Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

Na 101% jest 5mm, fabrycznie moment dokręcenia to 6,8Nm więć śruba nie idzie ciężko i nie trzeba uderzać w nią mocno, pod warunkiem dokręcania jej z zalecaną siłą, wbijanie ich do środka nie nastręcza żadnego problemu bo potrzebna do uderzenia siła jest znikoma. Przy dokręcaniu "z rąsi" przeważnie trzpienie wewnątrz klinują się dosyć mocno i istotnie trzeba tłuc solidnie a zniszczyć alu śrubkę nie jest szczególnie trudno.

Zaden, ale to zaden widelec RS nie byl fabrycznie skrecony lekko. Na 2 sztukach tylko dzieki jakiemus doswiadczeniu udalo sie nie zniszczyc sruby, bo nadupialem juz nie mlotkiem 250g, tylko 750.....tak, ze co pisze RS w manualu, a jak skrecaja w fabryce, to sorry.

Teraz co do tylko smaru stalego, W komre negatywna i pozytywna dalem po 1ml oleju, w zaden sposob nir wplynelo to negatywnie, ba kolega twierdzi, ze widel chodzi czulej. Czy to subiektywna ocena po calym serwisie, tego nie wiem, ale brak skrocenia skoku, tepoty, itd.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Musisz pobawić się najnowszymi wypustami 2013/2014, są skręcone jak książka pisze, a te stare to i owszem, dowalone. Powinienem napisać "fabrycznie zalecany moment" :D

Wlanie oleju do negatywnej ok, tym bardziej w tak małej ilości. Taki skrót myślowy w obu przypadkach, bo po wlaniu do pozytywnej i tak zleci do negatywnej, więc ogólnie stosowanie oleju jest do pominięcia.

Po złożeniu na slick honey zamiast pm-600, chodzi właściwie tak samo czuło jak na oleju. Konia z rzędem temu kto odróżni slick honey od oleju w negatywnej :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spoko, mialem 2013, nie byl, ani lekko, ani silno skrecony, tak w sam raz. A co slick honey, to mam juz opinie z innego forum, ze przerost tresci nad forma... Ja osobiscie daje Orapi i nie znalazlem nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Można by było go potestować gdyby dało się go kupić. Ogólnie Slick Honey jest ok ale też już wcześniej pisałem że jakoś bardzo tyłka nie urywa. Poza tym ma kilka zamienników - RSP Slick Kick czy Rock'n'Roll Super Slick który przez niektóre osoby jest uważany nawet za lepszy od pierwowzoru.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

w nawiązaniu do postów (nr 1400-1419) o nabijaku do uszczelek kurzowych do naszych RS (32mm) - zgodnie z poradą zwróciłem się Piotra z Activi z prośbą o dorobienie takiego cuda. Pomimo wstępnych obaw o kosmiczne koszty takiego dorobienia cena to ...  50 zł. co przy cenie usług serwisowych nie jest istotnym wydatkiem.

Jak rozmawiałem z Panem Piotrem nabijak zrobiony jest dokładnie pod uszczelkę RS i faktycznie dopasowanie - 100%.

post-156860-0-12612000-1399483989_thumb.jpg

post-156860-0-42989400-1399483989_thumb.jpg

 

"Sprzęcik" jest stalowy - ocynkowany, rękojeść radełkowana (co by na nogę nie upadł :) bo miesiąc korzystania ze stopy z głowy - jednym słowem heavy duty.

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy w Rebie solo air 2014 100mm , długość widocznych dolnych goleni 9,2 cm  , ciśnienie ok 100 Psi jest prawidłowa ? Rower normalnie stoi , na podziałce prawej lagi kreska 100mm niewidoczna .. znajomi się pytają czy przestawiałem na 80mm :icon_confused: ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Czyli wynika z tego ze w negatywnej jest za duże ciśnienie z jakichś powodów. Spuść trochę powietrza, pouginaj go trochę. Znowu spuść trochę, pouginaj i wyciągnij ręką na max, niech sie ciśnienia powyrównują. Później nabij tyle ile ma być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Widelec nowy, nie powinien się tak zachowywać, z dużym przebiegiem mógłby, choć pewnie zaczął by tracić ciśnienie. Jest jeszcze opcja nieszczelności komory pozytywnej, np przy korku spiernicza :P taki sam był by objaw, zapadnięcie sie widelca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spędziłem wczoraj 3 godziny na pompowaniu, spuszczaniu, szarpaniu itp, zdjąłem też nawet dolne lagi, efektu zero.

 

przy 100 psi efekt taki : https://www.dropbox.com/sh/5cgii07eiaineos/AACMH6Vh_JE1ouQz4OQ6sZAEa

kreska z 100mm pokazuje się dopiero przy ciśnieniu rzędu 150-170 psi

ważę ciut więcej niż podał Zienio, ok 84-85 kg, przy ciśnieniu 100 i ustawieniu sag 15-20% w obecnej sytuacji zostaje mi z 65mm efektywnego skoku, dramat..

 

takego efektu jak tutaj za nic w świecie nie mogę osiągnąć http://www.team29er.pl/images/stories/Sprzet/Testy/rs%20sid/IMGP2006.JPG

 

Amor kupiony od Beskidka, pamiętam jak go wyjąłem z pudełka, było widać 100mm, ale możliwe, że było wtłoczone duże ciśnienie.

 

Po zakupie zdjąłem dolne lagi, by sprawdzić kwestię nasmarowania gąbek itp, pamiętam też, że nacisnąłem też taki zaworek, który znajduje się w komorze powietrznej na dole, przy zdejmowaniu lag (oczywiście spuściłem powietrze wcześniej przy korku).

Miało to jakieś znaczenie ? Co zrobić , może on ma ustawione 80 a nie 100 skoku? rozebrać komorę powietrzną i zobaczyć jak to wygląda ?

Wysyłanie na gwarancję mnie przeraża...spokojnie miesiąc bez jazdy

Edytowane przez Iron79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak dla mnie wydaje się normalne takie ustawienie, zawsze będzie lekko schowany. Na dual air da sie to regulować ciśnieniami w komorach (jeśli są równe to amor też jest lekko schowany), na solo air ono wyrówna się samo, nie masz na to wpływu no chyba ze poprzez zmianę objętości komór. Owszem można osiągnąć efekt pełnego wysunięcia, jak amor jest spuszczony do zera a później świeżo nabity ciśnieniem - kilka ugięć i siądzie z powrotem jak na focie.

Nie ma możliwości przestawienia tego solo-air'a na inny skok inaczej niż przez wymianę całego trzpienia sprężyny powietrznej, to jest 100mm, nie 80.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...