Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
sakul obserwuje zawartość → [ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
-
Cześć, jest to mój pierwszy post więc witam wszystkich! Mam prośbę o ocenę pozycji na rowrze. Po dłuższej jeździe w tempie (90min) łapią mnie skurcze w mieśniach czworogłowch. Wzrost 184, waga 81. Wiem, że najlepiej wybrać się na profesjonalny bikefitting ale może jakieś drobne zmiany, które zasugerujecie, pomogą (zdjęcia są z zawodów, podciągałem jakość AI, bo screeny z filmiku były kiepskiej jakości)
-
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
detch odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Rany boskie, jak ja nie znoszę tego elityzmu i wylewającej się wyższości na forach internetowych. Szczerze mówiąc mam wrażenie, że popełniłem jakieś wykroczenie realnie dzieląc się luźnym pomysłem i prosząc o podzielenie się opinią. Nie jestem oburzony, że "się nie da" - jestem oburzony tonem, ironią, podśmiechujkami i nic niewnoszącymi przytykami. I po co ten sarkazm? Konwersja na tarcze trochę problematyczna, bo wala mi się MTB Scotta ale w rozmiarze M na 26 calach i chcę ukraść z niego jak najwięcej gratów. Bo wyglądam na nim tak: Z tą różnicą, że koła nie mają piast pod tarcze... Może w sumie kupić przynajmniej przednie koło... do pomyślenia. Ale napęd, tarcze, zaciski mostek są git. Jedno i drugie - naoglądałem się filmików na YT z konwersji retro rowerów i chciałem spróbować czegoś podobnego. No i chciałem sprawdzić jak chińskie rączki potrafią zaplatać carbon. Dziękuję, że się podzieliłeś ze mną tą opinią. Wiele się dzięki Tobie nauczyłem. napisał po zostawieniu dwóch mało wnoszących komentarzy. https://teksty.jeja.pl/742,pasta-internetowi-hobbysci.html szczególnie cytat: PANOWIE CORAZ WIĘCEJ AMATORÓW SIĘ PCHA DO ZABAWY HEHE @przecietny.kolarz, @zekker Wam cieplutko dziękuję za konstruktywną dyskusję ❤️ Tak jak pisałem - mam różne graty z innych rowerów, znalazłbym coś za grosze na OLX czy alibabie. Bardziej dla satysfakcji z dłubania niż faktycznie posiadania dobrego roweru. -
Eathan obserwuje zawartość → [kask] problem z doboru kasku
-
Kolejny sezon jeżdżę w kasku Bontrager Velocis MIPS. W poprzednich sezonach było ok, ale w tym pojawił się problem. Kask zaczął mnie gnieść (z lewej strony jakieś 8 cm od środka głowy i tyle samo od skroni). Sprawdziłem wszystko i nic się nie podwinęło, nic się nie zmieniło, etc. Po prostu gniecie. W związku z tym szukam kasku, który spełni następujące wymagania: raczej smukły i zgrabny - coś jak ABUS Airbrakeer, maksymalna wentylacja - to priorytet! fajnie jak będzie miał MIPS, ale nie upieram się, zapięcie magnetyczne byłoby super. Mierzyłem: ABUS Airbrakeer 2.0 - wypada największy dostępny rozmiar. Kask nie dolega na całej powierzchni głowy, przy pomiarach mam wrażenie, że opiera się na bokach - ok 8 cm w prawo i lewo od osi głowy. Jakbym miał kwadratową głowę UVEX Surge Aero Mips - niby w całości ładnie przylega do głowy, wygląda zgrabnie, ma fajnego minimalistycznego MIPSA - ale gniecie z boków, MET Trenta 3K Carbon MIPS AIR - znowu wypada największy możliwy, niby nie gniecie, ale jest luźny. Skręcenie opaski zaciskowej ma maksa zostawia lux. W przypadku mniejszego rozmiaru gniecie a opaska zaciskowa jest rozkręcona na maksa. Poza tym kas nie przylega do głowy na całej powierzchni. W górnej części między kaskiem a głową jest luz na grubość palca wskazującego, RUDY PROJECT Egos - ten był ok, ale wydawał się dość duży i pieczarowaty, Możliwości przymierzenia raczej dobiegły końca. W okolicznych sklepach są głównie budżetowe kaski. W związku z tym będę zamawiać przez internet ale szczerze nie wiem jakie modele będą spełniać założenia powyżej. Na krótkie liście do sprawdzenia mam: RUDY PROJECT Rebel - ale nie wiem, czy nie będzie to pieczarka jak model EGOS. Może ktoś z forumowiczów również ma kwadratową głowę i borykał się z doborem kasku a jego walka skończyła się sukcesem i coś sensownego może polecić?
-
Zarejestrował się nowy użytkownik: sakul
-
A ktoś jest w stanie potwierdzić moje rozumowanie odnośnie linii łańcucha w korbie https://www.sram.com/en/service/models/fc-nx-1-c1 ? Jeżeli zamontowana jest zębatka 3 mm to linia jest 55 mm?
-
[pogadajmy] czyli co dziś robiłeś rowerowego - reaktywacja cz. 18
Talrand odpowiedział Odi → na temat → NIERowerowe forum na max!
@Wojcio I które miejsce miałeś na Polskim Unboundzie? -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
bastard83 odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Też mam ten sam problem ale nic ni znalazłem. Próbowałem dobrać jakieś obejmy ale niestety przekrój jest bardziej kwadratowy niż okrągły. Może ktoś kto ma drukarkę 3D mógłby nas poratować. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
bashey_pl odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Czyli skopane na poziomie wysyłania towaru z magazynu. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
gnomon odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Absolutnie, jak klocek żywiczy wciągnie oleju, to nasiąka nim jak gąbka... jesli oleju było odrobinka, to klocki są może do uratowania, ale trzeba je wyjąc i przytrzec np o kostkę brukową (te historie z papierem ściernym są dobre, ale po co :P) ...ale jeśli ojelu było dużo, lub długo na nie działał - np były zalane i czekały na doczyszczenie dłuższa chwilę - to już można się z nimi pakować w stronę śmietnika. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
KNKS odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
... i potem obserwujemy dyletantów którzy korzystają z "baranka" jedynie w chwycie poprzecznym, nie wiedząc o tym że prawidłowy chwyt, to ten "na łapach". - Dzisiaj
-
Przecietny obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
Przecietny odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Problemy z piszczącymi klockami żywicznymi można rozwiązać tak: najpierw papier ścierny ok 120 ułozony na płaskim stole, oczyścić czy też zetrzeć wierzchnią warstwę klocka trąc nim ruchami okrężnymi, potem przeczyścić go alkoholem izopropylowym który szybko odparowuje można zrobić to dwa razy a na końcu tarczę bardzo dokładnie wyczyścić acetonem tak by żaden ślad nie został na szmatce. Jesli to zeszklone klocki to zadziała, jeśli zatłuszczone żywiczne to nie wiem ale warto spróbować. -
Seb obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
Seb odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Miałem ten problem w swoim MTB, dotknięcie klamki powodowało bardzo głośne skrzypienie hamulców nie do zniesienia. Kiedyś najprawdopodobniej klocki dostały jakiegoś smaru i wsiąknęło w całe klocki, niestety nic nie pomogło, ani ścieranie klocka ani odtłuszczanie ani wypalanie nad ogniem Wymieniłem klocki na nowe i problem zniknął. -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
chester_jds odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Mam ten objaw w koniu roboczym w tylnym hamulcu.. Dokładnie ostatni metr hamowania i wycie osła z dynamiką startującego samolotu. Ale u mnie to 100% niechlujne gmeranie w okolicach tylnej piasty, coś tam czyściłem i maznąłem tłustą szmatą po tarczy, poszło potem na klocki i jest jak jest. -
sznib obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
sznib odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
W miastach też zdarzają się długie i strome zjazdy. Zaliczenie takiego po założeniu nowych klocków przed ich dotarciem, nieumiejętnie jeszcze hamując to i można zeszklić. Co do wycia przy końcu hamowania; miałem to na wiosnę. Robiłem wszystko, odłuszczanie klocków i tarcz, wypalanie klocków itd. Nic nie pomagało. I w sumie przeszło z czasem samo z siebie. Hamowanie było bez zarzutu, tylko dźwięk wkurzający. -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
pecio odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Dla mnie jest to próba podcierania pupki szkłem. A bo mam za symboliczną kwotę do kupienia ........ nie wyjdzie z tego rower szosowy to zrobimy DH. Dany rower /rama od samego początku jest projektowana pod określony styl jazdy. Robienie potem na siłę "ulepa" pod auspicjami "a bo było za grosze" ............zostawię bez komentarza . -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
Chociemir odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Próba przerabiania tego roweru na "roadbike/gravel" to -oględnie rzecz ujmując- bardzo wysoki poziom absurdu -
[Rower] Konwersja 2011 Specialized Crossroads Elite pod roadbike/gravel
zekker odpowiedział detch → na temat → Rowery/ramy
Zależy co rozumiesz przez proporcjonalnie. Podsiodłowa rośnie najmocniej, górna i główka o wiele mniej. Ten model ale z 2017: S podsiodłowa 385, górna 604, główka 165 XL odpowiednio: 540, 645, 225 Czyli przyrost o 15,5cm, 4,1cm, 6cm (imo ekstremalnie dużo). W innych tematach ktoś tłukł, że pod baranka rama musi być dłuższa Z jednej strony baranek dokłada, z drugiej odejmuje. W tego typu rowerach kierownice ile mają? Pewnie coś koło 650mm. Standardowe baranki kończą się na 460mm i są uważane za szerokie. Masz różnicę około 20cm, dłonie będą po 10cm bliżej mostka, co daje już trochę zapasu na wyciągniecie. Można dać krótszy mostek, który ma 95mm (opierając się na modelu 2017) i dać np. 75mm. Poszukać kierownicy z mniejszym zasięgiem. -
[zfor] Zbędna Fotografia Około Rowerowa
akkwlsk odpowiedział Sobek82 → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
- 1 430 odpowiedzi
-
- 3
-
-
-
- rower
- fotografia
-
(i 9 więcej)
Oznaczone tagami:
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
KNKS odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
@zekker Co trzeba zrobic żeby zeszklić klocki w rowerze miejskim ? -
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
przecietny.kolarz odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
@zekker a jakie masz tarcze? W tanich tarczach jest to znany problem, bo klocek się ślizga zamiast ścierać. Przy tarczach Ultegra nie powinno być tego problemu. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
gnomon odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
A gdzie się klika żeby takie coś zgłosić ? Przy tej transakcji nie widzę opcji pt "zgłoś problem". Jakaś to jest chińska lipa EDIT: To są jakieś jaja...klikam w centrum pomocy, zaznaczam zwrot pieniędzy, myślałem że na twarz wyskoczy jakiś formularz zwrotu, a oni w 5sec zwracają kasę. Ciekawi mnie o co tu chodzi Słabe jest to że dla każego przedmiotu trzeba to robić oddzielnie, ale zwrócili z automatu co do grosza 😆 Ciekawi mnie też czy to nie jakaś systemowa lipa dla pewnego okresu zamowień z ALI , bo widzę, że już wczesniej w tym roku brałem 2x packzomat inpost i dojechało...a teraz 2x ten sam numer....Paczka Inpost jedzie do Poczty Polskiej.... ja nic w ustawieniach mojego konta nie zmieniałem. No i z jakiegoś powodu zwracają kase dośc szybko na gębe, mimo że paczka figuruje jako dostarczona 😆 Może sie połapali. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
bashey_pl odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
No to jak wybrałeś InPost to pisz reklamację na Ali, że nie tym przewoźnikiem wysłali co wybrałeś. Opisz, że paczka nie dotarła, pokaż tracking i niech kasę oddają. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
gnomon odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ale opłaty mają wejść od 1lipca. Jesli do tego dnia paczka wjedize na teren polski, to nie ma potrzeby. Właśnie dziwne że od początku mam numer paczki odpowiedni dla poczty Polskiej a nie dla inpostu. Pierwszy raz widzę coś takiego. -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Veext odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
To chyba w związku z nowym prawem UE w związku z przesyłkami poniżej 150€, każda będzie tak oclona, nawet ta za przysłowiowy grosz… +3€ do każdej rzeczy w przesyłce -
zekker obserwuje zawartość → [Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
-
[Hamulce] Strasznie drące się na ostatnich 2 metrach hamowania
zekker odpowiedział D1ckSteele → na temat → Shimano
Jak są zeszklone to koniecznie. Przy myciu nie popatrzyłeś jaki jest ich stan? Mam podobny efekt z tyłu w mieszczuchu. Przy końcu hamowania lub jak pomagam sobie hamulcem stawiając rower z pionu do poziomu, to wyją. Mogę je przecierać papierem, to jest spokój na góra tydzień. Mogę podgrzać, przetrzeć na zjeździe, to spokój do końca dnia. O dziwo na mokro działają lepiej. Niestety co by nie robić, to problem wraca i klocki są zeszklone (tarcza pewnie też). Pewnie można by jeszcze spróbować porządnie przetrzeć tarczę z obu stron ale jak pomyślę ile z tym roboty, to się odechciewa (niestety papier na gąbce nie mieści się od strony szprych, a te co mam na arkuszach nie dają rady). -
[Aliexpress] Sprawdzone zakupy
Dokumosa odpowiedział milosh → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Mi ostatnio poczta wystawia zaproszenia po odbiór, na miejscu okazuje się, że muszę zapłacić 11,50 za odprawę celną. Nawet jesli przesyłka zawiera coś za 50zł.
