Skocz do zawartości

[10 000 - 15 000] Gravel


Rekomendowane odpowiedzi

Cześć!

 

Przymierzam się do przesiadki ( w trosce o zdrowie/życie :D)  z szosy na gravel. Chcę chociaż częściowo zjechać z dróg na szuter.

Dlatego szukam gravela niekoniecznie do najtrudniejszych terenów (stąd odrzucam grizly itd.).

Mam 183cm wzrostu i ~80kg wagi. Do tej pory jeździłem na aluminiowej Merida Scultura 200 - chciałbym tym razem spróbować Carbon`u ;)

 

Na ten moment rozważam 3 opcje:

  1. Canyon Grail CF SL 8 (LINK)  ~13 999 PLN - Najlżejszy, wydaje się też, że najwyższy jeśli chodzi o osprzęt (w Sensa Giulia np, Hamulce są z grupy 400 - nie wiem jak duża to różnica)
  2. Bianchi Impulso COMP (LINK) ~11 600 PLN - Bardzo podoba mi się wygląd (wiem, to subiektywne :D), z kolei najcięższy z tej grupy ~10kg.
  3. Sensa Giulia Gravel PRO GRX 2x12 (LINK) ~9 999 PLN - Wydaje się, że super stosunek jakość/cena - rażą mnie jedynie te linki przy kierownicy, które są fajnie ukryte w 1. i 2.

 

Różnią sie kilkoma drobnostkami jak np. prześwit na widelcu, ale wydaje mi się, że nie będę potrzebował szerszej opony niż ~40mm. 

 

Jeśli mógłbym prosić Was o opinię o powyższych 3 - jakość / cena - bo w sumie dość spora różnica pomiędzy nimi (4 tys). 

Być może jest coś jeszcze warte rozważenia w tym budżecie. - Też będę wdzięczny.

 

Jeśli potrzebujecie jeszcze jakiś dodatkowych informacji - dajcie znać

 

Z góry dzięki!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na żadnym nie jeździłem więc się wypowiem. Jeżeli masz szosę na której masz ustaloną/sprawdzoną pozycję to poszukiwania rozpocznij od porównania geometrii i adekwatnie ustal krąg potencjalnych kandydatów. Geo powinno być zbliżone z poprawką na wyższą pozycję. Nie piszesz nic o rozmiarze, a to może ograniczyć krąg kandydatów, będziesz pewnie na granicy umownych M/L, okolice rozmiaru 56.

Przy takich założeniach prześwit na oponę 40c w zupełności wystarczający, zresztą powyżej tych wartości rower robi się mocno specyficzny.

W podobnym budżecie Rose niedawno aktualizował swojego gravela i chyba niedługo będzie dostępny albo już jest, możesz spojrzeć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak jak napisano powyzej skup sie na geometri, potem czy chcesz naped 1x czy 2x, nastepnie czy preferujesz shimano, sram etc., a takze czy zamierzasz jezdzic na wyprawy wiec ilosc otworow do mocowan toreb, blotnikow etc., a na koniec wybierz taki ktory bedzie tobie odpowiadac najbardziej wizualnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki ogromne za sugestię. Rzeczywiście ROSE ma fajne konfiguracje.

Na ten moment rozważam i to chyba mój faworyt: BACKROAD APEX AXS XPLR 1x12 (LINK) ~14 200 PLN, a jest i karbon i dobry osprzęt i elektroniczne przerzutki. 

 

Co do samej geometrii nie mam jakiś super wymagań - nawet ciężko mi powiedzieć czego potrzebuję. Ścigać się nie będę więc nie musi być jakoś super agresywna. 

Co do 1x / 2x - z tego co czytałem 1x12 da mi na tyle zakresu, że powinno wystarczyć i na górki i na płaskie tereny - Chyba, że macie tu jakieś sugestie. Głównie jazda w okolicach katowic (Asfalt / Szuter leśny) + weekendowe wypady w górki (Żar, przegibek itp - 100%asfalt) + np jadę w tym roku Wisełkę 500 - ale bez ścigania.

Wszystkie są w miarę dostępne

 

Na ten moment układałbym to w takiej kolejności.

  1. BACKROAD APEX AXS XPLR 1x12 (LINK) ~14 200 PLN, a jest i karbon i dobry osprzęt i elektroniczne przerzutki. 
  2. Canyon Grail CF SL 8 (LINK)  ~13 999 PLN - Najlżejszy, wydaje się też, że najwyższy jeśli chodzi o osprzęt (w Sensa Giulia np, Hamulce są z grupy 400 - nie wiem jak duża to różnica)
  3. Sensa Giulia Gravel PRO GRX 2x12 (LINK) ~9 999 PLN - Wydaje się, że super stosunek jakość/cena - rażą mnie jedynie te linki przy kierownicy, które są fajnie ukryte w 1. i 2.
  4. Bianchi Impulso COMP (LINK) ~11 600 PLN - Bardzo podoba mi się wygląd (wiem, to subiektywne :D), z kolei najcięższy z tej grupy ~10kg.

 

Z góry dzięki za ewentualne Wasze opinie dot.tej czwórki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a czego oczekujesz od nowego roweru? Poza pozycją, która nie musi być sportowa zależy Ci na miejscu na opony, opcji montaży sakw czy tłumieniu nierówności? Te rowery które wrzuciłeś fajne, ale od sasa do lasa pod kątem tego, do czego zostały wymyślone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cytat

a czego oczekujesz od nowego roweru? Poza pozycją, która nie musi być sportowa zależy Ci na miejscu na opony, opcji montaży sakw czy tłumieniu nierówności? Te rowery które wrzuciłeś fajne, ale od sasa do lasa pod kątem tego, do czego zostały wymyślone.

Ciężko mi odpowiedzieć jakoś bardziej szczegółowo niż opisując jak jeżdżę:Głównie jazda w okolicach katowic (Asfalt / Szuter leśny) + weekendowe wypady w górki (Żar, przegibek itp - 100%asfalt) + np jadę w tym roku Wisełkę 500 - ale bez ścigania.

Jeżeli moglibyście opisać jakie są główne różnice pomiędzy tymi rowerami - też pewnie bardzo by mi to pomogło. 

 

Dzięki za propozycję @Chociemir pytanie czy Grizly nie jest zbyt "offroadowy" ws.do moich wyjazdów, o których wspominam wyżej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A  niby na czym (ale konkretnie)  miałaby polegać jego "zbytnia offroadowość"? Nic nie stoi na przeszkodzie, aby założyć węższe opony. Jest to w tej chwili bezkonkurencyjna oferta - jaki jest sens  kupować Rose na Apexie, skoro można kupić taniej Canyona  z Rivalem (i różnicę dołożyć np, do ewentualnego zakupu lekkich karbonowych kół)? Plus -przynajmniej w mojej opinii-  dla Grizla za niededykowane sztycę i mostek,

Edytowane przez Chociemir
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizl ma prześwit na opony 50mm, zakładając 40c już wygląda komicznie a co dopiero jak założysz 38 lub węziej.

Backroada też bym na Twoim miejscu odrzucił, jest jak Grizl bardziej nastawiony w teren. W mojej opinii przesiadając się z szosy na gravela, najciekawszym wyborem będzie Grail ale 2x11:

https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/wydajnosc/grail-generation-2/cf-sl/grail-cf-sl-7/3575.html?dwvar_3575_pv_rahmenfarbe=R119_P01

Co do napędu to owszem 1x12 daje ogromny zakres, ale w zamian masz dziury między przełożeniami, a skoro do tej pory jeździłeś na szosie ten fakt będzie Ci doskwierać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Grizl na oponie 38 bez klocków wygląda tak. Serio wymyślacie problemy tam gdzie ich nie ma.

W dniu 12.03.2024 o 14:04, Chociemir napisał:

Plus -przynajmniej w mojej opinii-  dla Grizla za niededykowane sztycę i mostek

Z zaznaczeniem, że rura sterowa to niezbyt popularne 1 1/4", więc wybór bardziej ograniczony.

image.jpeg

2021-09-26 12.15.25.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogromne dzięki za odpowiedzi Panowie.

Na ten moment najbardziej atrakcyjny cenowo rzeczywiście wydaje się Grizl CD SL 7 eTap.

 

Natomiast natknąłem się też na Canyona Grail Cf SL 8 di2. https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/wydajnosc/grail/cf-sl/grail-cf-sl-8-di2/3098.html?dwvar_3098_pv_rahmenfarbe=YE%2FBK
 

Co prawda droższy o 3k niż grizzly ale lżejszy, 2x11 i na cieńszych oponach co chyba bardziej odpowiada temu że mimo wszystko część tras będzie asfaltowa tak jak wspominałem wyżej.

 

jak Waszym zdaniem wypadają te dwa rowery w porównaniu? ( wiem że pewnie geometria inna, ale zakładam że bike fittingiem sie ustawie do każdej z tych ram). Pytanie też jak np Rival vs 8xx Di2

 

z góry dzięki :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak wygląda kierownica w podlinkowanym grailu i wyjaśnij jak będziesz robił to dopasowanie. Poza tym rower fajny i rzeczywiście pasujący bardziej do wymagań, dobre koła, ale: 11-rzędowy napęd stary w momencie zakupu, kierownica która była tylko kilka sezonów, wygląd kwestia gustu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co słyszałem (od znajomego który ma canyona) to głównym problemem tych rowerów jest suport wciskany (a nie skręcany).
Powoduje to czasami trzaski lub w najgorszym wypadku wycieranie mufy i kombinowanie z nadwymiarowymi łożyskami.
A do serwisu rower trzeba wysyłać..... i czekać.....

(jeśli się mylę to mnie poprawcie)

Ja w tej cenie bym kupił bym coś innego a może poczekał na krossa eskera RS

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)

Trafiłem na jeszcze jeden rower i to w moim rozmiarze dostępny dość szybko jak na ROSE.

https://www.rosebikes.pl/rose-backroad-grx-rx820-1x12-2709493

jeśli mielibyście go porównać do graila w sumie podobnego +\- do powyższego rosę - jakie widzie główne różnice w geometrii, wykorzystaniu itp.

https://www.canyon.com/pl-pl/rower-gravel/wydajnosc/grail-generation-2/cf-sl/grail-cf-sl-8/3577.html?dwvar_3577_pv_rahmenfarbe=R119_P01

Osprzęt w miarę podobny :)

z góry dzięki :)

Edytowane przez Prixo
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nowy grail nie ma dwupłata ale znowu jak chcesz wymienić mostek to również kierownicę :)

koniecznie chcesz elektrykę? 

jeśli nie to rzuć okiem

https://www.protour.com.pl/produkt/stevens-camino-pro/

Jakość Stevensa to piętro wyżej jak canyon i rose. Ramy są świetnie zrobione,  trwałe itd. Rzuć okiem na specyfikacje i wagę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Układ napędu nie ma nic do rzeczy jeśli chodzi o zakres przełożeń. Różnica jest tylko taka, że przy 1x pomiędzy sąsiednimi koronkami masz o wiele większe dziury niż przy 2x. Swoją drogą jeśli miałoby być sporo asfaltu to sensowniej wybrać chyba 2x, łatwiej dobrać kadencję

Rose ogólnie bardzo fajne rowery robi

https://www.centrumrowerowe.pl/rower-gravel-basso-palta-rival-etap-axs-1x12-pd34266/

https://wertykal.com/pl/p/Argon-18-Dark-Matter-28-Rival-Inferno-Red/10608#galleryName=productGallery,imageNumber=1

https://bbike.pl/rowery-szosowe-gravel/700-wilier-jena.html

 

 

22 minuty temu, White77 napisał:

Polski producent, zrobią Ci brykę tak jak będziesz sobie życzył, warto się zastanowić .

A co dokładnie ten "polski producent" tam wyprodukował?

Edytowane przez Mihau_
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rose jest ok, bardzo poprawny rower, poza sztycą i mostkiem nie ma się czego czepiać. Pytanie o malowanie - ale to rzecz gustu :) 

Ten Basso od Mihaua mi się bardziej podoba, ale rozmiarów brak.

Generalnie - Rose to dobry rower, w dobrej cenie w tej promce. Jeśli Tobie się podoba, spełnia kryteria to go kup. 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...