Skocz do zawartości

Ranking

  1. Cross90

    Cross90

    Użytkownik


    • Punkty

      18

    • Liczba zawartości

      721


  2. sznib

    sznib

    Mod Team


    • Punkty

      18

    • Liczba zawartości

      11 148


  3. Sansei6

    Sansei6

    Użytkownik


    • Punkty

      18

    • Liczba zawartości

      4 761


  4. Maciorra

    Maciorra

    Użytkownik


    • Punkty

      17

    • Liczba zawartości

      858


Popularna zawartość

Treść z najwyższą reputacją w 25.05.2023 uwzględniając wszystkie działy

  1. Przedobiednie kółeczko. Kawałek od Przełęczy Puchacza przez Trójmorski Wierch do Przełęczy Jodłowskiej baaaaaardzo fajny.
    17 punktów
  2. 13 punktów
  3. 12 punktów
  4. Bo trzeba być mną żeby tak trafiać....godzina 8 rano 18 stopni, godzina 11 i 28 stopni, godzina 14 i 30 stopni, 17 dojazd do domy szybkie ubieranie i na rower......15km za miastem ciemno, wiatr, pioruny, burza @$#*@ %$@# mać.
    11 punktów
  5. Bo konie, w tym jeden z amelinium🙃
    10 punktów
  6. Bo korzeń. "Zdejmij gacie i się ożeń" - takie porzekadło przyniósł syn z przedszkola.
    10 punktów
  7. 7 punktów
  8. 6 punktów
  9. Bo tajemnicze ruiny w lesie. Pozostałości romańskiego kościoła pw. św. Klemensa z 957r. w Essen-Werden.
    6 punktów
  10. Bo rower z rana jak śmietana, czy jakoś tak to szło...😉
    5 punktów
  11. W taki, że pies uczy się złych nawyków takich na przykład jak ciągnięcie na smyczy (bo przecież smycz jest naprężona), takich też na przykład, że pies idzie te 3 cz 4 metry przed Tobą, a więc zachowanie typowe dla "przewodnika stada", z czego wynikają następne problemy w tak zwanej wspólnej egzystencji z przedstawicielem wysoko zhierarchizowanego gatunku - widać to na codzień w zestresowanych psach nie będących w stanie udźwignąć odpowiedzialności bycia smcem/samicą Alfa a niestety jeśli człowiek nie zachowuje się jak ten osobnik Alfa to pies automatycznie te obowiązki przejmuje bo ma to w genach. A że sobie z tym nie radzi to jest później agresywny wobec innych psów na spacerze bo postrzega je jako zagrożenie dla stada, itp., itd. Mógłbym tak jeszcze długo wymieniać ale jest to forum rowerowe nie kynologiczne
    4 punkty
  12. Tak. Okolica Ślęży. Dokładnie w tym miejscu Bo dobra to była ścieżka, czyli singiel na Czernicy
    4 punkty
  13. Już po zachodzie, a tu taki ananasek bez oświetlenia ciśnie. Przyznać się - który to?
    3 punkty
  14. 3 punkty
  15. Dzisiaj zrobione 60 km - trasa Poznań-Będlewo przez Plewiska, Głuchowo, Chomęcice, Stęszew i powrót przez Łódź, Trzebaw, Jeziory, Szreniawę, Rosnowo, Komorniki i Plewiska. Co ciekawe, nie byłem zbytnio zmęczony, rzekłbym prawie wcale - co prawda w Będlewie przed pałacem spędziłem pół godziny na czytaniu książki, ale to raczej nie miało dużego wpływu. Kiedyś po 60 km byłem mocno zmęczony, a teraz... 🤔 Mam wrażenie, że to skutek uboczny powstały przy leczeniu choroby nowotworowej 😉
    2 punkty
  16. @teotym latami kompletowałem osprzęt😂
    2 punkty
  17. "Gdy tysiąc ludzi przez miesiąc wierzy w jakąś zmyśloną opowieść, jest to fake news. Gdy miliard ludzi wierzy w nią przez tysiąc lat, jest to religia ...." "Wszystkie religie oraz ich bogowie, to nic innego jak wytwór fantazji łatwowiernych i naiwnych ludzi, którzy jeszcze nie dorośli do tego, by wznieść się w rejony czystego rozumowania i wolnej myśli, opartej na nauce.“
    2 punkty
  18. Nie tak wszystko jedno. Jak MTB w góry to dziesięciorzędowa kaseta w Orbea z zakresem 11-46 będzie słaba, a canyon ma 12s z zakresem 10-51 - oba korba 30t. Jednak części do 12 tarcz (łańcuchy, kasety droższe. Zaś rose ma korbę 32t i kasetę 11-51. Warto się zastanowić jakie są priorytetem. Druga sprawa to widelce tu można dyskutować - RS czy Suntour - mimo wszystko bym brał RS. Ale choć dla mnie wygrywa ROSE, to jeszcze poanalizuj rozmiary - lepiej być w środku rozmiaru niż się zastanawiać - większy czy mniejszy.
    2 punkty
  19. 2 punkty
  20. @Sobek82 No nie powiem - klasa. Idealne na wyjazd z rodziną, gdy ma się tylko jeden rower 🤣
    1 punkt
  21. 1 punkt
  22. @Sobek82 nie zanosi się na to🤷‍♂️
    1 punkt
  23. Mmmmmm....... Piękny Januszowóz, może i ja kiedyś dojdę do takiego ideału, jestem coraz bliżej 😅
    1 punkt
  24. Wszystkie mają tę samą wadę - QR Generalnie z tej trójki możesz wziąć ten, który ci się najbardziej podoba. W
    1 punkt
  25. @Kingins Zmiana biegu z przodu powoduje obrót wózka. W przerzutkach z offsetem kółka prowadzącego odsuwa to rzeczone od kasety. Im dalej prowadzące od kasety, tym bardziej upośledzona jest zmiana biegów z tyłu. Przerzutki przeznaczone do napędu z przednią przerzutką mają mały, lub żaden, offset. Zobacz sobie różnicę w konstrukcji RD-M7100 vs RD-M7120.
    1 punkt
  26. Fałszywy dylemat jest fałszywy. Dane shimano wynikają z cech konstrukcyjnych tych przerzutek, jeżeli się tych założeń nie przekroczy _za bardzo_ to można sobie kombinować. Przy czym warto pamiętać, że pierwsze 10 koronek kasety 11 rzędowej jest identyczne z kasetą 10 rzędową natywną z dokładnością ~2mm ( 0.2mm na każdy dystans, pomiędzy koronkami ). Różnica na tyle niewielka, że można _w miarę_ sensownie wyregulować 11 rzędowy napęd na 10 rzędowej kasecie i vice-versa. Teraz RD-M78x i pochodne mają skos pantografu dobrany do kasety 11-32 oraz zerowy offset kółka prowadzącego. W praktyce te przerzutki są pożenione z kasetami 10rz 11-28 do 11-36, tyle, że im bardziej ekstremalne, tym gorzej to działa. Co więcej, nie lubią kaset o zbyt dużej krzywiźnie stosu. Dla tej przerzutki 11/12 rzędowa kaseta 11-32 jest odpowiednikiem 11-28 na 10 rzędach i działa to _tak se_ . Vide obrazek wyżej gdzie widać moją szosówkę z 12 rzędową 11-32. RD-5120 i pochodne, to rodzina wprowadzona z 11 rzędowym shimano. Ma ten sam skos co RD-M78x, ale niewielki offset kółka prowadzącego. Ten offset pozwala na obsługę kaset 11-4x w 10 i 11 rzędach, ale ogranicza zakres obsługiwanych koronek w korbie. 11 i 10 rzędowe 11-46 które Shimano oferuje to taki 'overclocking' tych przerzutek, bo poza tym 46 te kasety mają takie same sekwencjonowanie jak 11-42. RD-5100 i pochodne to konstrukcja pochodna z 12 rzędowych 1xX. Duży offset prowadzącego, duża wrażliwość na długość łancucha, praktycznie brak możliwości używania przedniej przerzutki. 10-rzędowe 11-42 pewno jeszcze obsłuży, bo to jest 11-rzędowe ~11-51 bez jednej koronki. Z 11 rzędowym 11-42 może braknąć regulacji B w dół, taka cecha konstrukcyjna tej przerzutki. _Generalnie_ przerzutki z dużym offsetem prowadzącego są w miarę obojętne na rozmiar kaset, chociaż niewielki skos w konstrukcjach shimano tutaj przeszkadza. Sram x-horizon ma wywalone, działa na wszystkim. Na 10 rzędowym 11-42 będzie działać i rodzina 5100 i 5120. Może nie optymalnie, ale dramatycznie lepiej niż 78x
    1 punkt
  27. Czy to dlaniepoznaki narzędzie do skracania palców wzorem cygar kubańskich ? eXtra !!!! Sugestia dla Sobka aby od ręki załatwił kuriera, który rzucał paczką z Rometem ? 😜 Gratuluję wykonania, asortyment się zwiększa!
    1 punkt
  28. 1 punkt
  29. Bo z soboty . @siemalysy- to Ślęża ?
    1 punkt
  30. Bo w tym miejscu fota obowiązkowa.
    1 punkt
  31. 1 punkt
  32. 1 punkt
  33. Bo powinno być rozgraniczenie na ścieżki rowerowe i drogi dla rowerów. Te ostatnie powinny spełniać jakiś normy i dopiero kiedy to nastąpi byłby obowiązek jazdy nimi. A realia są takie że tzw. ścieżki rowerowe u nas to często twór jakiegoś chorego psychopaty który starał się przy ich projektowaniu maksymalnie utrudnić życie rowerzystom. Jazda po nich na szosie z oponami 25-28C to czysty masochizm. Kostka, krawężniki, co chwila wyjazd z posesji gdzie ścieżka się zapada po to żeby za chwilę wrócić do poprzedniej wysokości, spacerujący po niej piesi, często z psami albo małymi dziećmi. Po czymś takim trudno jechać 15-18 km/h na oponach 2" a co dopiero trochę szybciej na szosie. W krajach południowych jest taki zwyczaj że po takich "tworach" (zwanych drogami dla rowerów) poruszają się rowerzyści na rowerach holenderskich, z dziećmi, osoby na wózkach inwalidzkich a kolarze zasuwają po szosie i nikt nie ma z tym problemu. Nawet policja. Bo tak jest wygodniej i bezpieczniej dla wszystkich.
    1 punkt
  34. Za miesiąc od momentu publikacji foto stan Vittoria Barzo drastycznie się pogorszył się. Górna warstwa gumy jest cała popękana. Ciśnienie nie trzyma. Chyba mleczko przez szczeliny puszcza. Złożyłem reklamację przez sklep. Zobaczymy jaka będzie reakcja producenta. Na stronie Vittoria jest napisane że gwarancja wynosi 24 miesiące i może być zrealizowana wyłącznie przez dealera. Nie ma opcji reklamowania bezpośrednio u producenta. Trochę mi szkoda, klocki są prawie całe, opona na piaskach zachowuję się bardzo stabilnie… Jestem zniesmaczony. Przebieg od 09.2021 – około 3000-3500, może bliżej 4000.
    0 punktów
Ten Ranking jest ustawiony na Warszawa/GMT+02:00
×
×
  • Dodaj nową pozycję...