Skocz do zawartości

[do 8000] Trek Roscoe 7 vs Orbea Laufay H10 dla kobiety łatwe trasy, wycieczki


Gość

Rekomendowane odpowiedzi

36 minut temu, ChuChu napisał:

Jest, tylko nie ma przestrzeni pomiędzy elementami. To miałem na myśli.

Patrze na te zdjęcia i jakby wysunąć myk myka, to w zasadzie oprócz tego jednego elementu, różnic brak...

Myk, myk już na maxa jest na moim zdjęciu. 

 

29 minut temu, wolek napisał:

Tam z ciekawości, ta S jest na kołach 29"?

29

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Katarzyna1111 napisał:

Czyli inna rama. Skoro wzmocnienie nie potrzebne, fajnie by było taką informację pokazać i nie byłoby wątpliwości.

Już ci wytłumaczyli wyżej, że to ta sama rama tylko tak musi wyglądać w S-ce. Nie da się inaczej tego fizycznie zrobić. W każdym sztywnym "zwykłym" HT też rura górna idzie ostro w dół przy sztycy dlatego te rowery wyglądają jak wyglądają. Jak pisałem trzeba było się nas zapytać bo rozkręciłaś aferę zupełnie niepotrzebnie. Może w ogóle potrzebujesz M-ki nawet jak jest ciut za dużą. U innego producenta akurat może być idealnie. Sztyca jak jest na max wygląda nisko ale bankowo da się wysunąć jeszcze część nie roboczą do góry. Wysoka też nie może być bo nie spełniała by funkcji. Taki urok bardzo małych ram dla niskich osób. 

Edytowane przez Tyfon79
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W każdym razie, dla mnie ciekawa lekcja, dla wielu myślę też przydatne informacje. 

Niedoinformowanie spowodowało zamieszanie, niepotrzebnie, wystarczyły jasne informacje dot. parametrów. Zostaję przy swoim, nie odpowiadał mi rower w takiej wersji, inna pozycja, inny wygląd.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Katarzyna1111 napisał:

Rama jest inna niezależnie od tego co teraz tłumaczysz. Mierzyłam rozmiar M, świetnie się rower prowadziło, fajnie ciasno skręcał, dla mnie idealnie, poza tym, że był odrobinę za duży. Także szkoda, że próbujesz mnie ośmieszać, mówiąc, że naoglądałam się w internecie.... Ehhhh.... Seriio? A to już zupełnie inna rama, nawet jeśli to standard, to nikt nie podaje takiej informacji, 

 

Powiem tak. Raz piszesz że przymierzyłaś rower i był on dla Ciebie jak na miarę szyty. Później się okazuje że krawiec był pijany bo rower jest "odrobinę" za duży, więc zamówiłaś mniejszy, licząc na to że będzie "taki sam" jak ten za duży tylko "mniejszy" . A między M a S jest przepaść... De facto to Twoje niedoinformowanie spowodowało całe to zamieszanie. Po pierwsze to taka "łezka" nie występuje w najmniejszych rozmiarach u żadnego producenta który taki patent stosuje. Nawet w GT - to firma u której podobny patent jest znakiem rozpoznawalnym od początku istnienia i stosuje go w każdym modelu. Wystarczy o tym wiedzieć. Żaden producent nie pokazuje też jak wyglądają rowery w poszczególnych rozmiarach ram. Wybierają do zdjęć te które prezentują się najbardziej zgrabnie czyli M lub L. A sklepy korzystają z danych producentów i dalej je powielają. Myślisz że np 23 cale u Treka wyglądają tak fajnie jak ten rower na zdjęciu na stronie Treka? Nie bo to już jest  pokraczna locha i nikt o tym nie mówi, nikt tego nie pokazuje itd. Gdyby Trek wrzucił na stronę zdjęcie roweru w takim rozmiarze , to musieliby zwijać interes🤣 I co jak ktoś ma 2m i zamawia taki rower to później powinien go nie przyjąć bo nie jest tak ładny jak ten ze strony Treka? Także w zasadzie jedyny sensowny zarzut jaki możesz mieć to korba.  Pomijam fakt że mi znalezienie w necie zdjęcia tej Orbea w S zajęło 30 sekund 😜

 

Edytowane przez Alsew
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi także się coś tu nie zgadza. Pisałaś że rower leży idealnie, po czym piszesz że to był M, a zamówiłaś S. Czyli to co napisał @Alsew. Potem że M był za duży. Gdzie tu logika? 

Dodatkowo, napisałaś że na zdjęciu które wstawiłaś, myk myk jest na dobrej wysokości. No to jakim cudem, rozmiar M był dobry, skoro tutaj sztyca jest tak nisko? Widzę że nie jest wysunięty, a mimo to jest mocno schowany w ramie.

Pytałem dwa razy o wzrost. Nie podzieliłaś się tą informacją.

 

Edytowane przez ChuChu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Alsew napisał:

Powiem tak. Raz piszesz że przymierzyłaś rower i był on dla Ciebie jak na miarę szyty. Później się okazuje że krawiec był pijany bo rower jest "odrobinę" za duży, więc zamówiłaś mniejszy, licząc na to że będzie "taki sam" jak ten za duży tylko "mniejszy" . A między M a S jest przepaść... De facto to Twoje niedoinformowanie spowodowało całe to zamieszanie. Po pierwsze to taka "łezka" nie występuje w najmniejszych rozmiarach u żadnego producenta który taki patent stosuje. Nawet w GT - to firma u której podobny patent jest znakiem rozpoznawalnym od początku istnienia i stosuje go w każdym modelu. Wystarczy o tym wiedzieć. Żaden producent nie pokazuje też jak wyglądają rowery w poszczególnych rozmiarach ram. Wybierają do zdjęć te które prezentują się najbardziej zgrabnie czyli M lub L. A sklepy korzystają z danych producentów i dalej je powielają. Myślisz że np 23 cale u Treka wyglądają tak fajnie jak ten rower na zdjęciu na stronie Treka? Nie bo to już jest  pokraczna locha i nikt o tym nie mówi, nikt tego nie pokazuje itd. Gdyby Trek wrzucił na stronę zdjęcie roweru w takim rozmiarze , to musieliby zwijać interes🤣 I co jak ktoś ma 2m i zamawia taki rower to później powinien go nie przyjąć bo nie jest tak ładny jak ten ze strony Treka? Także w zasadzie jedyny sensowny zarzut jaki możesz mieć to korba.  Pomijam fakt że mi znalezienie w necie zdjęcia tej Orbea w S zajęło 30 sekund 😜

 

Gratuluję biegłości poruszania się po sieci lecz nie rozumiem twojego żalu do mnie. Moje wyboru da moimi wyborami 😉 szkoda tłumaczeń, bo nie czuje się w obowiązku tłumaczyć z czegokolwiek.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Maciek.B napisał:

I tym optymistycznym akcentem sugerowałbym moderatorom zamknięcie tematu 😛

Zdecydowanie jestem za 🤪

3 godziny temu, ChuChu napisał:

Mi także się coś tu nie zgadza. Pisałaś że rower leży idealnie, po czym piszesz że to był M, a zamówiłaś S. Czyli to co napisał @Alsew. Potem że M był za duży. Gdzie tu logika? 

Dodatkowo, napisałaś że na zdjęciu które wstawiłaś, myk myk jest na dobrej wysokości. No to jakim cudem, rozmiar M był dobry, skoro tutaj sztyca jest tak nisko? Widzę że nie jest wysunięty, a mimo to jest mocno schowany w ramie.

Pytałem dwa razy o wzrost. Nie podzieliłaś się tą informacją.

 

Zastanawiam się o co ci chodzi i z czego mnie rozliczasz? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piszesz na Forum, oczekujesz pomocy, a potem piszesz że dostałaś zły rower. Musisz się liczyć z różnymi opiniami.

Chciałem żebyś podała wzrost, bo może Ty źle celujesz z rozmiarem. Nie podajesz, Twój wybór.

Nikogo nie rozliczam, bo to nie moja sprawa. Ja czym jeździć mam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie jest tak, że tak absurdalny powód odrzucenia tej S lekko spowodował opad rąk?  😀 piszecie dużo literek, a tu się Kasi nie podoba i fu rower odpada ? Kasia nie dziw nam się , my w sumie przez chwilę tylko zdziwieni nie dziwimy się Tobie…  ( bo rozumiem że ta S na tle kartonu miała być już Twoja) … kupujący ma chcieć coś kupić, i być przekonanym,  tutaj nie ma dyskusji. A Zarówno Xs, S jak i XL wyglądają zawsze nie tak pięknie, w damskich butach też tak jest że wielka i malutka stópka w bucie wygląda gorzej niż flagowe 38-39 , powodzenia i nie boczcie się. I dobrze, że S nie jest za mała!!!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Katarzyna1111 Nie ma się co denerwować, odebrałaś lekcję nt. kupowania rowerów, jak każdy z nas.

Co do rozliczania, akurat ci dwaj, to całkiem merytoryczni są.

To są w gruncie rzeczy bardzo dobre chłopaki :)

Wciąż jesteś przed zakupem roweru, nawet jak się nie zgadzasz, to warto poczytać opinie.

Pozdrawiam i powodzenia!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i naprawdę daj znać ile masz wzrostu.

Uwierz mi, gdybym ja zapytał najpierw na Forum a potem kupował, to bym nie kupił szosy dla 190 cm+, mając 173cm... Czasami jest tak, że w sklepie wydaje się dobry, a potem wychodzą kwiatki. Nie zawsze pierwsze wrażenie jest dobre. Powiem więcej, czasami można nie zauważyć różnicy, bo ile się człowiek przejedzie dookoła sklepu?

Swoją drogą, te ceny są chore. Kupiłem na początku 2020 Kross Dust 1.0. Kosztował mnie okrągłe 4k zł, a w specyfikacji oprócz Myk Myka, jest bliźniaczy do Treka który podałaś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

58 minut temu, spidelli napisał:

@Katarzyna1111Wciąż jesteś przed zakupem roweru, nawet jak się nie zgadzasz, to warto poczytać opinie.

Żeby dostać jakaś opinie w temacie doboru odpowiedniego rozmiaru ramy do wzrostu, to trzeba zacząć od podania na forum swoich wymiarów. Minimum to wzrost i długość nogi. Koleżankę nie interesowała nasza opinia na ten temat, bo uznała że zna się na tym lepiej i nawet nie raczyła podać wzrostu. I tak jeden rower który był szyty na miarę, okazał się być delikatnie za duży, co zaowocowało zamówieniem obstawiam za małego rozmiaru. Gdyby nas koleżanka traktowała poważnie, to by się dowiedziała, że najpewniej wystarczyło skrócić mostek w tej Mce o centymetr, może skrócić kierownicę i pobawić się z ustawieniem roweru pod siebie zamiast zamawiać za mały rower. 

  • +1 pomógł 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, może wyjasnię i zakończymy temat. Sobota jest... fajnie zająć sie czym innym 😉

Pytanie moje dotyczyło wyboru między dwoma rowerami, które miałam wybrane, sprecyzowane, przymierzone i oba wydawały się spoko, z tym, że orbea fajniejsza, ale dla  mnie to była zupełnie nieznana marka.

Decyzja o zakupie nie zapadła na podstawie zdjęc z internetu, a szczegółowych rozważań. Wogóle nie brałam pod uwagę zakupu przez internet, gdyby nie namowa sprzedawcy, u którego mierzyłam Orbeę w rozmiarze M i który również przyznał, że ciut za duża (na wycieczki ok, ale na zjazdy juz nie bardzo) i wytoczył cały wywód na temat roweru, jego zalet, trudności w dostaniu S-ki stacjonarnie i że jeśli znjdę gdzieś S to brać jeśli ta Mka mi tak dobrze leży.

Mimo wszystko miał byc Trek, bo jednak da się przymierzyć i lokalnie, stacjonarnie... Ale, znalazła się S Orbea, opinie w porządku więc zaryzykowałam i zamówiłam do punktu odbioru w Bielsku, rozmawiając wcześniej ze sklepem, że przymierzę zanim zdecyduję czy kupię finalnie. Nie kupiłam, wg mojej oceny rower był zupełnie inny, pan w serwisie, który rower składał, róniez był zaskoczony i stwierdził, że puścili na polski rynek składy magazynowe... Zwróciłam, głównie dlatego, że to nie było juz to odczucie "na mierę szyty", no jednak inna ta rama. Nieważne.

W kazdym razie darujcie sobie docinki o to że, nie zapytałam na forum jak wybrać rozmiar S, dlaczego się was nie zapytałam tylko samodzielnie podejłam decyzję... serio? bo mnie delikatnie przytyka kiedy to czytam

Za wszystkie konstruktywne uwagi dziekuję, duża to dla mnie dawka wiedzy,  wiem np. że rama w trek fuel ex jest pofalowana w S. Ciekawe, ale faktycznie zapytałam o to w sklepie i pan mi pokazał na innym modelu jak moja eska bądzie wyglądała.

Pozdrawiam serdecznie czekając na mojego fuela 🙂 przepraszam, że nie zapytałam, ale byl ładny i wygodny ;-)

Dla zainteresowanych, chcących zrobić doktorat z mojego przypadku podaję wzrost: 160 cm 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Następnym razem samodzielnie w takim razie kup sobie rower bez forum. Proste? Proste co nie. Ja o tyle drążyłem temat, że rzygam Trekiem a Orbea jest co by nie pisać tutaj polecana. Warto by było wiedzieć w takim razie, że składają z odpadów rowery co sugerował jak mi się zdaje mało kumaty sprzedawca czy półanalfabeta rowerowy. Jednak jest wszystko ok a co tam sobie kupisz w zamian to twoja sprawa. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatni miesiąc, tylko tutaj na forum. Dwa rowery szosowe.

Jeden miał obity lakier na główce od nowości. Drugi przyszedł z pękniętym, karbonowym masztem.

Jak sama zauważyłaś, Trek ma gorszy osprzęt, a mimo to jest dużo droższy. Jestem ciekawy czy będzie wyglądał dokładnie tak, jak sobie sobie wyobrażasz lub jak pokazał sprzedawca.

Co do Twojego poprzedniego Posta. Przecież sama tutaj nasmarowałaś, jaka to Orbea zła bo wysłali stary rower, w aktualnym malowaniu. Nikt Cię nie ciągnął za język, jak tam nowy rower. Jak zaczęliśmy Ci pisać że to normalne, to nagle piszesz "żeby Cię nie rozliczać".

 

Dodatkowo, chociaż żeby nie było że teraz Ci celowo obrzydzam Treka, pisałem o tym wcześniej.

RS Silver to nie jest najlepszy wybór. Golenie są stalowe, pokryte jakąś miękką powłoką. Wyciera się dość szybko, a jeżeli trafisz tak jak ja, co nie jest odosobnionym przypadkiem, to po chwili zobaczysz na nich pionowe rysy.

Działanie samego widelca także pozostawia sporo do życzenia.

No ale zakładając że kupiłaś tego Treka, to:

Zrób serwis zerowy widelca. Niech to zrobi ktoś ogarnięty. Ja u siebie znalazłem opiłki metalu. Mała ilość oleju to standard.

Jeżeli masz tam oś Maxle Lite, to także uważaj. Bardzo łatwo ją uszkodzić. Ma także tendencje do piszczenia przy zaciskaniu. Wtedy trzeba zrobić serwis ( jak coś, to mogę Ci napisać jak)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Katarzyna1111 napisał:

 😉

W kazdym razie darujcie sobie docinki o to że, nie zapytałam na forum jak wybrać rozmiar S, dlaczego się was nie zapytałam tylko samodzielnie podejłam decyzję... serio? bo mnie delikatnie przytyka kiedy to czytam

🙂

 

No widzisz, a mnie przytyła i to nawet dosyć mocno, gdy widzę takie zadufane w sobie paniusie . 🤫

Edytowane przez Alsew
  • +1 pomógł 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ten temat prawie od samego początku wydał mi się podejrzany i dalej coś mi tu nie pasuje, ale nie będę głośno mówił co ☺️. Pisałem o wrzuceniu zdjęć - co prawda korby nie widać, ale rama jest właściwa jak już napisaliście.

20 godzin temu, ChuChu napisał:

Uwierz mi, gdybym ja zapytał najpierw na Forum a potem kupował, to bym nie kupił szosy dla 190 cm+, mając 173cm... Czasami jest tak, że w sklepie wydaje się dobry, a potem wychodzą kwiatki. Nie zawsze pierwsze wrażenie jest dobre. Powiem więcej, czasami można nie zauważyć różnicy, bo ile się człowiek przejedzie dookoła sklepu?

Tylko nie wszyscy niestety tak myślą...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 20.01.2023 o 21:56, Alsew napisał:

Każdy ma swój tok myślenia 😜 Mnie natomiast interesuje "brak łezki" i rzekoma "stara geometria" w tej Orbea. Tylko pamiętaj żeby pomierzyć tego Treka przed zakupem . Obstawiam że też nie będzie się zgadać z tym co podają na stronie Treka w tabelce 🤣

No przecież małe ramy zawsze mają delikatnie zmienione proporcje względem tych "normalnych". Zwłaszcza jeśli chodzi o wzmocnienia podsiodłówki. Gdzie ją mieli wspawać, od dołu... Wystarczyło sprawdzić po numerze ramy w bazie Orbea i wszystko było by jasne.

Że stara rama w nowym malowaniu ? Tak ustaliłaś razem ze sprzedawcą ? 😆 Ty nie musisz tego wiedzieć, ale sprzedający powinien 🙄

Edytowane przez KNKS
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Unfortunately, your content contains terms that we do not allow. Please edit your content to remove the highlighted words below.
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...