Cała aktywność
Kanał aktualizowany automatycznie
- Z ostatniej godziny
-
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
marvelo odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Zdarzały się konstrukcje ram, gdzie część rurek była lutowana w mufach, a część na styk (fillet brazing). Choć takie łączenie trochę inaczej wygląda, jest bardziej "rozlane" niż spaw. Fillet Brazed Frame | antbikemike - Dzisiaj
-
[Kompatybilność napędów] Temat do dyskusji, zadawania pytań, etc.
Baki91 odpowiedział Puklus → na temat → Napęd rowerowy
Witam serdecznie mam pytanie jeżeli mam grupę 2x10 38 28 I kaseta 11-42 I przednia przerzutka fd-m6025-h 10T chce przejść na 2x11 zależy mi na manetce xt m8000 to muszę wymienić wszystkie konponenty czy wystarczy jak zmienię kasetę manetke przerzutke tylna I łańcuch na 11 rzedowe a korbę manetke I przednią przezutke zostawię jest taka możliwość i jak to będzie działać czy robiliście taką rzecz pozdrawiam serdecznie -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
chudzinki odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Chyba Cię wprowadziłem w błąd, a wydawało mi się, że sporo tego... Sorrki! https://www.forumrowerowe.org/search/?q=felt&quick=1&updated_after=any&sortby=relevancy Oj nie, gravele to nie moja bajka. Podstawy znam, ale nie będę nic polecał. -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
empathic29 odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Jest aż taka duża różnica między tym GRX i hydraulicznymi hamulcami? Pytam, bo nie mam pojęcia. Z tego co wiem ten Felt ma karbonowy widelec, a tutaj jest aluminium, ale nie wiem czy to coś zmienia również. -
dorjan obserwuje zawartość → [Odchudzenie] Merida Matts J.24
-
Wow!!! Nie spodziewałem się takiej aktywności. Dziękuję. Niewiele zostało oryginalnego osprzętu na tych rowerach, ale niczego nie żałuję. Moja wnuczka ma dopiero 122cm wzrostu i powinienem sprawić jej rower na kołach 20", ale szybko wyrosła z roweru 16", więc zdecydowałem się na większy. Myślę, że posłuży jej co najmniej 4 lata. Koszty modernizacji nie są akurat ważne. Sam zakup rowerków używanych okazał się operacją łatwą i bardzo tanią. Zdradzę ceny zakupu. Pierwszym był Merida Dakar. To taki model katalogowy z 2014r. Znalazłem ofertę na OLX, ale w Warszawie i właściciel jako zapalony wędkarz wybrał się na ryby na Mazury, więc przywiózł go na miejsce w cenie 400PLN. Drugi rowerek stał kilka lat w w piwnicy i również warszawskiej. Oferta opisywała zardzewiałe elementy (łańcuch, wolnobieg, kierownica, korby) i sugerowała poważny serwis. To Merida Matss J.24 z rocznika katalogowego 2019 za symboliczną kwotę 200zł i własnym odbiorem. Miałem szczęście i pracującego zięcia obok miejsca garażowania roweru. Właścicielka zadowolona z pozbycia się zabierającego miejsce grata, dołożyła jeszcze piszczącą maskotkę na kierownicę w postaci gumowej kaczki z odpinanym kaskiem. Na wyposażeniu była oczywiście stopka i waży dokładnie 192g. Jest aluminiowa i naprawdę solidna. Zostaje w Meridzie na stałe. Zwracacie uwagę na pedały. Zostały wymienione na lekkie plastykowe i jedna para w modelu Dakar waży 190g, a w Matts 170g. Oryginalne w obydwu modelach były typowe plastyki z blaszaną obwiednią i wagą 390g para.
-
[ocena pozycji na rowerze] Pozycja na rowrze szosowym
szajbna odpowiedział sakul → na temat → Problemy zdrowotne
2k rocznie to dość mało, za mało żeby to były realnie jazdy treningowe, więc może to za duże "tempo" było dla Ciebie albo zwyczajnie błąd odżywiania/nawadniania. Dawno temu jak miałem takie epizody to było to spowodowane właśnie brakiem odpowiedniego nawodnienia. -
[Amortyzator tył] Dartmoor Thunderbird - dobór dampera
Pawel198808 odpowiedział Pawel198808 → na temat → Rock Shox
Witam, Dziękuję za sugestię, napisałem już do Dartmoor przez formularz na stronie internetowej, ale żadne potwierdzenie na maila nie przyszło, więc nie wiem, czy wiadomość została wysłana. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
przecietny.kolarz odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Właśnie rzuciło mi się w oczy, że czytałem że Sava to niemiecka firma, a tu odpisuje jakiś Jan Zdenek Nie pojmuję o co chodzi, że zdecydowali się naprawiać tę ramę. Nie ma w tym absolutnie sensu. Taki rower trzeba rozebrać, wysłać ramę do naprawy, złożyć ponownie. Jaka firma ma czas na takie rzeczy? Gdyby to jeszcze była jakaś topowa rama za grube pieniądze, ale nie coś takiego. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Z Niemcami to oni nie mają nic wspólnego, wysyłają rowery z Czech, a sprowadzają je z Chin. Ale serio jeszcze nigdy nie spotkałem się z takim olewaniem klienta podczas reklamacji. Nie wiem co oni zrobili z tym rowerem, ale fakt że nie odpisują, manipulują i nie chcą wysłać zdjęć rzekomo naprawionego roweru to absolutny red flag. Niestety sprawa musi się rozbić o Europejskie Centrum Konsumenckie, bo UOKIK może pomóc tylko w przypadku firm zarejestrowanych w Polsce. -
keltu obserwuje zawartość → [Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
keltu odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nieco ponad budżet bo 3499 zł. ale masz GRX'a + hydraulikę więc zdecydowanie warto dopłacić: https://www.greenbike.pl/rower-gravel-goetze-onyx-pro-shimano-grx-2x10-w-100-gotowy-do-jazdy-gratis-p-10250.html https://szybkierowery.pl/produkt/sprint-whisper-elite-gravel-shimano-grx-1x11-nowy-black/ Budżetowo: https://www.bikeatelier.pl/gravel/3958-rower-mbike-grv-100.html 1000 taniej jak Felt i masz Sorę zamiast Clarisa, z tym że alu widelec. -
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
empathic29 odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Trzeba próbować nowych rzeczy, chciałbym spróbować jak to jest Co do problemów technicznych to nie jestem ich świadom, to coś poważnego? @chudzinki może polecasz coś innego? -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
KSikorski odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Najlepsze z tą Savą jest manipulowanie informacją o pochodzeniu. Piszą "SAVA pochodzi z Niemiec", dane kontaktowe są na spółkę zarejestrowaną w Czechach, a fabryka i centrum projektowe w... Huizhou. -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
TomekGromol odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Niestety ja strasznie żałuję, że chciałem kupić tańszy karbonowy rower i gdybym mógł odzyskać pieniądze to na pewno dołożyłbym kilka tysięcy i kupił jakąś normalną markę w polskim sklepie. Zobaczcie w ogóle jak wygląda konwersacja z nimi, bo dziś o dziwo odpisali. Pytam dlaczego nie odpisują na wiadomości i kiedy dostanę zdjęcia potwierdzające, że wszystko zostało naprawione (bo podobno rower jest naprawiony), na co odpowiadają "Wczoraj uzgodniliśmy wszystko przez telefon"... Ewidentnie nie chcą żeby cokolwiek było na piśmie, bo uzgadnialiśmy że mają mi wysłać zdjęcia XD W sobotę minie 30 dni odkąd rower został do nich dostarczony (nie obchodzi mnie że w międzyczasie go zgubili, to nie mój problem) a do teraz nie dostałem żadnej informacji na piśmie, że cokolwiek z rowerem zrobili ani jaka jest w ogóle decyzja, no kabaret. -
Przecietny obserwuje zawartość → [Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
Przecietny odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
to też ale i jakość karbonu od uznanych producentów jest lepsza -
chudzinki obserwuje zawartość → [Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
-
[Do 3000zł] Rower na szosę i leśne ścieżki
chudzinki odpowiedział empathic29 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Nie wiem czy to przez ogromną popularność tych rowerów, ale ostatnio było sporo tematów o jakiś problemach technicznych związanych z tą marką. A jesteś gotowy na baranka? -
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
pecio odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
@KSikorski dokładnie. -
Hej. Szukam roweru do 3000 zł. Jeździłem dotychczas głównie po szosie, ale zdarzyło się także odwiedzić leśne ścieżki. Zaznaczam, że jestem raczej amatorem, nie znam się na rowerach. Poczytałem trochę w internecie i gravel wydaje się dobrym wyborem. Sporo osób polecało Felt Broam 60 w kategorii do 3000zł. Co sądzicie, czy to dobry rower, a może macie jakieś inne pozycje? Oczywiście rozumiem, że w tym przedziale cenowym nie zdziałamy cudów. Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i za pomoc, pozdrawiam!
-
[~9000] Rower szosowy
koro odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Muszę przyznać że ten Corratec za 10 799 wygląda więcej niż rozsądnie. Nowa elektroniczna 105, karbonowa sztyca... ewentualnie kiera do wymiany i mam kompletny rower pasujący do moich oczekiwań. Widzę, że koła Ursus wsadzone do niego mają bębenek Campy a nie Shimano, to coś zmienia w eksploatacji? Do tej pory spotkałem się z Shimano/SRAM. Z tego co kojarzę sama marka ma sporą historię, ale ostatnie lata chyba chudsze? Przynajmniej u nas, nie wiem jak za granicą. W pro peletonie ich nie widać, więc nie płaci się dodatkowo za znaczek Jest dostępny stacjonarnie, więc przejadę się w weekend i przymierze. Sensę mam na szczękach, więc tarcze też będą dla mnie nowością. Ich serwis jest dużo bardziej wymagający? I jak z tymi zintegrowanymi kablami, ogarnięty serwis poradzi sobie bez problemu? -
Zarejestrował się nowy użytkownik: empathic29
-
[Ostrzeżenie] Uważajcie na firmę Sava!
KSikorski odpowiedział TomekGromol → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Ten wątek można pokazywać wszystkim, którzy twierdzą że w przypadku uznanych producentów "dopłaca się tylko za napis na ramie". -
[~9000] Rower szosowy
nossy odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Gratuluje zakupu i szerokości....niecałe 10k za adv.1 to bardzo dobra cena. @koro....szukasz okazji do 10k za di2, dokładasz chińskie karbony za 2k i masz fajny sprzęt. Ultegra fajna, ale 105 robi robotę od wielu lat. Jest jeszcze wspomniany wyżej corratec cct, ale jak to jeździ to nie wiem. Wiele lat ścigałem się na ramach corrateca i złego słowa nie powiem....ale było to pierdylion lat temu i od tego czasu mogli pójść w lepszą lub gorsza stronę. Z całą pewnością rower też w jakiś sposób wart uwagi. Co do topowych ram. Po przesiadce z aluminiowej ramy np.: Sensy przesiadka nawet na podstawową ramę któregoś z producentów/składaczy wymienionych przez @ernorator wraz z karbonowymi kołami będzie dużym przeskokiem. Trzeba już sporo jeździć i mieć mocno sprecyzowane potrzeby i oczekiwania żeby czerpać zyski z ram s-worksa , najwyższej dogmy, gianta SL, itp. W centrumrowerowe.p, jest chyba orbea orca z di2 i karbonowymi kołami chyba za ok.12k. W tym budżecie sam wolałbym celować w nowy rower. -
[Amortyzator tył] Dartmoor Thunderbird - dobór dampera
KSikorski odpowiedział Pawel198808 → na temat → Rock Shox
Najlepiej napisz na messenger bezpośrednio do dartmoor-bikes. Odpisują z dnia na dzień na techniczne pytania. -
Zarejestrował się nowy użytkownik: bdariusz
-
[zakupy cz5] co kupiłeś ostatnio z części rowerowych
marcesco odpowiedział Puklus → na temat → Rowerowe forum na max - ogólna dyskusja
Klocki hamulcowe na zapas i drobiazgi do downgrade'u na 1x12 😉 -
[ok.2000] Pierwszy poważniejszy rower.
leotdipl odpowiedział Mikul94 → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
'Pięta dotyka pedału na wyprostowanej nodze, plus lekko zgięta noga przy pedałowaniu)." Też początkowo tak uważałem W praktyce mam niżej siodełko i Pięta nie jest na wyprostowanej nodze. Tu musisz sam dojść do pozycji. Ja wymieniałem mostek (wyżej plus bliżej), aby pozycja była optymalna. Dzisiaj mogę napisać że jest ok. Rower MTB XC. PS. z Twoją pozycją jest coś "nie HALLO". Pozycja Nienaturalna - dla tego typu roweru. Tak jakbyś siedział na wygodnym Trekkingu. A tak nie jest. Powinna być bardziej pochylona do przodu. Ciężar ciała powinien być przeniesiony jednak w większej części na ręce. Porównanie czynię z moim MTB XC gdzie ostatnio go na wakacjach mocno użytkowałem ze swoimi problemami zdrowotnymi + wiekiem 65+ Siodełko raczej do tyłu. Zmierz pozycję kolana vs. pedał (pedał wysunięty do przodu i poziomo - do kolana przyłóż ciężarek na lince - ten powinien wskazywać na środek pedału). Dwa. Mostek. Zamontować najpierw regulacyjny. Dobrać właściwą pozycję. Wymienić finalnie na sztywny o tak zmierzonych parametrach. -
[Suport] Romet Jaguar - jak odkręcić?
Garlock odpowiedział KapitanZbik666 → na temat → Naprawa i konserwacja roweru - zrób to sam
Ten rower jest jakiś dziwny. Przy suporcie rurki są ewidentnie mocowane mufami. Ale przy rurze sterowej one chyba są spawane (te białe rurki). Szczerze mówiąc, to nie spotkałem się z rowerem, który jednocześnie był mufowany i spawany. Albo rurki były łączone na mufy (lutowane) albo spawane. Ale mogę się mylić. Co do widelca, to jest to jakiś ślad, ale nie kojarzę który producent dawał taką główkę. "Zwykłe" Romety w PRL nie miały takich ozdobników,, bo na główkę widelca zakładana była chromowana (w późniejszych latach plastikowa) nakładka. Jaguary i Huragany miały takie jakby pół koniczynki i do tego piękne mufy. Więc to na pewno nie jest Jag czy Huragan. W Rometach Sport (następca Jaguara) był trójkącik. Innych ozdobników widelcy w starych Rometach nie kojarzę. Ale mogę się mylić. Mostek wygląda na typowy chromowany mostek 1" dostępny w sklepach. W PRL-u też takie stosowano. -
[~9000] Rower szosowy
koro odpowiedział gandalf_kolorowy → na temat → Jaki rower kupić do X złotych?
Z tą topową ramą to przesadziłem racja, wiadomo że to nie poziom S-works czy Dogmy. Chodziło mi bardziej o to, że mam wybór pomiędzy używką od renomowanych producentów i z niezłą specyfikacją jak karbonowe koła, a ten Spec ma dodatkowo kokpit Dedy, a nowymi rowerami z niższej półki. Gdybym miał kupić nowego TCR czy Sculturę i dołożyć do niego lepsze koła itp to wyjdę ponad budżet.
