Skocz do zawartości

[Stery]Co wiecie o sterach firmy AEST


wiki164

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć wszystkim.

Musze kupić stery, mam 200zł.

Ale chce wydać nie więcej niż 150zł.

Poszperałem trochę i wpadłem na firmę AEST .

Okazało się że na polskim rynku jest nowa i nie ma o niej żadnych opinii.

Ich dystrybutorem została firma vinco-bike.

Stery są niebywale lekkie bo ważą tylko 90 gr a ich cena jest nie normalnie niska - 100zł.

Piszą że są i na Szosę i do MTB.

Ale wydają mi się jakieś podejrzane.

Używać ich będę do ekstremalnego mtb i muszą wytrzymać.

 

PS:Jeśli macie jakieś inne propozycje to piszcie.

 

Pozdrawiam i proszę o pomoc.

(Czy kupować?) :teehee:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 miesiące temu...

Stery AEST'a, przynajmniej model HS90 z roku 2011 są tragiczne. Dolna bieżnia wystaje na tyle, że obciera o amortyzator. To nie wina amora. Patrzyłem na Torze i Sidzie. Pomogło spiłowanie pilnikiem. Ponadto nie byłem w stanie ustawić tak, by nie było luzów, a;bo stery kręciły się zbyt ciężko. Kupiłem Accent Airplane i to był strzał w 10. Stery ważą tyle samo (ze śrubą od alu od AEST'a i top capem.). Same stery Accent Airplane są bardzo podobne do tych AESTowych, ale mają większa powierzchnie styku przy ścięciu z łożyskiem pod kątem 45 stopni. Same łożyska maszynowe są identyczne. W sumie to dobrze, że nabyłem te stery. Były niedrogie a chociaż doszedłem do tego, że nie warto brać nic tej firmy. Robią lekkie rzeczy, ale chyba nikt tego nie testował. Szukałem lekkich klamek i znów AEST kusił. Jednak kilka filmików z youtube pokazały mi jak one są miękkie. Nabyłem lżejsze! KCNC i jestem mega zadowolony. Osobiście nie polecam i będę unikał tą firmę szerokim łukiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AEST produkuje sprzęt bardzo lekki ale niestety wytrzymałość tego sprzętu jest zerowa. Tego się nie da używać. Wygląda to tak jakby ktoś produkował sprzęt ale zapomniał zrobić testów wytrzymałościowych i dobrać odpowiednich materiałów do danej części. Dobrym przykładem są produkowane przez nich klamki hamulcowe które są tak miękkie że można je zgiąć podczas hamowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...