Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
wr81 odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dzisiaj przyszło kilka rzeczy ale najciekawsze chyba te: DT karbonowe 27.2 i 30.9 oraz Manitou Jack (czyli Bike Yoke Divine Rascal/SL) 30.9 skok 80mm - to ostatnie b. krótkie i dość lekkie - będzie do upgradu Gianta Talona gdy przejmie go młodszy syn w przyszłym roku. -
ChupaCyps obserwuje zawartość → [5000-5500] Rower uniwersalny
-
Cześć! Po latach przerwy chcę wrócić do zajawki jaką jest jazda na rowerze ale potrzebuję do tego celu zakupić nowy rower. Niestety, mam całkowicie zerowe pojęcie jak dobrać odpowiedni sprzęt. Moim celem, jest wystartowanie w Iron Man więc planuję robić dość długie trasy, w większości po ścieżkach rowerowych / ulicach ale możliwe że czasem będę musiał przejechać jakąś ścieżką przez las, po bruku czy po żwirze. Jestem dość sporym chłopem, mam 188cm wzrostu i blisko 90kg wagi, nie wiem czy to ma duży wpływ na dobór odpowiedniego roweru ale na pewno nie może być zbyt delikatny. Na pewno poza budżetem planuje też zakup pedałów i butów SPD . Podsumowując, zależy mi na rowerze którym będzie szybki na szosie ale nie będzie zbyt delikatny. Pozdrawiam
-
KrissDeValnor obserwuje zawartość → [kask] problem z doboru kasku
-
[kask] problem z doboru kasku
KrissDeValnor odpowiedział Eathan → na temat → Ochrona, dodatki, akcesoria
Do potu to są bandany, albo opaski... Co do kasku, to od niedawna mam Giro Artex, i jest OK jeśli chodzi o wygodę, ale mój łeb to raczej jajo Brak siateczki, a daszek trzyma się na zakładkę - nie jest wpinany, ale jeszcze nie odpadł -
Zarejestrował się nowy użytkownik: ChupaCyps
- Dzisiaj
-
[Powitania] Do nowych forumowiczów cz.3
dorjan odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Dzień dobry. Mam na imię Janek i jestem już dziadkiem. Rowerem jeździłem i nadal jeżdżę odkąd pamiętam, a teraz kupiłem już kolejny rower dla wnuczki. Niewiele wiedziałem o dziecięcych rowerach, więc pierwszym był Trek Precaliber o kołach 16", ale już z niego wyrosła, a ja nabrałem "doświadczenia" w dziecięcych rozmiarach. Czytam ForumRowerowe.org i wiem już więcej, choć nie ze wszystkim "mądrościami" się zgadzam. Przyszedł czas na rejestrację i może podzielę się moimi wątpliwościami. Jestem z Podlasia, ale bardziej to pogranicze z Warmińsko-Mazurskim. -
W kasku Uvex ( mniej pięknym niż powyżej) najważniejsze dla mnie - taśma czołowa czyli jest frote na całym obwodzie przylgi czoła, które daje względną kontrolę nad kranem dostawczym potu. Kupiony na wyprawie kask zastępczy (po kradzieży) z daleka jak klon Uvexa, może jakiś Met, ale z inną całkiem wkładką ( wygodną) miał wyżłobiony w niej pusty kanalik nieprzylegania na wysokości nosa, działał jak wiadro na sznurek w prysznicach obok sauny, czyli natychmiastowa słona powódź błyskawiczna w oczach rytmicznie co jakiś czas... warto patrzeć również pod tym kątem...
-
Draco1987 obserwuje zawartość → [Rower do 3000zł] asfalt 20 las 189 cm 94kg
-
Ja mam kwadratową głowę, szeroką na boki, i mimo raczej "normalnego" rozmiaru 56-57 cm, wszystkie kaski w moim rozmiarze gniotą mnie po bokach, wręcz się nie mieszczą na głowę, są po prostu za wąskie. Przetestowałem sporo i w moim przypadku sprawdzają się kaski Met. Mam: - Met Idolo w rozmiarze XL (60-64 cm) i regulacja spokojnie skręca się do mojego rozmiaru i kask trzyma się idealnie, bez żadnego luzu; - Met Allroad w rozmiarze L (58-61 cm) - j.w. - Met Miles w rozmiarze M/L (58-61 cm) - j.w. Na mtb mam Lazer Chiru w rozmiarze L (58-61 cm), też z powodów jak wyżej. Mimo, że są to raczej budżetowe kaski ale pasują na mój kwadratowy łeb, nie gniotą mnie po bokach, więc je kupuję. Innych już nie szukam
-
Cześć, szukam nowego roweru gravelowego i potrzebuje waszej Opini/Rady. O mnie i jeździe: - wzrost 183 cm - jeżdżę głównie po Kaszubach i na Mazowszu: głównie szuter i leśne drogi (Kaszuby = dużo kamieni), trochę asfaltu, czasem Gassy i mityczna GK - dystanse od 80-200 km i więcej, czasem z płetwą na 2-3 dni. - chcę na tym rowerze zrobić spokojnie następne 15kkm. Budżet: do ~15 000 zł, mogę dołożyć, jeśli coś jest tego warte, ale musi się to mocno bronić. Priorytety: - przede wszystkim wygoda na dłuższych trasach - elektroniczny napęd priorytetem, ale mechanik też będzie ok :-) - ważna dobra serwisowalność (standardowe rozwiązania, bez egzotyki) - zależy mi na schowanych przewodach (czysty kokpit) i estetyce Co sprawdziłem do tej pory: - Specialized Diverge (Future Shock kusi pod dłonie, ale ma zewnętrzne linki - odpada estetycznie i coś czuję, że z serwisem słabo) - Trek Checkpoint - nie umiem rozgryźć tego roweru, z jednej strony fajny ale z drugiej niczym się nie wyróżnia podczas jazdy próbnej - Canyon Grizl (nie podchodzi mi wizualnie) - RAYMON Soreno Ultimate 700 - ale to imo bardziej podchodzi pod wyścigi - Unibike Craton - jak do tej pory najbardziej mi przypadł do gustu, ale dziwna rozmiarówka - przy 56 mogłem się spokojnie położyć do przodu Pytania/Prośby do Was: 1. Co polecacie i dlaczego? 2. Jak wygląda sprawa serwisowania i gwarancji? 3. Czy czekać na nowości z Eurobike? Z góry dzięki za pomoc!
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
chester_jds odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: Draco1987
-
[Rower] cross/trekking do 2k
draxxonpl odpowiedział madridista011 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Mam pytanie, ponieważ sam zastanawiam się nad nad tym modelem (Felt Broam 60), ale mam 178 wzrostu, jestem na pograniczu rozmiarów 54/56... Jak to jest u Ciebie? Jesteś w stanie coś doradzić? -
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
KNKS odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
Masz zamontowaną sztycę z offsetem. Gdybyś potrzebował "skrócić" pozycje, możesz zacząć od wymiany sztycy na taka z offsetem zerowym (lub mniejszym). Tak jak pisał kolega @dfq, siodełko minimalnie w dół + wywal 10mm podkładek spod mostka. Fajny rower. -
"Phantom of Vienna" Composed and performed by Peter Bence Izabela Trojanowska - MODRY LEN
-
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
Sansei6 odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
sakul odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
@dfq czy to powinno bardziej uruchomić pośladkowe? Bo mam dzisiaj zakwasy jak cholera w czwórkach a tyłek, dwógłowe i łydki nic nie bolą. A chyba jednak też powinny po intenstwnej jeździe? Może siodełko powiniennem też dać do tyłu troche? @KNKS Bianchi Oltre Race + Elite Wheels 50mm -
Zarejestrował się nowy użytkownik: dorjan
-
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
GreyVelo odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
Ceny obecnie takie są, dlatego najczęściej kupujemy w zimie lub polujemy na promki. Taśmy raczej o 2-3 mm szersze niż wewnętrzna obręcz. Używam mleka Doc Blue/Stans, u mnie sie sprawdza, nie szukam zamienników. Zawory to według uznania. -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
elkaziorro odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Chyba jedyne zboczenie, które jest powszechnie akceptowane w społeczeństwie. A u mnie o jeden most za daleko. -
Tez tak miałem z dwoma Cyclami; porobiły się jakieś mini dziurki, nie do załatania. Reszta jest ok. Widać taka kontrola jakości.
-
Czarna i nie Wide 🙂. To teraz mam zagwozdkę czy zakładać MT511 z tą samą linią czy M6120 z 55 mm... Które mocowanie zębatek jest bardziej, że tak powiem, przyszłościowe? Oczywiście po wymianie suportu żeby nie było.
-
[rower] Trek Slash 7 jak M/L jak nowy 2024
gustavomota odpowiedział gustavomota → na temat → Rowery i ramy rowerowe
Up Możliwa również zamiana za rower szosowy. -
[video] 669 km Rowerem nad Morze w 25h | Policja zatrzymuje nas za gangsterkę rowerową
spidelli odpowiedział nbk → na temat → Relacje z wypraw
Zastanawiam się, jak Ty to robisz Przy średniej 30 km/h to jest ponad 20 godzin netto czyli brutto doba się zbierze? Obiecuję, że puszczę sobie jutro sobie cały filmik, niestety tylko do nasłuchu, bo w drodze do roboty W sobotę miałem plan zrobić 400 km ale pogoda pokrzyżowała mi plany, uciekłem przed burzą i wyszło tylko 350 km, 14 godzin netto. 400 było w zasięgu ale doby na okrągło bym nie wytrzymał, na pewno nie tego dnia -
[Zdjęcia] Codziennie Jedno Zdjęcie
siemalysy odpowiedział klon → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Bo co to za różnica, czy zmoczy, czy nie zmoczy 😄 -
[Renowacja] Trek Procaliber 8 2018 - full serwis
Janisz odpowiedział Janisz → na temat → Renowacje rowerów i części rowerowych
@GreyVelo z tym zmierzeniem będzie problem bo jestem na wyjeździe i chciałem wszystko zakupić żeby po powrocie zabrać się w weekend za serwis. Dlatego tak dopytuje o to wszystko. Co do opon, przyznaję, że jestem już zmęczony czytaniem i szukaniem złotego grala. Zestaw 29x2,25 Vittoria Barzo XC Race + Vittoria Mezcal XC Race to koszt 485zł Znalazłem zestaw 29x2,25 Wolfpack Super Speed + Race + mleko Trezado za 500zł ...i się zastanawiam co brać 🙃 Przyznam, że nie sądziłem, że opony do roweru mogą tyle kosztować 🤦♂️ Podpowiecie jaką szerokość taśmy pod tubeless powinienem dobrać, bo co czytam to rózne zasady widzę. No i czy po takim czasie wymienić sam wkład zaworu presta czy mam kupić całe nowe zawory?
