Skocz do zawartości

[Amortyzator]Rock Shox Reba - Porady serisowo-eksploatacyjne


Orzech89

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Musisz sobie przygotować coś typu rurka pcv albo coś o takiej średnicy w co będziesz mógł uderzyć małym młotkiem.

Czasem da się je wcisnąć ręką i kawałkiem rurki ale najczęściej trzeba je nieco dobić aby było ok. Zerknij do wątku o serwisie reby, tam jest na fotce mój "profesjonalny" przyrząd w postaci regulowanej nóżki od mebli kuchennych :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Edit: 

Zawiesiłem się z okienkami, miało być o wciskaniu uszczelki a napisałem o odkręcaniu korka.

 

Co do nasadki to rozm 32mm jest za mały, większość zestawów się nim kończy.

Shotgun jaki rozmiar pasuje dobrze do wciskania uszczelki, 34/36mm?

Edytowane przez Maniak
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bylo pytanie o kurzowe i kurzowych pisalem....

Maniak, prosze z tym pytaniem......Masz suwmiarke, zmierz uszczelke, dobierz nasadke, jaki problem. Nie pdam Ci gotowego wymiaru, poniewaz mam stare nasdki do 40 czy 42mm udarowe, ktore maja znacznie grubsze scianki, dlatego fajnie siadaja. Nawet wsrod "standardowych" nasadek roznych "porzadnych" firm sa rozbieznosci w grubosci, patrz Beta vs Stahlville, nie piszac o cienkosciannych.

 

Poszedlem luknac.

  Nasadka to najprawdopodobniej 38mm,ale na 100% napisze, bo nie pamietam po prostu. Uszczelka jest co logiczne w amorze i moglo to byc nawet 40, musialbym miec rozebrane i przymierzyc, a nie przystawac na oko :)

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

.... Zerknij do wątku o serwisie reby, tam jest na fotce mój "profesjonalny" przyrząd w postaci regulowanej nóżki od mebli kuchennych :D

Maniak, wielkie dzięki. Poradnik 1 klasa. Cymes mucha nie siada !

Nóżka do mebli kuchennych zostanie jeszcze dziś sprawdzona - najpierw muszę coś takiego skombinować.

W ogóle dzięki wszystkim za pomoc.

Serwisem REBY zajmę się pewnie w sobotę - nieomieszkam się pochwalić rezultatami - złymi również.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja już to wcześniej pisałem ze uszczelki RSa 32mm mają 42mm średnicy

 Chyba, ze piszesz co calkowitej srednicy, ale na kolnierz zgarniajacy jak pisalem 38 podejdzie spokojnie.

jeszcze jedna uwaga nie chodzi mi o zwykla nasadke 6 katna, tylko wielokatna - w zaleznosci od producenta, chodzi o to, aby ksztalt wewnatrz jak najbardziej przypominal kolo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nogi nie znalazłem (na szczęście nie dotyczy mojej własnej :).

Niestety takich kosicznie wielkich nasadek wielokątnych też nie mam, więc będę improwizował.

Spróbuję przyciętą na krótko rurą kanalizacyjną PCV 40mm.

A swoją drogą, ktoś przypadkiem nie wie czy taką wciskarkę RS to można gdzieś kupić (z tego co podejrzałem na manualu jest 2-stronna więc pewnie na 32 i 28).

 

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Jak już, to generalnie Harfa-Harryson ale z nimi ciężko się dogadać. Swego czasu szukałem za granicą ale nic sensownego nie trafiłem.

Nie jest to jakoś tak zaawansowana technologia aby koniecznie używać serwisowych narzędzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zubik laskawco napisz do niego, niech poda Ci cene. Koles z innego forum, z ciekawosci podeslij mi ja na priv, potem sam zapytam, moze bedzie taniej....

http://endurotrophy.pl/forum/showthread.php?tid=2807 

 

I watek o dorabianiu - http://endurotrophy.pl/forum/showthread.php?tid=2682 

Edytowane przez Gość
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shotgun zgodnie z twoją sugestią napisałem do nich @ z pytaniem o dostępność i cenę (hurt.activia@gmail.com)

Jak odpiszą to podeślę Ci tą wiedzę na PW.

PS.

No no zdolni ludzie i narzędzia też nie kiepskie robią...coś czuję, że cena też będzie nie kiepska w porównaniu do kawałka plastiku RS :)

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Shotgun - zgadza się 50 zyla.

Zamówiłem co by się nie żydzić :) stawiałem na conajmniej 100 zł. Myślę, że w Harfie kawałek plastiku byłby droższy.

Termin oczekwiania ok. 2 tygodni.

Teraz "nabiłem" rurką kanalizacyjną PCV 40mm - tym grubszym końcem do przedłużania - pomimo kołnierza dało radę, ale co w łapy przez rękawiczki co mi się powbijało to moje :(

 

Takie fajne mają narzędzia, że zastanawiam się na takim fikuśnym kompletem do wciskania/wyciskania łożysk w piastach, sterach czy pressfit w suporcie.

Za miesiąc lub dwa czeka mnie wymiana łożysk w piastach DT i jak pomierzę, że pasują to chyba się wykosztuję.

 

 

Edytowane przez Zubik
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten z Harfy to bodajze 6 dych Activia pisal.

NIe wiem, o ktory zestaw do lozysk Ci chodzi, ale one oscyluje od kulkuset zlotych do kilku tysciecy. NIe wiem czy to sens, bo lozyska np na gruba oske mozna wyciagnac sama oska, itd. Patentow jest duzo, wszystko kwestia "gietkiego umyslu" ;]

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest sobie reba race, ma niewielkie wytarcie anody i generalnie nie przejmowałbym się tym, gdyby nie fakt, że naruszyło to lekko strukturę ślizgu. Oczywiście, ślizgi można wymienić, ale szkoda mi inwestować, bo amor jest bardzo przejściowy. Polerowanie ślizgów to chyba kiepski pomysł? Jakiś smar regeneracyjny, coś? Generalnie chodzi mi tylko o to, żeby ślizg się dalej nie wycierał. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąć pokrętło chyba to się nazywa szybkość powrotu tłumienia ( żółw - zając) w rebie 2013 solo air i następnie jak ja rozpolowic. Wiem że trzeba poluzować dolne śruby i potem uderzyć w nie. W rebie śruby te sa schowane w lagach. rozumiem że trzeba uderzyć w imbusa osadzonego srubie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ściągnąć pokrętło chyba to się nazywa szybkość powrotu tłumienia ( żółw - zając) w rebie 2013 solo air i następnie jak ja rozpolowic. Wiem że trzeba poluzować dolne śruby i potem uderzyć w nie. W rebie śruby te sa schowane w lagach. rozumiem że trzeba uderzyć w imbusa osadzonego srubie?

 

 

W tej rebie 2014 solo air o takiej  http://www.kupkolo.cz/29-quot-rock-shox-reba-rl-solo-air-pushloc-tapered-15mm-osa-2014_z96018/ do odkręcenia potrzeba tylko jednego imbusa 5 lub 6 mm (nie pamiętam). Zamiast w imbusa lepiej użyć coś co nie zniszczy śruby, ja użyłem pilnika z drewnianą rączką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Na 101% jest 5mm, fabrycznie moment dokręcenia to 6,8Nm więć śruba nie idzie ciężko i nie trzeba uderzać w nią mocno, pod warunkiem dokręcania jej z zalecaną siłą, wbijanie ich do środka nie nastręcza żadnego problemu bo potrzebna do uderzenia siła jest znikoma. Przy dokręcaniu "z rąsi" przeważnie trzpienie wewnątrz klinują się dosyć mocno i istotnie trzeba tłuc solidnie a zniszczyć alu śrubkę nie jest szczególnie trudno.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...