Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
KrissDeValnor obserwuje zawartość → [kask] problem z doboru kasku
-
[kask] problem z doboru kasku
KrissDeValnor odpowiedział Eathan → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Do potu to są bandany, albo opaski... Co do kasku, to od niedawna mam Giro Artex, i jest OK jeśli chodzi o wygodę, ale mój łeb to raczej jajo Brak siateczki, a daszek trzyma się na zakładkę - nie jest wpinany, ale jeszcze nie odpadł -
Zarejestrował się nowy użytkownik: ChupaCyps
-
[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3
dorjan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dzień dobry. Mam na imię Janek i jestem już dziadkiem. Rowerem jeździłem i nadal jeżdżę odkąd pamiętam, a teraz kupiłem już kolejny rower dla wnuczki. Niewiele wiedziałem o dziecięcych rowerach, więc pierwszym był Trek Precaliber o kołach 16", ale już z niego wyrosła, a ja nabrałem "doświadczenia" w dziecięcych rozmiarach. Czytam ForumRowerowe.org i wiem już więcej, choć nie ze wszystkim "mądrościami" się zgadzam. Przyszedł czas na rejestrację i może podzielę się moimi wątpliwościami. Jestem z Podlasia, ale bardziej to pogranicze z Warmińsko-Mazurskim. -
W kasku Uvex ( mniej pięknym niż powyżej) najważniejsze dla mnie - taśma czołowa czyli jest frote na całym obwodzie przylgi czoła, które daje względną kontrolę nad kranem dostawczym potu. Kupiony na wyprawie kask zastępczy (po kradzieży) z daleka jak klon Uvexa, może jakiś Met, ale z inną całkiem wkładką ( wygodną) miał wyżłobiony w niej pusty kanalik nieprzylegania na wysokości nosa, działał jak wiadro na sznurek w prysznicach obok sauny, czyli natychmiastowa słona powódź błyskawiczna w oczach rytmicznie co jakiś czas... warto patrzeć również pod tym kątem...
-
Draco1987 obserwuje zawartość → [Rower do 3000zł] asfalt 20 las 189 cm 94kg
- Dzisiaj
-
Ja mam kwadratową głowę, szeroką na boki, i mimo raczej "normalnego" rozmiaru 56-57 cm, wszystkie kaski w moim rozmiarze gniotą mnie po bokach, wręcz się nie mieszczą na głowę, są po prostu za wąskie. Przetestowałem sporo i w moim przypadku sprawdzają się kaski Met. Mam: - Met Idolo w rozmiarze XL (60-64 cm) i regulacja spokojnie skręca się do mojego rozmiaru i kask trzyma się idealnie, bez żadnego luzu; - Met Allroad w rozmiarze L (58-61 cm) - j.w. - Met Miles w rozmiarze M/L (58-61 cm) - j.w. Na mtb mam Lazer Chiru w rozmiarze L (58-61 cm), też z powodów jak wyżej. Mimo, że są to raczej budżetowe kaski ale pasują na mój kwadratowy łeb, nie gniotą mnie po bokach, więc je kupuję. Innych już nie szukam
-
Cześć, szukam nowego roweru gravelowego i potrzebuje waszej Opini/Rady. O mnie i jeździe: - wzrost 183 cm - jeżdżę głównie po Kaszubach i na Mazowszu: głównie szuter i leśne drogi (Kaszuby = dużo kamieni), trochę asfaltu, czasem Gassy i mityczna GK - dystanse od 80-200 km i więcej, czasem z płetwą na 2-3 dni. - chcę na tym rowerze zrobić spokojnie następne 15kkm. Budżet: do ~15 000 zł, mogę dołożyć, jeśli coś jest tego warte, ale musi się to mocno bronić. Priorytety: - przede wszystkim wygoda na dłuższych trasach - elektroniczny napęd priorytetem, ale mechanik też będzie ok :-) - ważna dobra serwisowalność (standardowe rozwiązania, bez egzotyki) - zależy mi na schowanych przewodach (czysty kokpit) i estetyce Co sprawdziłem do tej pory: - Specialized Diverge (Future Shock kusi pod dłonie, ale ma zewnętrzne linki - odpada estetycznie i coś czuję, że z serwisem słabo) - Trek Checkpoint - nie umiem rozgryźć tego roweru, z jednej strony fajny ale z drugiej niczym się nie wyróżnia podczas jazdy próbnej - Canyon Grizl (nie podchodzi mi wizualnie) - RAYMON Soreno Ultimate 700 - ale to imo bardziej podchodzi pod wyścigi - Unibike Craton - jak do tej pory najbardziej mi przypadł do gustu, ale dziwna rozmiarówka - przy 56 mogłem się spokojnie położyć do przodu Pytania/Prośby do Was: 1. Co polecacie i dlaczego? 2. Jak wygląda sprawa serwisowania i gwarancji? 3. Czy czekać na nowości z Eurobike? Z góry dzięki za pomoc!
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
chester_jds odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: Draco1987
-
[Rower] cross/trekking do 2k
draxxonpl odpowiedział madridista011 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Mam pytanie, ponieważ sam zastanawiam się nad nad tym modelem (Felt Broam 60), ale mam 178 wzrostu, jestem na pograniczu rozmiarów 54/56... Jak to jest u Ciebie? Jesteś w stanie coś doradzić? -
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
KNKS odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Masz zamontowaną sztycę z offsetem. Gdybyś potrzebował "skrócić" pozycje, możesz zacząć od wymiany sztycy na taka z offsetem zerowym (lub mniejszym). Tak jak pisał kolega @dfq, siodełko minimalnie w dół + wywal 10mm podkładek spod mostka. Fajny rower. -
"Phantom of Vienna" Composed and performed by Peter Bence Izabela Trojanowska - MODRY LEN
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Sansei6 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
sakul odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
@dfq czy to powinno bardziej uruchomić pośladkowe? Bo mam dzisiaj zakwasy jak cholera w czwórkach a tyłek, dwógłowe i łydki nic nie bolą. A chyba jednak też powinny po intenstwnej jeździe? Może siodełko powiniennem też dać do tyłu troche? @KNKS Bianchi Oltre Race + Elite Wheels 50mm -
Zarejestrował się nowy użytkownik: dorjan
-
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
GreyVelo odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Ceny obecnie takie są, dlatego najczęściej kupujemy w zimie lub polujemy na promki. Taśmy raczej o 2-3 mm szersze niż wewnętrzna obręcz. Używam mleka Doc Blue/Stans, u mnie sie sprawdza, nie szukam zamienników. Zawory to według uznania. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
elkaziorro odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Chyba jedyne zboczenie, które jest powszechnie akceptowane w społeczeństwie. A u mnie o jeden most za daleko. -
Tez tak miałem z dwoma Cyclami; porobiły się jakieś mini dziurki, nie do załatania. Reszta jest ok. Widać taka kontrola jakości.
-
Czarna i nie Wide 🙂. To teraz mam zagwozdkę czy zakładać MT511 z tą samą linią czy M6120 z 55 mm... Które mocowanie zębatek jest bardziej, że tak powiem, przyszłościowe? Oczywiście po wymianie suportu żeby nie było.
-
[rower] Trek Slash 7 jak M/L jak nowy 2024
gustavomota odpowiedział gustavomota → na temat → Rowery i ramy rowerowe
Up Możliwa również zamiana za rower szosowy. -
[video] 669 km Rowerem nad Morze w 25h | Policja zatrzymuje nas za gangsterkę rowerową
spidelli odpowiedział nbk → na temat → Relacje z wypraw
Zastanawiam się, jak Ty to robisz Przy średniej 30 km/h to jest ponad 20 godzin netto czyli brutto doba się zbierze? Obiecuję, że puszczę sobie jutro sobie cały filmik, niestety tylko do nasłuchu, bo w drodze do roboty W sobotę miałem plan zrobić 400 km ale pogoda pokrzyżowała mi plany, uciekłem przed burzą i wyszło tylko 350 km, 14 godzin netto. 400 było w zasięgu ale doby na okrągło bym nie wytrzymał, na pewno nie tego dnia -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
siemalysy odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo co to za różnica, czy zmoczy, czy nie zmoczy 😄 -
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
Janisz odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
@GreyVelo z tym zmierzeniem będzie problem bo jestem na wyjeździe i chciałem wszystko zakupić żeby po powrocie zabrać się w weekend za serwis. Dlatego tak dopytuje o to wszystko. Co do opon, przyznaję, że jestem już zmęczony czytaniem i szukaniem złotego grala. Zestaw 29x2,25 Vittoria Barzo XC Race + Vittoria Mezcal XC Race to koszt 485zł Znalazłem zestaw 29x2,25 Wolfpack Super Speed + Race + mleko Trezado za 500zł ...i się zastanawiam co brać 🙃 Przyznam, że nie sądziłem, że opony do roweru mogą tyle kosztować 🤦♂️ Podpowiecie jaką szerokość taśmy pod tubeless powinienem dobrać, bo co czytam to rózne zasady widzę. No i czy po takim czasie wymienić sam wkład zaworu presta czy mam kupić całe nowe zawory? -
dfq obserwuje zawartość → [ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
dfq odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Na mój gust to masz siodełko nieco za wysoko i naciągasz te 4-głowe podczas jazdy młynkiem (na wysokiej kadencji). Spróbuj obniżyć o 0.5cm -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
gnomon odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
ale do widać na takim klocku, jesli jest zapaćkany, przewżnie robi się ciemny, w stronę czarnego.
