Skocz do zawartości

[Błotnik tylny] montowany do sztycy


Rekomendowane odpowiedzi

Witam.
Zamierzam kupić tylny błotnik montowany na sztycę. Coś w tym rodzaju:

https://allegro.pl/oferta/blotnik-rowerowy-tylny-accent-dry-board-2-14701255890

Ma oczywiście dobrze chronić plecy, trzymać się sztycy (nie latać na boki). Fajnie by było jakby miał też możliwość jakiejś regulacji np. kąta nachylenia, aczkolwiek nie jest to wymóg.
Co moglibyście mi polecić?

Rower Kross A2, rozmiar opon 26" x 2", szerokość sztycy 27,2 mm.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten zaproponowany powyżej jest całkiem ok. ale najzwyczajniej w świecie lepiej spisze się coś takiego jak SKS Velo 65, najlepiej pod koła 29, bo wtedy jest dłuższy i chroni lepiej.

Ja wiem, że w tym Kro'ssie raczej nie ma mocowania na tylny błotnik, ale można lekko porzeźbić i wszystko spasuje.

A dopiero błotniki, które są blisko koła, sięgają daleko i najlepiej usztywnione prętami mają jakiś sens.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisano (edytowane)
1 godzinę temu, chudzinki napisał:

Jeżeli jeździsz w terenie to popatrz na błotniki montowane w taki sposób https://www.sks-germany.com/en/products/mudrocker-rear/, a jeżeli nie jeździsz to tylko pełne błotniki...

Jeżdżę w terenie, ale niezbyt intensywnie. Głównie szutry, ścieżki rowerowe, leśne ścieżki aczkolwiek ten błotnik, który podlinkowałeś wygląda całkiem obiecująco acz cena dość wysoka. Co do pełnych błotników, to już kiedyś przymierzałem podobny model jak ten, który podlinkował Maciek i był problem z obejmą zakładaną do ramy, która wadziła o linkę przerzutki. Trzeba by go jakoś przerabiać. Być może uciąć obejmę, dokręcić do niego jakiś kawałek plastiku, zrobić dziurę na śrubę i przykręcić go u dołu ramy, ale nie za bardzo mi się chce tak kombinować, bo rzadko jeżdżę w wilgotnych warunkach.

Edytowane przez Kano
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam tego Mudrockera i mimo ceny serdecznie polecam. To jedyny błotnik mtb który chroni przed błotem i syfem z kół jaki miałem. Używam w zimę i z tyłu zawsze wracam czystszy niż z przodu. Wszelkie inne, szczególnie te pod siodełko to atrapa, która nic nie daje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam jakiegoś ass savera i lipa - plecy i tak ubłocone, sztyca i rura podsiodłowa tak samo, mimo że jakiś drugi tańszy przyciąłem i upchnąłem "pionowo" tak, że niby ma ją chronić :) Do tego ten z siodełka się obluzował i jak opuszczę sztycę to mi terkoce o oponę i wyglądam jakbym rozjeżdżał las na motocyklu 🤣

@Donayo Ten na widelec nawet się sensownie zapowiada ale pewnie sztycę i tak bym upaprał - mam dość gruby bieżnik i o ile na przejeździe przez błoto lecą największe kęsy, o tyle mam wrażenie, że szczegółowe krycie nieosłoniętych części zachodzi wtedy, gdy już lecę asfaltem z górki do domu i czyszczę opony prędkością - błoto z opon bryzga dookoła, może w mniejszych porcjach ale z większą siłą :) 

Edytowane przez spidelli
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@spidelliJechałem najpierw po błocie, później po asfalcie i wszystko czyste.  Z tym, że ja na asfalcie nie cisnę mega szybko (41 km/h to max), mam koła 26" i opony RaceKing 2.2.

Wcześniej miałem assaver Simpla i jakiś niby błotnik z tego samego materiału, z tej samej firmy, ale one tylko dobrze wyglądały. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Moja opona:

image.thumb.png.8586b8d1e393d4542daa8e4f1de64d63.png

Na ostatnim odcinku mam z góry, ścieżka rowerowa asfaltowa + pomiar prędkości na drodze, więc dodatkowy motywator ;) Tam się rozpędzam powyżej 30 km/h co świetnie czyści opony z błota ale jednocześnie musi pięknie rower szpachlować w nieosłoniętych miejscach i to metodą ciśnieniową.

Wygląda na to, że i sam bieżnik ma znaczenie :) 

Edytowane przez spidelli
  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, Maciek.B napisał:

Ja wiem, że w tym Kro'ssie raczej nie ma mocowania na tylny błotnik, ale można lekko porzeźbić i wszystko spasuje.

Opaski zaciskowe z otworem ;)

12 godzin temu, NerfMe napisał:

Ja mam tego Mudrockera i mimo ceny serdecznie polecam.

Jaką ma szerokość? Da radę z oponą 2,5"?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kiedyś zastanawiałem się nad tym Zefalem, którego polecił Donayo. Jest też znacznie bardziej przystępny cenowo od Mudrockera czy mudhuggera. Choć zastanowię się też nad SKS x-tra-dry, który zaproponował Paweł.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...