Skocz do zawartości

[rower] Crossowy do 3.5tys - Merida, Trek oraz Kellys


Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry,

Wybieram pierwszy rower dla siebie. Musi to być crossowy, zależy żeby można było wozić dziecko w foteliku.

Jestem kobietą z wzrostem 159cm i nie każdy rower mi pasuje.

Szukam roweru do 3500zl

Odwiedziłam kilka sklepów w Warszawie, sprawdziłam modele Merida, Kellys oraz Trek.

No to i mam taki wybór:

- MERIDA CROSSWAY 20D 2899,00 zł
- Trek Dual Sport 2 Gen 4 - 2906,15 zł

- Kellys phebe s - 3500zl
- Merida Crossaway 100D s - 3500zl
- Dual Sport 3 Gen 4 - 3501zl

Nie wiem jaka opinia na temat Meridy.
Czy warto przepłacić 600zl za lepszy osprzęt, a może Trek DP2 lub Crossway 40D będzie wystarczającym wariantem?

Będę wdzięczna za opinie i podpowiedzi :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Irena nie napisałaś ile chcesz jeździć, jak chcesz jeździć. Ja woziłem dziecko w foteliku 600  metrów do żłobka, dalej 600 metrów do pracy, było idealnie, zero korków. Jeśli stać Cię, bierz dual sport 3 gen 4, jedna tarcza na płaskie miasto to idealne rozwiązanie na plus fajna geometria. Dopasuj rozmiar, to najważniejsze.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, irenaO napisał:

 

Jestem kobietą z wzrostem 159cm i nie każdy rower mi pasuje.

 

 

A byłaś może w sklepie Gianta? Zerknij na Liv Rove

https://www.liv-cycling.com/pl/bikes-rove

To są Gianty z kobiecymi ramami, więc jest większa szansa że będzie lepiej pasowało. Na Twoim miejscu zwrócił bym uwagę jeszcze w sklepie, czy do tak małych ram zmieści się mocowanie fotelika zakładane na rurze podsiodłowej, bo to różnie może z tym być.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.03.2023 o 22:52, wolek napisał:

Irena nie napisałaś ile chcesz jeździć, jak chcesz jeździć. Ja woziłem dziecko w foteliku 600  metrów do żłobka, dalej 600 metrów do pracy, było idealnie, zero korków. Jeśli stać Cię, bierz dual sport 3 gen 4, jedna tarcza na płaskie miasto to idealne rozwiązanie na plus fajna geometria. Dopasuj rozmiar, to najważniejsze.

No to szukam crossowego żeby można było i po mieście i po lasu jeździć
Akurat teraz próbuję zrozumieć czy jeden blat będzie wadą czy zaletą

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...