Eathan Napisano wczoraj o 08:18 Napisano wczoraj o 08:18 Kolejny sezon jeżdżę w kasku Bontrager Velocis MIPS. W poprzednich sezonach było ok, ale w tym pojawił się problem. Kask zaczął mnie gnieść (z lewej strony jakieś 8 cm od środka głowy i tyle samo od skroni). Sprawdziłem wszystko i nic się nie podwinęło, nic się nie zmieniło, etc. Po prostu gniecie. W związku z tym szukam kasku, który spełni następujące wymagania: raczej smukły i zgrabny - coś jak ABUS Airbrakeer, maksymalna wentylacja - to priorytet! fajnie jak będzie miał MIPS, ale nie upieram się, zapięcie magnetyczne byłoby super. Mierzyłem: ABUS Airbrakeer 2.0 - wypada największy dostępny rozmiar. Kask nie dolega na całej powierzchni głowy, przy pomiarach mam wrażenie, że opiera się na bokach - ok 8 cm w prawo i lewo od osi głowy. Jakbym miał kwadratową głowę UVEX Surge Aero Mips - niby w całości ładnie przylega do głowy, wygląda zgrabnie, ma fajnego minimalistycznego MIPSA - ale gniecie z boków, MET Trenta 3K Carbon MIPS AIR - znowu wypada największy możliwy, niby nie gniecie, ale jest luźny. Skręcenie opaski zaciskowej ma maksa zostawia lux. W przypadku mniejszego rozmiaru gniecie a opaska zaciskowa jest rozkręcona na maksa. Poza tym kas nie przylega do głowy na całej powierzchni. W górnej części między kaskiem a głową jest luz na grubość palca wskazującego, RUDY PROJECT Egos - ten był ok, ale wydawał się dość duży i pieczarowaty, Możliwości przymierzenia raczej dobiegły końca. W okolicznych sklepach są głównie budżetowe kaski. W związku z tym będę zamawiać przez internet ale szczerze nie wiem jakie modele będą spełniać założenia powyżej. Na krótkie liście do sprawdzenia mam: RUDY PROJECT Rebel - ale nie wiem, czy nie będzie to pieczarka jak model EGOS. Może ktoś z forumowiczów również ma kwadratową głowę i borykał się z doborem kasku a jego walka skończyła się sukcesem i coś sensownego może polecić? Cytuj
marcesco Napisano wczoraj o 09:48 Napisano wczoraj o 09:48 Coś od Giro? Met Trenta, mam i lubię, ale rzeczywiście on jest wąski i podłużny, mi przylega idealnie, na szerzą głowę szkoda sensu IMHO. Cytuj
Eathan Napisano wczoraj o 09:59 Autor Napisano wczoraj o 09:59 Giro muszę sprawdzić. Niby były na półkach, ale nie mierzyłem. Jakoś nic mnie szczególnie wizualnie nie przyciągnęło. Cytuj
ernorator Napisano wczoraj o 10:28 Napisano wczoraj o 10:28 Nie kupuje nic z Rudy Project, zerowy kontakt z firmą. Skelp odsyła do dystrybutora, z dystrybutorem nie ma kontaktu. Sama firma z Włoch odsyła do dystrybutora, inny mail ale też zero kontaktu. Centrum Rowerowe nawet zaproponowało, że dadzą mi znać jak będzie u nich przedstawiciel Rudy w sklepie w wawie, żebym mógł go napastować osobiście 🤪 Dali znać ale już zdążyłem kupić Abusa więc kij jemu w szprychy. Jak masz decathlon niedaleko jakoś to Van Rysel RCR MIPS, w sklepie nie będzie ale można zamówić sobie z odbiorem w sklepie, na miejscu przymierzyć i od razu oddać. https://www.decathlon.pl/p/kask-rowerowy-szosowy-van-rysel-rcr-mips/_/R-p-337826?mc=8733901&c=Ultrabiały_Ultrabiały_Czarny Jeszcze fajny jest Specialized Evade https://www.specialized.com/pl/pl/s-works-evade-3/p/1000208812?color=1000208814-1000208812 Cytuj
Eathan Napisano wczoraj o 10:34 Autor Napisano wczoraj o 10:34 @ernorator dzięki za info o Rudym. To cenna wskazówka. Co do obu propozycji to jednak nie ten kierunek . Szukam kasku, który będzie bardziej otwarty. Ideałem jest UVEX. Tylko gniecie. Co ciekawe mierzyłem wersję bez MIPS i wydaje mi się, że gniotła mniej. Jest to możliwe? Muszę zmierzyć raz jeszcze Cytuj
Talrand Napisano wczoraj o 11:28 Napisano wczoraj o 11:28 Miałem Velocisa i pasował w miarę ok ale gniótł mi trochę czoło, po nim przesiadłem się na GIRO Synthe MIPS II i jest znacznie lepiej. Ciekawą opcją w podobnym kształcie jest Rudy Project Venger, ale to wg. komentarza wyżej zakup bez gwarancji 😕 1 Cytuj
dfq Napisano wczoraj o 12:27 Napisano wczoraj o 12:27 (edytowane) Ideałem jest Giro Aries Spherical Mips - najbardziej otwarty z kasków Giro i odrobine szerszy na bokach od Uvexów. W takim jeżdżą na górskich etapach m.in. Kasia Niewiadoma, Sepp Kuss, Jonas Vinnegard (na płaskich jeżdżą w bardziej aero - eclipsach). Jest świetny. Polecam. Ewentualnie rozważ Heliosa, Aethera (Specialized Evade jest mniej przewiewny). Edytowane wczoraj o 12:47 przez dfq 1 Cytuj
dfq Napisano wczoraj o 13:59 Napisano wczoraj o 13:59 (edytowane) A i broń panie Boże przed tym Vengerem. Miałem go. Wykonanie słabe ale głównym problemem jest ta wyściółka i siateczka - strasznie toporna i gruba. Ten kask nadaje się na wiosne , jesień, temp do 15C. Mocno się w nim pociłem. Na lato na pewno nie polecam. Uvexy mają (jeśli mają) cienką siateczkę a ja w swoje (poza eclipsem) jeśli już - wklejam cieniutkie, przycięte czarne siatki do okien. Edytowane wczoraj o 14:00 przez dfq Cytuj
Greg1 Napisano 23 godziny temu Napisano 23 godziny temu Ja mam kwadratową głowę, szeroką na boki, i mimo raczej "normalnego" rozmiaru 56-57 cm, wszystkie kaski w moim rozmiarze gniotą mnie po bokach, wręcz się nie mieszczą na głowę, są po prostu za wąskie. Przetestowałem sporo i w moim przypadku sprawdzają się kaski Met. Mam: - Met Idolo w rozmiarze XL (60-64 cm) i regulacja spokojnie skręca się do mojego rozmiaru i kask trzyma się idealnie, bez żadnego luzu; - Met Allroad w rozmiarze L (58-61 cm) - j.w. - Met Miles w rozmiarze M/L (58-61 cm) - j.w. Na mtb mam Lazer Chiru w rozmiarze L (58-61 cm), też z powodów jak wyżej. Mimo, że są to raczej budżetowe kaski ale pasują na mój kwadratowy łeb, nie gniotą mnie po bokach, więc je kupuję. Innych już nie szukam 1 Cytuj
itr Napisano 23 godziny temu Napisano 23 godziny temu W kasku Uvex ( mniej pięknym niż powyżej) najważniejsze dla mnie - taśma czołowa czyli jest frote na całym obwodzie przylgi czoła, które daje względną kontrolę nad kranem dostawczym potu. Kupiony na wyprawie kask zastępczy (po kradzieży) z daleka jak klon Uvexa, może jakiś Met, ale z inną całkiem wkładką ( wygodną) miał wyżłobiony w niej pusty kanalik nieprzylegania na wysokości nosa, działał jak wiadro na sznurek w prysznicach obok sauny, czyli natychmiastowa słona powódź błyskawiczna w oczach rytmicznie co jakiś czas... warto patrzeć również pod tym kątem... 1 Cytuj
Mod Team KrissDeValnor Napisano 22 godziny temu Mod Team Napisano 22 godziny temu Do potu to są bandany, albo opaski... Co do kasku, to od niedawna mam Giro Artex, i jest OK jeśli chodzi o wygodę, ale mój łeb to raczej jajo Brak siateczki, a daszek trzyma się na zakładkę - nie jest wpinany, ale jeszcze nie odpadł 1 Cytuj
Eathan Napisano 16 godzin temu Autor Napisano 16 godzin temu Panowie to odpytam jeszcze. To, że kas nie przylega na całej powierzchni i na czubki głowy "wręgi" wiszą nad głową ok 1 cm to normalne, czy jednak nie i to dowód ze cos jest nie tak. Bo na mój kwadratowy łeb powinno przylegać po całości i to ważne w chwili gleby, rozkład sił jest wtedy bardziej równomierny. Cytuj
itr Napisano 15 godzin temu Napisano 15 godzin temu Znalazłem taki który siedzi i na czubku i na obwodzie, mam głowę XL ale z jajko z czubkiem czyli tym czego chyba Tobie brakuje, i dlatego częściej duży kask nie wchodzi dość głęboko i buja się na czubku jajka... Osoby bardzo się pocące nie zawsze doceniają czapeczki i bandanki, bo akumulują jeszcze więcej potu i zamieniają jazdę w koszmar, a pot po prostu musi odpływać na bieżąco na około oka. Sytuację zaciekania np pogarsza skrócenie długich starczych brwi, które jeśli są dość długie dobrze przesyłają pot na bok, a ścięte wpuszczają krople centralnie w okulary... Cytuj
marcesco Napisano 10 godzin temu Napisano 10 godzin temu 23 godziny temu, Eathan napisał: Jakoś nic mnie szczególnie wizualnie nie przyciągnęło. To myślę, że mógłbyś się rozejrzeć za kaskami Oakley - b. ładne 😉 Cytuj
Eathan Napisano 10 godzin temu Autor Napisano 10 godzin temu @marcesco oglądałem co mają w ofercie. Nie miałem okazji zmierzyć. Generalnie problem leży w tym, że interesuje mnie lekki i mocno przewiewny kask. W Oakley (na bazie zdjęć) odnoszę wrażenie, że ono jednak idą w zabudowane konstrukcje. Cytuj
marcesco Napisano 10 godzin temu Napisano 10 godzin temu ARO5 wygląda na przewiewny, ale rzeczywiście np. MET jest zdecydowanie bardziej ażurowy. Nie widzę POCa na Twojej liście i chyba dobrze, bo mam takowy na narty (okej, może nieodpowiednie porównanie, ale jednak) i czuję nacisk na boki głowy. 1 Cytuj
Eathan Napisano 10 godzin temu Autor Napisano 10 godzin temu POCa nie trafiłem w sklepie żeby zmierzyć. Staram się wyczerpać możliwości stacjonarne i potem zacznę zamawiać w necie. Cytuj
Charvel Napisano 10 godzin temu Napisano 10 godzin temu Większość Twoich oczekiwań spełnia ABUS Gamechanger 2.0 - tylko szukaj modelu z MIPS'em - wówczas będzie miał też zapięcie magnetyczne - wersje bez mipsa mają klasyczny zatrzask. 1 Cytuj
pecio Napisano 10 godzin temu Napisano 10 godzin temu @Eathan Też mam łeb ciosany siekierą i nie wszystko mi podchodzi. Spasował mi Lazer Genesis z mipsem. 1 Cytuj
Eathan Napisano 10 godzin temu Autor Napisano 10 godzin temu O widzisz! LAZER nie istniał dla mnie do tej pory, ale ten wygląda ciekawie. Cytuj
Maciorra Napisano 10 godzin temu Napisano 10 godzin temu +1 do Lazera - też mi wyjątkowo dobrze pasują ich kaski, wyższe modele mają jedyną słuszną klamerkę i mają Kineticore, który jest o tyle lepszy od MIPSa, że na pewno nigdy nie będzie hałasował, co w przypadku MIPSa nie zawsze jest oczywiste;) 1 Cytuj
Eathan Napisano 10 godzin temu Autor Napisano 10 godzin temu Kurcze ten Lazer Z1 KinetiCore wygląda świetnie. No i jest ciekawy kejs w rozmiarach. Zwykle kaski największy rozmiar zaczyna się od 59 a tutaj od 58. To może być ciekawy kierunek. Do tego cena mocno zachęca. Cytuj
pecio Napisano 9 godzin temu Napisano 9 godzin temu (edytowane) @Eathan mam L , w lecie świetnie pasuje a na zimę sporo się luzuje aby w grubszej czapeczce z Gore się pomykało. Zresztą teraz to już nawet w lecie w mycce skorpiona śmigam ( po kilku komentarzach co niby jak stonka wyglądam 😁) Edytowane 9 godzin temu przez pecio Cytuj
Eathan Napisano 9 godzin temu Autor Napisano 9 godzin temu Zamówiłem właśnie L-k Z1 KinetiCore. Na fotkach wygląda bardzo fajnie. Zobaczymy jak wyjdzie w praniu. Niby wg. centrum rowerowego kurier ma być u mnie jutro Cytuj
Maciorra Napisano 9 godzin temu Napisano 9 godzin temu @Eathan Myślisz, że przyjedzie w Twoim kasku na głowie? Bibsów nie zamawiałeś przypadkiem w tej samej paczce? 2 Cytuj
Rekomendowane odpowiedzi
Dołącz do dyskusji
Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.