endurace-cf-7/4427.html?dwvar_4427_pv_rahmenfarbe=R129_P01 (trzeba sprawdzić dostepność, ale lekko ponad budżet masz już karbonowe koła) Wszystko sprawdzone raczej konstrukcje gdzie Giant i Merida wyprzedzają konkurencję jeśli chodzi o same ramy. Canyon też dobrze stoi. Oczywiście wybór na rynku większy i pewnie ktoś coś ciekawego wsadzi jeszcze.3 punkty
-
O, to tutaj mam jednego co pisze do drugiego o lewoskrętności i bólu dupy. Procenciki dla niego proszę, bo pajacuje.3 punkty
-
3 punkty
-
3 punkty
-
3 punkty
-
@sznib - skunksy, jeśli im się nie przeszkadza, ponoć mają na to wywalone. Po prostu zarejestrują, że jesteś, obejrzą, ostentacyjnie zignorują i pójdą dalej. Co innego, jakby ten rowerzysta zaczął je straszyć, to wtedy i siebie, i rower musiałby oddać do pralni chemicznej 😅 Inna sprawa, że występowanie wścieklizny wśród dzikich zwierząt jest mocno przeceniane. Owszem, bywa, natomiast wystarczy, że byle zwierzak podejdzie pod osiedle i zaraz: ło panie, wścieklizna, ratunku! A on po prostu szuka łatwego żarcia. O takich mitach jak wściekłe jeże (robią coś, co się nazywa namaszczaniem, więc miewają pianę na ryjkach) nawet nie mówię, bo nie ma sensu.2 punkty
-
@Jurek63 brawo , zachowałeś czujność " klasową" . Te młode urodziły się u nas więc z automatu mają nasze obywatelstwo .😉😁 A jakby ktoś nie pojmował mojego przyciężkiego dowcipu z gatunku " rozluźniających" to sobie żartuję. Oczywiście ,że te kochane klekoty są NASZE z dziada pradziada.2 punkty
-
My się nie różnimy poglądami, na obecną chwilę w ramach paktu migracyjnego nikogo nie przyjmujemy, nikogo nam nie relokują. Na obecna chwilę nie masz racji. My się tu 20 stron kłócimy o to czy, która opona gravelowa jest lepsza....mając 3 do wyboru.2 punkty
-
Zaciągnął chłop polityczny temat i oczekuje kulturalnej rozmowy.....jpd2 punkty
-
- zestaw do ekstrakcji i wprasowywania łożysk; - czujniki kadencji/ prędkości do geoida (wszedłem w ten system i konwertuję wszystkie rowery do tego, więc wszędzie idzie duo czujników na każdy egzemplarz); - przyrząd do wciskania szpilek do przewodów hamulcowych oraz ucinania ich. Miałem takie coś ale z tworzywa i przy próbie zaoszczędzenia na szpilce i jej wyciągnięciu złamałem ten cienki koniuszek praski. W efekcie kupiłem narzędzie aluminiowe.2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
2 punkty
-
Generalnie jeżeli chodzi o gravela, to wybór będzie dotyczył kilku kluczowych komponentów: - rama (metal, głównie alu versus karbon) - w tym budżecie o karbonie zapomnij, więc rama alu. Dobrze by było, gdyby rama była przystosowana do tzw. osi przelotowych (u nas zwanych niesłusznie "sztywnymi"), a nie na stare szybkozamykacze. - koła - nawet nie mówię, jakie mogą być, bo w tych pieniądzach bierzesz, co będzie, opony możesz sobie potem wymienić na bardziej dostosowane do tego, co zachcesz, więc na startowy setup nie trzeba tu zwracać uwagi. - widelec (alu versus karbon) - i w tym budżecie można czasem przyhaczyć karbonowy widelec - hamulce mechaniczne versus hydrauliczne, wiadomo że te drugie lepsze, ale przy dzisiejszych cenach (jeszcze w sezonie zakupowym rowerów) o hydraulikę będzie trudno - napęd (raz, że kwestia czy 2 czy 1 blat z przodu i ile i jakiej rozpiętości biegów z tyłu, dwa - jakiej to firmy, jakiej klasy, itp.) - tu jakiś miks preferencji/ wyobrażeń oraz możliwości budżetowych Twoje ograniczenie do Centrum Rowerowego powoduje, że jak sobie wybierzesz rowery gravelowe, ustawisz cenę w pożądanych widełkach to i tak wielkiego wyboru nie będzie. Zrób tak, poprzeglądaj, co wypadło i wróć z konkretnymi pytaniami o konkretne modele. jeśli myślisz o jakiejś ambitniejszej turystyce, to rama powinna mieć możliwość montażu bagażnika, bidonów, toreb w różnych miejscach, możliwość montażu błotników, stopki itp., wówczas na to też trzeba zwrócić uwagę. Drobne rzeczy, typu sztyca czy siodło można sobie po czasie zupgradować, więc wyjściowy setup nie jest taki ważny.1 punkt
-
Wariant z kasetą jest całkowicie pozbawiony tej wady, ale sztywna oś ma dodatkowe korzyści. Jak masz fundusze to warto dopłacić. Kwestia jeszcze przeznaczenia roweru.1 punkt
-
Pytam czy przejście z wolnobiegu+piasta na nakrętki na kaseta+piasta qr gwarantuje koniec gięcia się osi od strony napędowego tak jak to ma miejsce w rozwiązaniu z wolno biegiem. Nie mam zamiaru kupować nowego roweru z wolnobiegiem. Chcę tylko wiedzieć czy wystarczy mi rozwiązanie qr+kaseta czy od razu przeskoczyć na tru axle.1 punkt
-
Kupno nowego roweru z wolnobiegiem dziś to proszenie się o kłopoty, o ile taki rower ma planowany przebieg roczny większy niż 100 km. (Bo do podjechania do spożywczego gdzieś w wakacje na działce, albo trzy wycieczki z dziećmi nad jezioro pewnie wystarczy, wiadomo)1 punkt
-
Zmiana władzy nic nie da, przecież napływ imigrantów zaczął za rządów prawicy, co to niby tak zaciekle nas broniła przed napływem obcych kultorowo. Niestety tylko hasłami. Dlatego napisałem, że my możemy sobie popisać, a to nic nie zmieni. Politycy zawsze super mówią jak sa w opozycji, a jak są u władzy to nagle się im zmienia. Mnie też zadziwia jak to jest że jak przyjeżdżaja do nas osoby z innych krajówi obnoszą ze swoimi obyczajami, nie szanując naszych, to jak się im zwraca uwagę to jest dyskryminacja. Jak byłem w Emiratach i w hotelu kazali mi się ubrać jak szedłem na basen, bo u nich nie wypada chodzić w kąpielówkach, to uszanowanalem, a nie robiłem afere że to dyskryminacja białych....1 punkt
-
Bardzo problematyczny temat, bo nikt o zdrowych zmysłach nie poleci Ci konkretnych rowerów używanych w tej cenie. Przykro mi ale według mnie na sensowny nowy rower to za mało. Co nie znaczy że się nie da ale jak coś będzie nie tak (uszkodzona rama lub rower, zajechany napęd i kolejne PLN-y do wydania aby móc jeździć) to kto będzie ponosił za to odpowiedzialność. Bez podstawowej wiedzy na temat rowerów i jak kupić używany to bym się nie odważył. Musisz się zaprzyjaźnić z kimś kto się zna na rowerach i Ci pomoże przy wyborze ewentualnie.1 punkt
-
1 punkt
-
Na temu są https://www.temu.com/pl/ultralekkie-nylonowe-antypoślizgowe-pedały-do-rowerów-górskich-mtb-z-3-uszczelnionymi-łożyskami-g-601099569278299.html?_oak_mp_inf=ENvatLKm1ogBGiBhZWZmN2RhYWE4ZGE0YmUxODdmMGVkZmYwN2NhMjc2MiDIwLGF7TM%3D&top_gallery_url=https%3A%2F%2Fimg.kwcdn.com%2Fproduct%2Ffancy%2F72428198-ba41-4040-b776-15b6094a4e41.jpg&spec_gallery_id=3918&refer_page_sn=10009&freesia_scene=2&_oak_freesia_scene=2&_oak_rec_ext_1=NTk5MA&_oak_gallery_order=294077103%2C360159770%2C17572853%2C1380241080%2C1947298999&search_key=mz926 pedals&refer_page_el_sn=200049&ab_scene=1&enable_vqr=1&_x_sessn_id=3mhyin10hb&refer_page_name=search_result&refer_page_id=10009_1781617414136_abomefic4d1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
-
Bo jadąc w nieznany teren warto trzymać się szlaków rowerowych. Wtedy wiadomo, że ktoś to przejechał, nie ma niespodzianek, a droga jest dobrej jakości i absolutnie nie ma tam pokrzyw do kolan, trawy większej niż rower, kolczastych roślin i zboża z pobliskiego pola. Także polecam ten odcinek żółtego szlaku między wioskami Otmice, a Poznowice w Opolskim.1 punkt
-
1 punkt
-
1 punkt
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
