Skocz do zawartości

[10 000 - 15 000] Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki :) jestem chyba coraz bliżej ROSE.

 

@przemega co Nie tak ze sztyca i mostkiem? Gorsze jakościowo? Bo Jeśli dobrze rozumiem to mostek w ROSE da się wymienić na inny żeby dostosować pozycję (czego nie da się zrobić w grailu ;) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Każda sztyca inna niż okrągła i każdy zacisk sztycy inny niż obejma to potencjalny problem z dostępnością.

 

A mostek jak mostek, jeśli będzie dostępny w rose to można wymienić. Trochę na minus, że to jednak nie jest pełna integracja tylko jakieś hybrydowe rozwiązanie ale za taką cenę do zaakceptowania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, Prixo napisał:

a co Nie tak ze sztyca i mostkiem? Gorsze jakościowo?

Mostek ma schowane przewody, więc jeśli chcesz go zmienić na krótszy/dłuższy to musisz brać oryginał bo inaczej magia integracji przewodów znika. Mostki są dostępne, nie ma problemu. Sztyca z kolei jest stworzona przez Rose i poza wszelkimi standardami. Jest oczywiście lekka i ugina się sprężyście, ale jeśli chcesz zmienić offset to jesteś skazany na Rose a koszt jest duuuży.

U mnie mostek jest standardowy ale sztycę zmieniłem na mniejszy offset.

@Mihau_ w mojej opinii integracja jest fajnie przemyślana, zmieniłem kierownicę bez większego zachodu, a z kolei trzeba się naprawdę przyjrzeć aby dojrzeć przewody.

20230905_124836.jpg

Edytowane przez marcesco
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli rower będzie w większości jeździłl po szosie to -w mojej opinii- dużo odpowiedniejszy będzie napęd 2x. W tej chwili minimalnie poniżej górnej granicy budżetu można kupic Argona 18 Dark Matter na elektrycznym Rivalu 2x12, który ma geometrię najbardziej szosową spośród wymienionych wyżej. Ma standardową sztycę i mostek. Twoje pieniądze I Twój wybór, ale gdybym to ja akurat kupował rower, zdecydowanie wolałbym Argona niż Rose. Nie wiem gdzie mieszkasz,ale -zdaje się - w cenie Dark Mattera jest darmowy fitting. Przynajmniej do nidawna tak było w Wertykalu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio miałem okazję pojeździć trochę na Impulso, siadł mi niesamowicie. Już wiem jaki będzie mój kolejny rower :)

A za tę cenę to brał bym w ciemno

Edytowane przez plou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki za kolejne opinie :) impulso - wracamy do początku wątku :D 

 

@Chociemir Aargon wydaje się rzeczywiście ciekawy (muszę tylko chyba przyzwyczaić oko do wyglądu) - nie widzę tylko nigdzie poradnika jak dobrać rozmiar w Aargon. Masz może jakieś źródło? Generalnie 183cm wzrostu i 85,5 długość nogi. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Ok, Dzięki wielkie za wszystkie komentarze. Czas podjąć decyzję:)

Na ten moment na rozważam 2 rowery:

1. Argon 18 Black Matter (LINK) Koszt: 14 900 PLN

2. Rose BackRoad (LINK) - Koszt: 2899 EUR = ~12 500 PLN

 

Rowery o dość różnej charakterystyce, ale wydaje mi się że oba spełnią wymagania :)

Myślę, że zarówno napęd 1x (rose) i 2x (Argon) będą dla mnie ok. 

W Argon przy różnicy 2 400zł jest już SRAM elektroniczny - to pewnie plus. 

Oba mają sporo montowań na ewentualne sakwy - też plus. 

Z tego czytałem to Argon ma trochę bardziej komfortową ramę od ROSE. (LINK) *Trochę inny model ROSE w porównaniu, ale Rama ta sama.

 Rose trochę bardziej podoba mi się wizualnie, ale to już kwestia subiektywna.

 

ps. Jedyna zagwozdkę jaką mam to z tego co czytam w Aargon przy elektronicznej przedniej przerzutce max szerokość opony to 40 (bez niej czyli przy opcjach 1x można włożyć 45mm) A jadę w tym roku Wisełkę 500 i tam pewnie warto włożyć oponę delikatnie szerszą niż 40. Tutaj ROSE potencjalnie sprawdziłby się lepiej…:D 

 

Canyon (Grail) odrzuciłem na ten moment ze względu na trudności w parametryzacji i mniej miejsc montażowych. Grizl jakoś mi nie odpowiada całościowo.

 

A jak Wasze odczucia w kwestii tych dwóch rowerów? 

 

Z góry dzięki!

Edytowane przez Prixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

W Argon przy różnicy 2 400zł jest już SRAM elektroniczny - to pewnie plus. 

Do wertykala to sobie zadzwoń a nie klikaj przez sklep internetowy, pewnie coś jeszcze urwiesz

Cytat

Z tego czytałem to Argon ma trochę bardziej komfortową ramę od ROSE.

Różnice takie, że niwelujesz je ustawieniami.

Cytat

Jedyna zagwozdkę jaką mam to z tego co czytam w Aargon przy elektronicznej przedniej przerzutce max szerokość opony to 40 (bez niej czyli przy opcjach 1x można włożyć 45mm) A jadę w tym roku Wisełkę 500 i tam pewnie warto włożyć oponę delikatnie szerszą niż 40. Tutaj ROSE potencjalnie sprawdziłby się lepiej…:D 

Chcesz wybierać rower za kilkanaście tysięcy pod kątem jednej przejażdżki? Zamierzasz to przejechać (a jesteś pewien chociaż, że się uda) czy walczyć o zwycięstwo, że te 5mm opony robiłoby różnicę?

 

Nowy backroad jest zaprezentowany, agresywny, kozacki tylko uj wie kiedy będzie go można kupić https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-ff-rival-axs-xplr-2709982?product_shape=Supersonic+Grey

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jestem z Bytomia i też stałem przed wyborem napedu 1x czy 2x. Też jeżdżę w góry rowerem i u mnie wybór padł na 2x. W MTB miałem 1x12 i wygoda super ale w gravelu jednak dopóki nie jadę w góry to napęd 1x wystarcza ale na taki np Salmopol to najlżejsze przełożenie się przydaje z napędu 2x.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Mihau_ napisał:

Chcesz wybierać rower za kilkanaście tysięcy pod kątem jednej przejażdżki? Zamierzasz to przejechać (a jesteś pewien chociaż, że się uda) czy walczyć o zwycięstwo, że te 5mm opony robiłoby różnicę?

 

Nowy backroad jest zaprezentowany, agresywny, kozacki tylko uj wie kiedy będzie go można kupić https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-ff-rival-axs-xplr-2709982?product_shape=Supersonic+Grey

 

Jechałem już też pomorska 500 więc pewnie takie wypady będą się powtarzać raz na jakiś czas. ;) 

Nowy Backroad rzeczywiście fajny. 
 

Podjadę może nawet dzisiaj do wertykala i zobaczę :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na Wisełke ( Wisła 1200, Extreme) najlepsza jest  opona cx , choć jakbym miał ponownie jechać to na contact speed 700x35 :) Pomorska = sporo piachu i błoto, więc tu najlepiej szeroki Mezcal w okolicach 44 mm :)

9 godzin temu, clavdivs napisał:

Dlaczego 1x na Salmopol nie wystarcza? Przecież 2x ma podobne przełożenie. 

Jechaliśmy teraz w weekend objazd OP24. Odcinki MTB o nachyleniu do 10% jechałem z blatu ( Deore 42x28) i problemu nie było  :) Tak, taki napęd mam założony w mojej gravelowej karbonowej zabawce za parę groszy i się elegancko sprawdza. Na małą tarcze jeszcze nie zrzucałem :)

Edytowane przez kaido2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej,

informacyjnie, żeby podsumować wątek. Finalnie chyba zdecyduję się na zakup Argon 18 Dark Matter: https://wertykal.com/pl/p/Argon-18-Dark-Matter-28-Rival-AXS-Inferno-Red/10668

Udało nam się fajnie zbić cenę (jako że jeden znajomy też zdecyduje się na rower od nich). 

Finalnie 1 szt wyjdzie 13 900 plus do tego wertykal dorzuca bike fitting.

 

Wydaje mi się to całkiem dobrą ofertą za tą konfigurację.

 

Dzięki wszystkim za cierpliwość i przydatne rady :)

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.03.2024 o 19:38, Prixo napisał:

informacyjnie, żeby podsumować wątek. Finalnie chyba zdecyduję się na zakup Argon 18 Dark Matter: https://wertykal.com/pl/p/Argon-18-Dark-Matter-28-Rival-AXS-Inferno-Red/10668

Z ciekawości, pytałeś może czy mają dostępne w innych malowaniach ? Bo to IMHO jest paskudne :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, plou napisał:

Z ciekawości, pytałeś może czy mają dostępne w innych malowaniach ? Bo to IMHO jest paskudne :D 

Wiesz co z rozmiarami (szczególnie M) słabo, raczej już końcówki. 
 

A co do koloru to częściowo się zgadzam :D jak go pierwszy raz zobaczyłem na stronie też miałem taką reakcję. Ale na żywo wygląda zupełnie inaczej - duuużo lepiej. Bardziej tak jak tutaj: https://www.argon18.com/en/bikes/gravel/dark-matter

ta czerwień rozchodzi się od korby i w sumie wygląda to mega dobrze. 
No ale to w 100% subiektywna rzecz :D 

 

Czekam teraz na termin bike fittingu - dam znać jak wrażenia z jazdy :)

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.03.2024 o 07:15, Chociemir napisał:

Sądzisz, że to kogoś onteresuje?

Masz problemy z sobą czy z czytaniem ? Nie wiem czy "onteresuje" czy też nie, pytam czy dowiadywał się o inne kolory, a skoro pytam to zapewne mam powód. 

@Prixo dzięki za info.

Edytowane przez plou
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...