Skocz do zawartości

[do 4000zł] jaki rower MTB


Rekomendowane odpowiedzi

To wielce egzotyczne zastosowanie - nie wiem,  czy na forum ktoś korzysta z psich zaprzęgów. Potrzebujesz lekkiego roweru, raczej XC, z dobrymi hamulcami i zawieszeniem. Problem taki, że 4k to niewiele pieniędzy dziś. Na pewno usłyszysz, że potrzeba powietrznego widelca, tapetowanej główki ramy i sztywnych osi, a to trudno (niemożliwe przy nowych) w tej cenie. Przykładowy rower firmy, która ma dobre ceny https://www.canyon.com/pl-pl/rowery-gorskie/trail-bikes/grand-canyon/grand-canyon/grand-canyon-5/3267.html?dwvar_3267_pv_rahmenfarbe=OG - waży ponad 14kg i choć ogólnie jest OK, to nie jest super nowoczesny i przyszłościowy.

Branża rowerowa działa tak, że jak pojawiają się nowe standardy, to stare nadal trwają, ale na niskich półkach cenowych. Więc jak kupisz taki rower to np. wąska główka ramy nie pozwoli kupić dobrego widelca, bo dobre mają rozszerzaną rurę sterową i nie pasują. Ale póki będzie to działało, to będzie działało. 

Popatrz na forum na inne rady w tej okolicy cenowej. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Nie zauważyłem w porę twoich podpowiedzi i kupiłem Indiane Pulser 5.9 , przerzutki deore przód i tył , amortyzator Rockshox Judy 12 cm nie mam pojęcia czy jest taperowany bo nigdzie nie ma wzmianki , rower wziąłem w sumie prawie w ciemno więc jak , w miarę udany wybór ? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na ramę to stery są proste, zaciski QR, czyli bez widoków na super upgrady, ale gratuluję. Bo uważam, że trafiłeś na bardzo rozsądnie skonfigurowany rower. Widelec, choć sprężynowy, to ma tłumik, napęd fajny, hamulce też ok.   Twój pies będzie zadowolony :)  W porównaniu do proponowanego przeze mnie Canyona to lepsze hamulce i widelec - a to ci potrzebne i starszy ale niezły napęd. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...