Skocz do zawartości

[rowery nietypowe] Faty, Różnokołowce, 29+, MX, Single, Bezprzerzutkowce, Bikepacking/rafting itp...


IvanMTB

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

To co na ściance bocznej, a to co w rzeczywistosci to niestety często-gesto dwie zupełnie inne hiiistorie.  

 

A  to wiem, niestety - rzecz w tym, że wszystke Łigle i inne serwisy chwaliły, pisały 'true to size'... Eh, nikomu już nie wierzyć, nikomu. 

 

Pytanie kolejne zatem - zna ktoś jakieś dobre papucie w okolicy realnych 42mm? Terenowe, ale raczej na suche. Cena z dostawą dobrzy gdyby oscylowała w 100pln/szt, a waga nie wynosiła 600 gram ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

 

 

Pytanie kolejne zatem - zna ktoś jakieś dobre papucie w okolicy realnych 42mm? Terenowe, ale raczej na suche. Cena z dostawą dobrzy gdyby oscylowała w 100pln/szt, a waga nie wynosiła 600 gram


Dużo na niej nie pojeździłem, bo mi w błocie trochę tarła na chainstay'ach i teraz czeka na obszerniejszą bazę, ale myślę, że za ten piniondz :) warta grzechu.

IRC V-CLAW 700x41c

http://jastabike.pl/pl/p/OPONA-IRC-V-CLAW-28-41-622-21/558


14xmosy.jpg
2iigadj.jpg2w3dizq.jpg


PS. No i skoro masz taki budżet, to dlaczego nie WTB Nano 700x40c? Znana, lubiana, polecana. Tutaj będzie za 3 dni.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O widzisz, dzięki. Myślałem o WTB Nano, ale nie myślałem, że będzie dostępna w Polsce. A ta IRC też niczego sobie, dzięki! 

 

O dziwo, trafiłem starą ramkę Trek Multitrack, która zupełnie nieźle przyjmuje opony aż do 45c. ;) Teraz tylko czekam, aż wróci do mnie odmalowana i składam wszystko do kupy. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Smart Sam'y i ode mnie plusa dostają...zabawne tylko że według Szwaba 42-622 przekłada się na 700x40. Ale oni generalnie się nie mogą z linijką dogadać bo np. największe Big Apple dostępne są w dwudziestu ośmiu calach(a nie dwudziestu dziewięciu jak w przypadku innych opon 60-622) ;)

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a którego MULTI? 790, jaki rok? o już widzę 

 

A możesz powiedzieć coś więcej? ;)

Bo mnie się nie udało zidentyfikować jednoznacznie rocznika.  W ogóle, kurka, z ramami Treka mam zagwozdki żeby precyzyjnie określać model/rok... Z szosą chyba 3 dni siedziałem, żeby coś mądrego uradzić i ledwie przypuszczenie mam, że to stary Trek może być. 

 

EDIT: o, zdjęcie zrobiłem, jak bardzo mizernie się te Conti prezentują - w odniesieniu do Vittorii 700x23 i Crossmarka 29x2.1: http://static.pokazywarka.pl/i/5540636/636130/20150124-232155.jpg

Edytowane przez ludz
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team
zabawne tylko że według Szwaba 42-622 przekłada się na 700x40. Ale oni generalnie się nie mogą z linijką dogadać bo np. największe Big Apple dostępne są w dwudziestu ośmiu calach(a nie dwudziestu dziewięciu jak w przypadku innych opon 60-622)

 

Patrzcie, patrzcie, a Niemce zawsze z takiej dokładności w odmierzaniu słynęli... :no:

 

tumblr_mr1fvfl1LT1sa11jco1_500.gif

 

 

Bonti CX0 w rozmiarze 700x38c też jest ciekawą opcją.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

A takiesobie 20 mil po górkach z Patrycją  :icon_mrgreen:

 

5 godzin poleciało, kutaczowi przybyło chyba z 5 centymetrów gdyz był to wypadzioch singlowy i pełnosztywny.

 

Twardzioch i Kramp zdali egzamin górski celujaco :)

 

16180223209_ac9b579a54_o.jpg

 

16364706531_b3d26641b0_o.jpg

 

Patrycja jechała na Independziaku z tytanowym obstalunkiem. Nieprzyzwoicie lekkim i blingowym...

Szacunek...

I.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A możesz powiedzieć coś więcej? ;)

Bo mnie się nie udało zidentyfikować jednoznacznie rocznika.  W ogóle, kurka, z ramami Treka mam zagwozdki żeby precyzyjnie określać model/rok... Z szosą chyba 3 dni siedziałem, żeby coś mądrego uradzić i ledwie przypuszczenie mam, że to stary Trek może być. 

 

EDIT: o, zdjęcie zrobiłem, jak bardzo mizernie się te Conti prezentują - w odniesieniu do Vittorii 700x23 i Crossmarka 29x2.1: http://static.pokazywarka.pl/i/5540636/636130/20150124-232155.jpg

http://www.vintage-trek.com/Trek-Fisher-Klein-Lemond/1997trek.pdf

Moim zdaniem 96-97 rok

pozdro

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Moim zdaniem 96-97 rok pozdro
 

 

Dzięki! To trochę rozjaśnia. Z porównania katalogów wychodziłoby, że 96, bo w 97 podsiodłówka nie była z Cr-Mo... Znowuż malowanie się ciut nie zgadza, ale już nie będę kombinował dłużej... ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda na nadal zdatną do użycia! Wszystko jednak okaże się w poniedziałek, drugiego lutego o 20:21 czasu Grynicz ;)

 

Jak by kto ją sobie znienacka wylicytował i nie miał jak odebrać to niech pisze - może uda mi się pomóc.

 

 

POZDRo-:ver

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...