Skocz do zawartości

[Rekordy] Ile można kilometrów zrobić na rowerze górskim jakbym miał mega dobrą kondycję?


Rekomendowane odpowiedzi

Ile można kilometrów zrobić na rowerze górskim jakbym miał mega dobrą kondycję? Przykładowo w 10 godzin.

Uwzględniając to, że jestem niski

... albo inaczej.

Jaką średnią prędkość powinienem utrzymywać uwzględniając to, że jadę góralem i że mam 170 cm wzrostu żeby powiedzieć, że mam dobrą kondycje?

Kiedyś zrobiłem 101 km w 7 godzin. No ale to odjac z godzine na postoje i jedzonko.

Nie jeżdzę często. Raczej tylko w okresie wiosenno-letnim. Z 1-2 razy w tygodniu średnio po 50-60 km.

Edytowane przez Anonimek1231
.
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale goralem w gorach, czy po plaskim? To bardzo istotna roznica. Po plaskim jak utrzmasz srednia 25km/h przez 100km, to masz dobra kondycje.
Jak w gorach..., no to zalezy jakie gory :D 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli w ogóle chcesz sprawdzić swoją wydolność, najprostszy będzie biegowy test Coopera. Pozwoli on określić przybliżone VO2max i określić  Cię względem norm dla wieku i płci. Są w necie naukowo przebadane tabele. 12 minut i znasz swój poziom. Nie jest to wprost proporcjonalne do dystansu , który przejedziesz, ale pozwoli dość dobrze określić wytrenowanie. Na długiej trasie może Cię sponiewierać wiatr albo teren. Inne metody wymagają sprzętu - przynajmniej pulsometru a jeszcze lepiej pomiaru mocy.  Ale na start Test Coopera powie ci, czy masz wydolność, czy nie. Poszukaj opisu w necie. https://testcoopera.pl/o-tescie/

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To jest przecież test biegowy, więc oprócz tego, że określa stopień kondycji biegowej, to nie do końca ma przełożenie na wyniki rowerowe...

Ja np. nie biegam, i pewnie za dobrze bym w tym teście nie wypadł, ale obstawiam, że niejednego biegacza z dobrym wynikiem z tego testu, bym objechał na rowerze bez większego problemu ;)

PS  widzę, że wyniki w tym teście nie są zbyt wyśrubowane, także nawet nie biegając, teoretycznie powinienem zaliczyć w przedziale dobrze/bardzo dobrze - potem oczywiście zakwasy przez 3 dni :sick:

Do autora : to w końcu maksymalny dystans, czy maksymalna średnia, a może jedno i drugie ?

W 10 godzin, to na płaskim jakieś 200 -250 km byłoby OK :icon_cool:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

To "płaskie" jest umowne jak się mieszka na nizinie, a to przecież większość powierzchni kraju...  Poza tym sporo rekreacyjnych MTB/ATB tak jeździ (nie wspomnę, że część niemal wyłącznie po DDR i asfaltach...) - nie ma się co oszukiwać, choć jak ktoś chce, to i mikro podjazdy się znajdą, tylko jakoś nie widać zbyt wielu chętnych, ale może to i dobrze, bo dzięki temu jest parę fajnych i dość odludnych miejsc :icon_cool:  Nie każdy będzie co chwila wyjeżdżał w góry.  Może wyciągam pochopne wnioski, ale mam podejrzenie graniczące z pewnością, że autor nie zamierza jeździć w górach, a może nawet i w ogóle w terenie...

To mówiłem ja, płasko -Polak (nie mylić z płaskoziemcą) :icon_wink:

PS  po prostu jazda po płaskim jest bardziej wymierna/łatwiejsza do oceny (przynajmniej w przybliżeniu) niż góry 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Jako że zostałem przywołany do tablicy ;)

Mam tylko MTB, bawię się od trzech sezonów w długie dystanse. W 10h samej jazdy to tak szacuję między 200 a 240 da się zrobić po płaskim. Wiadomo że jak wchodzą przewyższenia albo trudniejszy teren to i dystanse się skracają.

Przykłady:

Krwawa Pętla - 255km, samej jazdy 13h z lekkim hakiem - teren wymagający

Mazowiecki Gravel - 255 km jazdy po płaskim, trasa bardzo mało wymagająca, samej jazdy 11h

Robinsonada Mazowiecka - 250km jazdy po płaskim, mało wymagająca, samej jazdy 11:50

ale już jak trasa jest pełna przewyższeń to nie jest tak malinowo:

Wataha Ultra - 268 km, 2700up, samej jazdy 14h.

Podałem tylko wyniki z imprez gdzie była sensowna pogoda z którą nie trzeba było walczyć. Jak są gorsze warunki pogodowe to czasy, średnie drastycznie spadają.

Czy to są wyniki świadczące o formie? Myslę że w jakimś sensie tak, tzn takim, że przeciętny rowerzysta w takich tempach takich dystansów raczej nie pojedzie ;)

 

W dniu 3.05.2024 o 16:53, sznib napisał:

Tylko po co jeździć MTB po płaskim? ;)

Bo niektóre części kraju są płaskie a mimo to do jazdy terenowej lepszy będzie rower MTB? ;)

@KrissDeValnor Ty akurat do mojej Stravy powinieneś mieć dostęp?

 

Edytowane przez michalr75
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, pecio napisał:

Tak na rowerze MTB  ale "ugravelowanym" 😁

A co to znaczy w praktyce? ;) Cienkie oponki, jakies zmiany w napędzie, sztywny wideł? Bylem w weekend na etapówce gravelowej, to jadąc na swoim MTB nie miałem kompletnie podejścia do graveli, to zupełnie inne rowery, gravel idzie jak zły, MTB to przy gravelu niezły zamulacz. Tam gdzie ja wkładałem mnóstwo wysiłku w jazdę, gravelowcy jechali na lajcie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie waży 7354 gramy.  A co do chwytów i aerodynamiki  to na "przelocie" kierę trzymam na krótko przy mostku w pozycji "przyczajony tygrys" 😁 co jest lepszą opcją niż dolny chwyt za baraninę. 😉 (przynajmniej jeżeli chodzi o aero coś jakby a'la lemondka)

Edytowane przez pecio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...