Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
KNKS obserwuje zawartość → [Pulsometr] Uszkodzony?
-
U mnie rzadko zdarza się żeby pulsometr wytrzymał 3 sezony.
-
[Hamulce] Pomoc w doborze hamulców do roweru Dh/fr
marcin_ostrów odpowiedział ThWe → na temat → Hamulce rowerowe
Te magury to akurat ze sterowaniem do elektryków. Nie wiem czy można się łatwo tego dodatkowego przewodu pozbyć -
Trochę już osób z ultra i to tego poważnego używa Dury np Viktor Bossoni czy Alex, widzialem przebitki z TBR lub AMR i coraz wiecej osób korzysta. Na pewno nie jest to super sprzęt i głównie broni się baterią. Dla mało wymagających w tej cenie jest to super sprzęt
-
@pecio jeżeli mój egzemplarz był wadliwy to na 100% go nie dostaniesz. Dopiero go wsadziłem do paczkomatu więc nie będzie w centrum rowerowym wcześniej niż jutro
-
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
chudzinki odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Zacytuję sam siebie i odpowiem 🙂 Przyrząd bez blaszek ma 7,6 mm, a z okrągłymi blaszkami 9,2 mm. Scenariusz bardzo pesymistyczny: dobrze zjechane klocki Shimano razem 6 mm zjechana do końca tarcza 1,5 mm odstęp między klockami a tarczą razem 1 mm Razem daje 8,5 mm, a goły przyrząd 7,6 mm. - Dzisiaj
-
@Eathan jednak przyłączam się do eksperymentów 😉. Jutro ta Z- jedyneczka powinna być u mnie. Będę robił doktorata z paskologii. Czytałem recenzje , jednym idealnie pasuje ( z tymi paskami) , jeden miał na szyjce ale żeby paski były w " różnych rozmiarach" to nikt tego nie sygnalizował. Jutro się na własnym " deklu" przekonam.
-
Tak czysto hipotetycznie......jak Garmin w nowym 1060 nie da wersji z " mipem" a Coros wypuściłby nową udaną 😉 generację "Duracza" to mamy spore przetasowanie ( odpływ) ortodoksyjnych " ultrasów " 😁w kierunku C.
-
zekker obserwuje zawartość → [Ocena pozycji] Marin Nicasio 1 58cm
-
IMO nie ma znaczenia, przy przesiadce na zatrzaski pewnie i tak będzie trzeba skorygować pozycję siodła, więc obecne ustawienie nie ma znaczenia. Można spróbować trochę podnieść, co wyprostuje bardziej nogę. Nie wiem czy znajdzie się tutaj specjalista, który będzie w stanie ocenić np. czy zgięcie kręgosłupa jest ok. Generalnie jak jest wygodnie, to raczej jest ok. Pytanie jeszcze po ile godzin na raz jeździsz, jak często. Do godziny wyjdą tylko większe błędy pozycji, dopiero po 4-5h mogą wyjść wszystkie mankamenty. Przy sporadycznej i lekkiej jeździe nie spinałbym się tak o idealną pozycję. Problemy mogą być jak się zacznie za ostro i po prostu przeciąży się mięśnie i stawy, jak się wkręci zacznie faktycznie godzinami jeździć, długotrwale obciążać organizm. Na pewno warto ćwiczyć plecy, rozruszać, rozciągnąć, wzmocnić. Da to lepsze rezultaty niż najdoskonalsze ustawienie roweru, bo da kompleksowy ruch, a nie statyczną pozycję (zwłaszcza przy monotonnej jeździe szosowej).
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
Chociemir odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Jako punkt odniesienia: w polskiej firmie naprawa to koszt od tysiąca zł, do tego dochodzi 700 zł jeśli dostarczy się kompletny rower, a nie samą ramę. Czyli uzasadnienia dla naprawy ramy nie ma. -
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
Garlock odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Właśnie miałem to napisać, ale @itr mnie ubiegł 🙂 Zalej ramę naftą i zostaw na kilka dni. Podstaw coś pod suport, bo nafta pewnie będzie wyciekać. Pod resztą uwag podpisuję się oburącz. Wolnobiegi nie mają nakrętek. Odkręca się je w całości odpowiednim kluczem. Jak jest nakrętka, to być może miast piastę na kasetę. Jak suport i kliny są złomem, to przetnij szlifierką oś żeby odciąć korby, wykręć suport (siłowo) i załóż w to miejsce najzwyklejszym suport kompaktowy np. na kwadrat i pasujące do niego korby. -
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
itr odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Wd 40, nafta, środek na zapieczone śruby wurth, dać trochę czasu, wygrzewanie palnikiem... rama doskonała - do zdobywania umiejętności, każdego dnia trochę do przodu Siła do odkręcania zapieczonych misek czasami wymaga potężnego imadła stołowego i kręci się całą ramą, albo roweru na napompowanych kołach i dużej gaz rury na kluczu. ( przedłużki) -
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
KapitanZbik666 odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Po dogłębnym przeanalizowaniu, kiedy już mojej głowy nie zaprzątało szorowanie każdej pojedynczej śrubki i dokładniej się przyjrzałem ramie dochodzę do wniosku, że to istotnie musi być jakiś piwniczny składak. Jedyna część, która może być od Jaguara to te przednie zębatki - czyli opis roweru w ogłoszeniu był przynajmniej w jakimś ułamku szczery, ale za tę cenę mogło być gorzej, bo przynajmniej przerzutka jest w niezłym stanie po pozbyciu się z niej starego kurzu i wymianie kółek ;v Przebolałbym jeszcze że rama jest od innego modelu, ale dobija mnie jej stan - ucho tylnego koła dogięte na siłę, żeby pomieścić koło o mniejszej szerokości montażowej (bardziej pie*dolnięte kilka razy młotkiem niż dogięte); zmasakrowane nacięcia nakrętki wolnobiegu - nie do odkręcenia bez zrobienia nowych nacięć diaksem; zapieczony suportu, niedające się wybić kliny korby. Do tego naklejka z logiem Romet naklejona krzywo, nigdzie na ramie nie widzę jakiegokolwiek Rometowego oznaczenia poza biciem na przedniej zębatce. Zaczynam się zastanawiać czy jest sens się w to bawić, choć tli się we mnie nadzieja, że da się jeszcze coś wycisnąć z tej ramy :v tylko jakim kosztem? Jakie są szanse, że zepsuję gwint w ramie próbując odkręcić suport na siłę? WD40 powinien dać radę na zastany gwint? -
1040 solar był dobrym wyborem, nie żebym często robił trasy 10h+ ale notorycznie zapominam o ładowaniu i z 1040 to nie boli Coros zrobił potężny skok z oprogramowaniem Dura od dnia premiery ale jeszcze mają sporo do poprawienia. Jak to ogarną to będzie super sprzęt.
-
Mnie też, bardzo ładny i fajny kask. Zastanawiam się, czy przypadkiem ten mój konkretny egzemplarz nie jest źle zrobiony a inny będzie ok. Fotka dla potomnych. Pasek oznaczony jedną strzałką jest za krótki i ciągnie zapięcie do tyłu. przez to pasek pod brodą się wbija w szyję. Pasek oznaczony dwoma strzałkami jest za długi i dynda jak na fotce wcześniej.
-
[Pulsometr] Uszkodzony?
przecietny.kolarz odpowiedział przecietny.kolarz → na temat → Akcesoria rowerowe
Dzięki. Wszystko czyste w środku, więc kupię nowy pas. - Wczoraj
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Sobek82 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Sansei6 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Pewnie, że się pochwalę, tylko Merida Dakar 624 to nie do końca skończony projekt. Zastanawiam się nad kilkoma drobiazgami. Po pierwsze kolor chwytów. W tej chwili są czerwone, a mam również niebieskie, czarne i zielone (khaki) od Bontragera. Mam również chwyty od własnego roweru, tylko uważam je za zbyt grube jak na dziecięcą rączkę. Po drugie kolor i kształt mostka kierownicy. Tutaj również mam wybór pomiędzy czarnym o takim samym kształcie jak w Mattis i mogę zmienić kolor pierścieni redukcyjnych pod mostkiem i pierścieni dystansowych kierownicy. W tej chwili w mostku jest złoty, a mam również czarny i srebrny. W Mattis jest niebieski. W modelu Dakar wymieniłem trochę więcej. Tutaj dałem nową i dźwigniową przerzutkę microSHIFT i nowy łańcuch, bo stary był już wyciągnięty na 0,75mm. Mattis nie wymagał wymiany. Łańcuch był co prawda lekko rdzawy, ale został wyczyszczony i nasmarowany, a miernik pokazuje wyciągnięcie zaledwie na 0,5mm. Najbardziej odchudzającym elementem w modelu Dakar była likwidacja przedniej przerzutki i korby z trzema blatami. Teraz jest jedna zębatka i ma 32 zęby. W oryginale środkowy blat miał 34 zęby, więc rowerek będzie troszkę wolniejszy. Najdroższe elementy to 2 komplety zwijanych opon Shwalbe. Kosztowały tyle co model Dakar. W sobotę przyjedzie wnuczka i trochę sobie pojeździmy. Zobaczę jak zareaguje na zmiany. Więcej zdjęć w jednej wiadomości forum nie przyjmuje, ale to nic straconego więcej pokażę w następnej.
-
No to pupa zbita. Chodziła mi po głowie ta Z1 . 😉
-
[Hamulce] Pomoc w doborze hamulców do roweru Dh/fr
ThWe odpowiedział ThWe → na temat → Hamulce rowerowe
Dzięki za pomoc -
Tak uprząż regulowałem. Jest świetna. Kask można idealnie dopasowac. Paski są tak zszyte, że nie bardzo widzę opcję rozprucia i wsadzenia tam czegoś. Poza tym jednak płacisz i wymagasz a nie kupujesz sobie kasju w wersji DIV. Co ciekawe lewy i prawy pasek (one mają kształt V) nie są symetryczne. Ewidentnie są krzywe względem siebie. Po jednej stronie odstake jak na fotce a po drugie miej (da się przeżyć). Poza tym klamry nie da się wymienić bez prucia pasków. Zddcydowanie przekombinowali z tymi paskami.
-
Tego się spodziewałem . Debil to wymyślił aby zszyć paski na stałe w jednej pozycji. W Genesisie na całe szczęście można to regulować . Nie da się tego rozpruć i wsadzić rozdzielacza z jakiegoś starego wycofanego kasku ? Zrób foto tego newralgicznego miejsca w zbliżeniu,. PS. Uprząż jest regulowana masz w środku "suwak" . Spróbuj poustawiać go.
-
sznib obserwuje zawartość → [Hamulce] Pomoc w doborze hamulców do roweru Dh/fr
-
[Hamulce] Pomoc w doborze hamulców do roweru Dh/fr
sznib odpowiedział ThWe → na temat → Hamulce rowerowe
Magury MT5ki sobie weź za 615zł https://allegro.pl/produkt/hamulce-tarczowe-magura-mt5e-higo-closer-4-tloki-900m2000-mm-e-bike-zestaw-dbf9bd3b-9fe9-4819-924e-4e12ed0f175a?offerId=18576724977&reco_id=b0ad70ae-7005-11f1-8414-aece8e10f2c8&sid=1147bbb04b955b96a226cab2e664258d9124ef0862320b2d7366fdd6604cf017 To chyba najtańsza sensowna opcja dedykowana do zjazdów. -
Dobra kas doszedł. Przymiarki były i odsyłam, ale od początku. Rozmiar L czyli 58-61 Szerokość wewnętrzna w najszerszym miejscu: 17,7 cm Szerokość zewnętrzna w najszerszym miejscu: 22 cm Długość wew: 23 cm Długość zew: 29 cm Kask jest bardzo fajny. Poniżej luźne obserwacje z 30 minutowe przymiarki: jestem w dolnym rozmiarze. Skręcony na maksa siedzi idealnie. Po włożeniu czapeczki nie skręcam na maksa. Czyli zakup mniejszego może generować problem z czapką pod i braknie miejsca, siedzi idealnie na mojej kwadratowej głowie, nic nie gniecie, fason mi pasuje, wykonanie bardzo fajne, gąbki super. A teraz o powodach odesłania. Paski to jest nieśmieszny żart i pomyłka. Nie mają regulacji (poza długością pod brodą) - da się bez tego przeżyć. Ale one są krzywe. Chodzi o te boki w wychodzące ze skorupy i przechodzące w pasek pod szyją Po zapięciu pasek pod brodą wrzyna mi się w gardło bo boczne tylne paski całość ciągną do tyłu. Jak puszcze paski w dół to układają się tak jakbym miał je zapinać bardziej na tyle niż z przodu. Przedni pasek boczny odstaje jak na fotce. Nie da się z tym nic zrobić. Do tego zapinanie tej klamerki jest takie sobie. Na 4 próby 3 razy trafiłem tylko połową klamerki. Poza tym raz sobie przyciąłem skórę Nie wiem, czy te paski to błąd tej konkretnej sztuki, czy błąd projektowy ale dla jest to nie do przyjęcia. Dlatego jutro rano odsyłam do sklepu i szukam dalej.
-
@dorjan oby na świecie było więcej tak pozytywnie zakręconych DZIADKÓW . 👍 Ta Meridka złożona ze smakiem . Wnuczka na pewno załapie bakcyla rowerozy .
