Skocz do zawartości

[tłuste klocki] Mycie napędu pianką skutkuje zatłuszczeniem hamulców


Michal2008

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć,

odkąd stosuję piankę fenwick do mycia napędu mam problem z zatłuszczonym tylnym hamulcem. Po myciu jest tragedia zero hamowania i po paru jazdach jest lepiej, ale szału nie ma. Odczucia typowe jak dla tłustych klocków. 

Podczas mycia nie zakrywam niczym tarczy z zaciskiem (dystrybutor twierdzi, że nie trzeba), nie pryskam pinką specjalnie na tarcze czy zacisk, ale wiadomo, że zawsze coś poleci, podczas kręcenia kołem z naniesioną pianką też nie zaciskam hamulca, nie wiem co robię źle... czy jednak trzeba zakrywać hamulec podczas mycia?

macie do polecenia jakieś alternatywy dla tej pianki?

Za pomoc z góry dziękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Preparaty do mycia wytwarzające pianę zawierają miedzy innymi emulgatory rozbijace smary na drobne kulki dzięki czemu odrywają się one od powierzchni i przechodzą do roztworu myjącego/piany i na powierzchnię szczotki/gąbki. Jeżeli taka piana dostanie się na klocki to zachowują się one jak gąbka wchłaniając całość  potem woda wysycha a smar zostaje dlatego trzeba uważać aby nie przenosić brudu z napędu na klocki i tarcze.

Podsumowując, częste mycie skraca życie 😂

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja używam K2. Psikam kilka razy w zacisk, potem myję napęd i owszem, wszystko dookoła jest lekko opryskane, ale klocki nie obrywają od takiego mycia. Ale ZAWSZE po myciu, przecieram IPĄ tarczę, o czym autor nie wspomina. Zatem ja uważam, że tu jest błąd i to tarcza nosi syf a nie same klocki.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manfred1 napisał:

A reklamówka jednorazowa z Biedronki? Nakładasz na tarcze wiążesz kokardke i myjesz napęd. Po umyciu ściągasz i do recyklingu. A jeśli dbaasz o ziemię to dyski muc off na rzepy lub oslona plastikowa w cenie 60zl na AliExpress 

Czy możesz podesłać link z aliexpress? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na początku przygody z pianą robiłem myk jak w fimie (1:00). Teraz używam wielorazowej samoróbki z kartonu, którą wkładam między tarczę a szprychy. Nic nie dociera do zacisku. Polecam iść tą drogą, jeśli chcesz zostać przy pianie. Generalnie sprawdzi się z wszystkimi eliksirami do napędu.

 

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...