Skocz do zawartości

[przestroga] Kross Esker 6.0 - uważajcie na specyfikację!


c1ach

Rekomendowane odpowiedzi

  • Mod Team

Taka sama sytuacja w obrębie jednego modelu, ale inną specyfikacją była z modelem Kross B8 Rio. Jeden miał amortyzator z blokadą skoku przy goleniu, drugi miał amortyzator z innym tłumikiem pozwalającym na zamontowanie blokady skoku przy kierownicy.

Wg mnie Kross nieładnie sobie pogrywa i wprowadza ludzi w błąd.

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, chudzinki napisał:

Ja nie wiem. U mnie jak wkładam do koszyka S czy XL (M niedostępne) to w koszyku pojawia się Esker 6.0 bez literek... Tylko u mnie jest prawidłowo?

Bo tymi 3-ma kółkami na liście skaczesz w rzeczywistości po różnych specyfikacjach które są w różnych rozmiarach dostępne. Nazwa roweru nie zmienia się podczas przełączania.

 

esker3.JPG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jakby gospodyniom domowym wciskać dwa śliczne fiaciki w tej samej cenie, jeden na tarczach wentylowanych na włoskie góry a drugi na bębnach jak w Żuku,  dwie na trzy gospodynie nie będą czuły różnicy . 

 

Nie każdy musi być fanem motoryzacji, ale ta sama cena i dwa produkty z pozoru takie same - nabijanie w butelkę osoby, która się nie zna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, chudzinki napisał:

Czy wszyscy patrzymy na tą samą stronę?

Jeśli można było zrobić podobny skrót do modelu 2 i dać go zupełnie jako osobny model to tak samo można było zrobić z szóstką. Nie jest to nie możliwe technicznie, nie zagmatwa strony a wręcz przeciwnie i nie kosztuje pewnie nic. Wielu machnie ręką a ja bym nie machnął bo jest zbyt dużo zmian by takie coś przeszło. Korba, kaseta, ważne dla wielu piasty i część hamulcowa. To jest zupełnie inny model roweru przynajmniej dla mnie i jak pisałem powinno być to jasno na stronie zaznaczone a nie coś w stylu pieprzniemy "*" i małym drukiem kto bystry się połapie a inni wpadną. Kross słynie już latami z tragicznie czytelnej strony. Ameryki tu nie odkrywamy to czemu to bronić? Ja bronię zmian w speckach bo często jest mus. Byle była informacja jak byk. Tutaj to nie tylko korba i nie tylko oto się rozchodzi. I nie chodzi, że to "nasz Kross" bo tak samo pojechał bym po Dżajancie czy innej Meridzie. 

Nie wiem jak jest na forach AGD ale ja pokazałem, że są marki i to typowo wysyłkowe, które ogarniają temat. Może zakładają, że gdzieś jest mniej "inteligentny" klient ale chcą by był na starcie zadowolony i zostawiał im kasiorę w przyszłości. Dość niepewnej w tej branży. Po prostu im zależy a Kross od lat nadal zwija ten segment biznesu. Już widzę te telefony, meile, ogólnie bajzel ze zwrotami, tłumaczeniami i tak dalej. Po licho robić sobie z takich pierdół takie kłopoty? 

 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, c1ach napisał:

Nazwa roweru nie zmienia się podczas przełączania.

NIEprawda. Nie jestem fanem marki Kross, nie mam żadnego interesu w tym, roweru od Krossa tez nie mam, ale jak byk jest napisane Esker 6.0 PW GL SS i nie jest to żadna nowa informacja. Od momentu pojawienia się tego ulepa na stronie takie info istnieje, tylko trzeba czytać a nie klikać ślepo Kup Teraz

 

e6.JPG

e62.JPG

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak wyżej. Klika się rower i jak byk stoi rozszerzona nazwa. Pisałem o tym.

Kto normalny dodaje rower z głównej strony, nie patrząc nawet na tabelkę?

Nie ważne czy to rower, kuchenka czy śruba. Nie wyobrażam sobie takiego zamawiania.

Nigdy nie zamówiłem czegoś czego nie chciałem. Dodajemy do koszyka, a w podsumowaniu otwieramy jeszcze raz, żeby się upewnić. Czasami człowiek się pomyli i kliknie coś obok, a takie działanie temu zapobiega.

Można zwalać na producenta, przejrzystość itd. Natomiast opisany tutaj przypadek, to zwykłe gapiostwo.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na głównej zmieniasz kolory, i wtedy pojawiają się dostępne rozmiary.

Na tym polega przewał, że jak zmieniasz kolor przy modelu esker 6 nie pokazuje się dodatek literkowy, tylko zmienia się mała miniaturka - zdjęcie roweru...  dopasowując rozmiar możesz olać kolor ( a tak naprawdę decydujesz o korbie piastach itp)

Skoro na forum nie widzicie i nie czytacie ze zrozumieniem to nie dziwie się że w Krosie nie ogarniają ....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gapiostwo, które nie miało by miejsca gdyby strona czyli producent zrobili ją przejrzyście. Tutaj mamy jednego kolegę kolegi a kameralnym forum. Ile takich akcji jest a o nich nie wiemy. Wyjdźmy też poza nasze podwórko. O czym w ogóle rozmowa:laugh:

U mnie po kolorach się zmienia model ale nie oto tutaj idzie. Ja pitolę nie kumacie? Szukam gravela to gdzie jest ten ulepiony model? Ja olewam kolorki czy rozmiary w początkowej fazie. Interesuje mnie zdjęcie w segmencie pokatalogowanych rowerów i konkretna specyfikacja. Tego tu nie ma bo ten model jest "schowany". Nawet nie wiem co jest wyżej po GRX. A gdyby było lepiej to by go schowali czy nie bo to jest sedno czemu jest jak jest a nie tak jak powinno być. 

Edytowane przez Tyfon79
  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jest schowane?

Do wyboru są "kolory", a do nich odpowiednie rozmiary. Wchodzimy w Esker 6.0 i jak byk stoi: wybierz wersję i rozmiar.

No to co mieli zrobić więcej? Obydwa rowery to Esker 6.0, różnią się wyposażeniem.

Jak ktoś ma problem z przeczytaniem dwóch pól, to powinien miec pretensje tylko do siebie.

W centrumrowerowe.pl rozwiązane jest to dokładnie tak samo. Jest jeden produkt, a w środku są wersje.

@itr jeszcze raz. Jeżeli ktoś zamawia rower ze strony głównej, to sam jest sobie winny. Nawet jeżeli zmienia się to "kolorem", a de facto kolor się nie zmienia, to nie przyjdzie komuś do głowy zajrzeć do środka? Tak jak pisałem, jest jak byk: wybierz wersje.

Możecie pisać co chcecie, ale jeżeli ktoś jest tak napalony, że zamawia rower klikając ze strony głównej, to może mieć pretensje tylko do siebie. Producent w każdej chwili może zmienić specyfikację. Dzisiaj była wersja A, jutro będzie B.

A pisząc ogólnie, to jest to Kross. Marka której bronilem wiele lat, no ale w pewnym momencie się już nie da. W tym przypadku uważam jednak, że nic strasznego ani wprowadzającego w błąd nie zrobili. Tyle że jaka jakość produktu, taka i strona...

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziadostwo polega na tym że różnice korba koła itp dla popularnego klienta nie są zasadnicze,  ta sama cena,  zła strona, nieczytelne literki w nazwie , czego nie rozumiesz?   Klient wybiera zakres ceny jaką udźwignie, kolor i rozmiar, to nie sklep krzak tylko producent… lubisz kiedy sprzedawca traktuje Cię niepoważnie- Twój wybór… 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, itr napisał:

Dziadostwo polega na tym że różnice korba koła itp dla popularnego klienta nie są zasadnicze,  ta sama cena,  zła strona, nieczytelne literki w nazwie , czego nie rozumiesz?   Klient wybiera zakres ceny jaką udźwignie, kolor i rozmiar, to nie sklep krzak tylko producent… lubisz kiedy sprzedawca traktuje Cię niepoważnie- Twój wybór… 

Niepoważnie by traktował, gdyby nie informował tylko wysylał losowa wersję, bo skończyli robić model A i zaczęli B.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chodzi o dostępny wybór tylko że przez mam nadzieję partactwo,  a nie wyrachowanie wciskają najbardziej popularne M w gorszej konfiguracji za cenę taką samą jak wersja lepsza. To nie jest wybór sram/ shimano mechanik/ hydraulik czy  z myk mykiem  albo bez ,  alivio/xtr tylko  lekko kupowata podmiana zamaskowana dziwnym kodem … Od początku kolega napisał że Kross podaje listę części czyli formalnie jest ok, to co jeśli mimo wszystko daje ciała to dobrze? Bronicie partactwa na stronie i robienia w ciula ludzi  - tych, którzy nie mają know how?  Nie rozumiem , ciulowa firma i ciulowi ludzie w  niej trzymają rękę na pulsie.

Edytowane przez itr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Strona faktycznie nie jest za przyjazna ale doskonale widać co się zamawia, nawet na fonie czego sam nigdy nie robię to widać. Trzeba patrzeć nawet 101 razy skoro 100 jest za mało ;) 

Widziałem wielokrotnie przypadki że sklepom nawet nie chce się aktualizować zdjęcia nowego modelu, nie mówiąc już nawet o tym że specka ma się nijak do fotki na stronie. Takie czasy i trzeba zwracać uwagę na wszystko a w razie wątpliwości dzwonić/pisać. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, itr napisał:

Nie chodzi o dostępny wybór tylko że przez mam nadzieję partactwo,  a nie wyrachowanie wciskają najbardziej popularne M w gorszej konfiguracji za cenę taką samą jak wersja lepsza.

Masz jakieś testy/badania komponentów żeby twierdzić, że coś jest lepsze albo gorsze? Piasty shimano to jakiś majstersztyk i niedościgniony wzór czy coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Mod Team

Dla mnie to nazewnictwo ich bez sensu. Jak dodają jakieś tajemnicze skróty do nazwy to powinni lecieć Esker 1, Esker 2 itd. W przypadku stosowania drugiego członu w danym modelu to oznacza się tak, że im wyższa cyferka tym lepsza specyfikacja. Np. Esker 6.0 specyfikacja wyjściowa. Esker 6.1 - model z lepszym osprzętem. Esker 6.2 - z komponentami z jeszcze wyższej grupy. Wtedy jest zrozumiale i przejrzyście.

  • +1 pomógł 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Klasyczny downsizing, jak słodycze...

595831335951494743684578_15950895076RMqi

... tyle że w branży rowerowej.

 

Łatwo Wam pisać, ale co Wy byście zrobili na ich miejscu? Koła jednego zamiast dwóch włożyć nie można, bo to jednak szybko wyjdzie. Dać koła mniejszego rozmiaru - też to w sumie byłby deal na krótką metę. Kross poszedł więc własną drogą.

A inne marki wsadzają łańcuch z plastiku zamiast normalnego, nazywają to nazwiskiem Billa Gatesa dla niepoznaki i jeszcze kasują cztery raz więcej niż normalny napęd. Jeszcze lepsi są ci co sakwy robią - zamiast normalnych, porządnych sakw na bagażnik dają małe worki pod ramę i wciskają ludziom kit, że tak lepiej, bo lżej, bo opór powietrza mały. Ludzie wszystko kupią.

🥳

Szy.

Edytowane przez szy
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ss to bardziej zabójcza cena :)  
a na poważnie to Single speed!!!

Shimano jakie by nie było jest  korbowo lepszą odmianą Prowheel czy się mylę proporcja ceny  ok 600:300 zł czyli dwa razy droższe w detalu?  To kara dla amatora, który nie śledzi podzespołów i śrubek? 

Może jestem przeczulony, ale kolejne strony banków urzędów czy np Krossa pokazują dziwne niedociągnięcia, ma poziomie projektowym albo w ogóle koncepcyjnym. W Krossie mamy słabe nazewnictwo, i nie najlepszą stronę… może się poprawią.

Najprostsze rozwiązanie - rozróżnić ceną o 100 zł z odnośnikiem wykrzyknikiem dlaczego.  Inną cenę każdy dostrzeże szybko, a nie jeden centuś zamiast L wybierze M dla tych 100 zł 😀


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...