Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Napisano

Witam wszystkich. Chciałem dowiedzieć się, czy zmieniacie opony rowerowe na zimę np. na takie ze specjalną mieszanką gumy zimowej lub na takie z kolcami, w szczególności chodzi mi o osoby, które w innych porach roku jeżdżą na semi-slickach po asfalcie i kostce. Rok temu zimy praktycznie nie było, więc jeździłem na semi-slick 28" 1,6". W sezonie zimowym 2023/2024 nie jeździłem rowerem, ale pamiętam, że śniegu było więcej niż w 2024/2025, nawet zdarzały się oblodzone drogi. Może ktoś ma większe doświadczenie i jeździł we wcześniejszych latach oraz chciałby się podzielić spostrzeżeniami na ten temat. Zachęcam do dyskusji 

Napisano

Ja lubię długie, śnieżne zimy i liczę, że w tym roku w końcu taka będzie. U mnie bywało już tak, że śniegu i lodu bywało całkiem sporo przez parę miesięcy i zakładanie opon z kolcami miało sens. 

image.thumb.jpeg.b22883814e2d2cff6918d4e84ebece70.jpeg

Poczytaj też tutaj:

 

  • +1 pomógł 1
Napisano

Czy zimą obniżać ciśnienie w oponach poniżej zakresu podanego przez producenta, czy trzymać się po prostu dolnej granicy? Dla 28" 1,6" Schwalbe smart sam plus zakres ciśnień to 3,5 do 6 bar, schwale marathon winter plus 2 do 5 bar, continental ride tour 3,5 do 4,5 bar, continental contact spike 3,5 do 6 bar, continental Top CONTACT Winter II Premium 4 do 6 bar

Napisano

Od 15 lat jeżdżę cały rok i moje MTB Schwalbe maraton MTB plus dają radę ;) . Liczy się techniką jazdy i myślenie na drodze.

Żeby nie było zaliczyłem i -22°C i oblodzenie i śnieg powyżej kostek, a zaspy bywały do ośki.

  • +1 pomógł 1
Napisano
35 minut temu, adamek1 napisał:

Czy zimą obniżać ciśnienie w oponach poniżej zakresu podanego przez producenta, czy trzymać się po prostu dolnej granicy? Dla 28" 1,6" Schwalbe smart sam plus zakres ciśnień to 3,5 do 6 bar, schwale marathon winter plus 2 do 5 bar, continental ride tour 3,5 do 4,5 bar, continental contact spike 3,5 do 6 bar, continental Top CONTACT Winter II Premium 4 do 6 bar

To akurat nie na zimę, ale raczej trzymam się tego, co mówi https://silca.cc/en-eu/pages/pro-tire-pressure-calculator, a w górach i do górskich opon jeszcze innych wytycznych, niż ciśnień podanych na oponie. Niskie ciśnienia pomagają na miękkim i śliskim, ale doświadczenia zimowego mi brak (parę razy śnieg w górach w maju ;)  ) 

  • +1 pomógł 1

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...